Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Comodo Firewall

Comodo Firewall

6.0.264710.2708

4.7 / 5 - 67 oy

Güvenlik Duvarları

>

Kolay Güvenlik Duvarı


Program İndir > Güvenlik Merkezi > Güvenlik Duvarları

Ürettiği güvenlik yazıları ile tanınan Comodo, ve bu yazılımlar ile birçok ödül almış, Türkçe, ücretsiz ve en başarılı güvenlik duvarıdır.

Program harika özellikler ile donatılmış üstün bir reflekse sahip son derece profesyonel vista ile tam uyumlu ve en iyi denilebilecek güvenlik duvarıdır.

Program kendini otomatik bir şekilde her zaman güvenle günceller ve yeni çıkan tehdit ve tehdit oluşturabilecek unsurlara karşı sizi en iyi şekilde korur. Program gerçek zamanlı korumada yapabiliyor, ve bu sayede güvenliğinizi kat kat artırıyor. Program diğer rakip olduğu güvenlik duvarlarından kat kat daha üstün olduğunu söyleyebiliriz, öyle ki vistada en iyi güvenliği sağlayan yazılımdır, Peki bu harika programı diğer güvenlik yazılımlarından ayıran özellikleri neler?

Kişisel güvenlik duvarı COMODO Personal Firewall,

Program ilk açıldığında size ''3'' seçenek sunar;
- Yeni Servis ve Teklifler (New Services & Offers)
- Kişisel Güvenlik Duvarı
- İşe Yarar Uygulama (Available Application)


Bu 3 seçeneği tek tek inceleyelim;

- Yeni Servis ve Teklifler (New Services & Offers):
Bu bölümde (Yeni Servis ve Teklifler (New Services & Offers)) programın değişik, güçlü, etkili ve profesyonel tüm özelliklerinden yaralanabilirsiniz, bölüm içerisinde değişik türlerde birçok özellik bulunuyor.

Bu özelliklerden her birisi sizin güvenliğiniz için en ayrıntılı noktasına kadar düşünülmüş gözlenmiş ve tam bir halı gibi dokunmuş. Tam bir sanat eseri diyebileceğimiz harika özellikler bu bölümde yer alıyor.

- Kişisel Güvenlik Duvarı (COMODO Personal Firewall):
Programın içeriğinde karşılaşacağımız ilk bölümle tanışalım, Kişisel Güvenlik Duvarı (COMODO Personal Firewall).

Bu bölümde öğreneceğimiz şeyler ise, programın bu bölümünde sizlere kişisel olarak yapabileceğiniz uygulamaları ve faliyetleri açıklayan ve sunan bir bölüm.

Bu bölüm içerisindeki özelliklere bir göz atalım.

Bunlardan ilki; Secures Against Internal and External Attacks bu özelliğin görevi ise dış tehditlere karşı kendini savunma ve karşılık verme, bu özellik ile dışardan gelebilecek her türlü tehdite karşı hazırlıklı ve karşılık verebilecek bir şekilde hazırlanın.

Bir diğeri; Blocks Internet Access to Malicious Trojan Programs, bu özellik ile internette karşımıza çıkabilecek zararlı vede kötü niyetli erişimleri ve bağlantıları engellemek, kısıtlamak ve bloke etmek, devamında ise trojen içeren yazılımları durdurmak çalışmalarını ve eylem gerçekleştirmelerini engellemek, bu sayede trojen içeren bir yazılım bilgisayarınızda size zarar vermeden ortadan kalkacaktır.

Başka bir özellik; Stealths Your P.C. Against Opportunistic Port Scans, bu özellik de ise, bilgisayarınıza karşı zarar verecek kişi yada yazılımlara karşı onlara bu zarar verme fırsatını tanımadan tespit etme ve engelleyip karşı koyma.

Başka bir özellik; Safeguards Your Personal Data Against Theft, özel bilgilerinizi koruma, yani herhangi bir veri hırsızlığına karşın tetikde olmak ve veri kaybına uğramadan tehlikeyi ortadan kaldırmak.

Bir başka harika özellik daha; Delivers Total End-Point Security For P.C. and Net, bu diğer başka özelliğimizde ise bilgisaayr ve ağ güvenliğini sağlamak amaçlanıyor, yanı bilgisayarımıza ve ağ bağlantılarımıza karşı gelebilecek saldırı ve başka bir zarara karşı tam ve harika bir koruma. Gibi öenmli özellikleri sizlere tanıttık ve diğer bölümümüze geçelim, özelliklerini tanıyalım.Diğer bölümüme geçmeden önce bir özelliği daha tanıyalım;

Uygulama Penceresini Göster seçeneği:
Bu harika özellik ise kendi içerisinde 4 bölüme ayrılıyor bunlar;

- Uygulama Davranış Analizi (Application Behaviour Analysis)
- Bileşenleri Gözleme Sistemi (Component Monitor)
- Ağ İzleme Sistemi (Network Monitor)
- Uygulama İzleme Sistemi (Application Monitor)


Bu özellikleride tanıyalım:

- Uygulama Davranış Analizi (Application Behaviour Analysis):
Bu bölümde herhangi bir yazılımın eylemlerini ve görevimi, davranışını denetim altına alabilir gözler ve kontrol edebilirsiniz. Ayrıca hatalı programları bulur ve onarır en iyi şekilde çalışmasını sağlar performansını arttırır.

- Bileşenleri Gözleme Sistemi (Component Monitor):
Bu özellikde, sisteminizde bulunan tüm yazılımları ortaya çıkarır ve yazılımları tür, versiyon ve diğer özelliklerine dayanarak ayırır ve liste halinde size sunar, vede bu ayırdığı programların içerinini inceler, içeriğinde zararlı kod bulundurup bulundurmadığına bakar ve heran beklemedik zararlara karşı sizi en iyi şekilde korur.

Ağ İzleme Sistemi (Network Monitor):
Bu özelliğin ise adından anlamışsınızdır ağ ile ilgili olduğunu. Görevine gelince, bu özellik ile ağ aracığlıyla sisteminize girmeye çalışan her türlü kötü niyetli kişi yada yazılımları engeller içeri sızmasını imkansız kılar.

- Uygulama İzleme Sistemi (Application Monitor):
Sisteminizdeki programları tablolar ve yazılımın kodlarını inceler kodların içerisinden zararlı olanları tesbit edip onların size zarar vermeden çalışılamaz hale getirir.

3. ve bir başka, son bölümümüze geçelim;

Bu bölümün içindeki özelliklerede bir göz atalım;

İlk özelliğimiz; i-Vault, Özelliğin amacı ve görevi sisteminizdeki yazılımları her yönden en iyi şekilde yükseltmektir.

Başka bir özellik; BackUp, Bu özellik ise size Antivirüs programının sağladığı işlevleri sağlar sisteminizi zararlı virüslere karşı en iyi şekilde korur kollar, yedekleme özelliği ile önemli bilgilerinizin bir kopyasını almanızı sağlar, destek özelliği ilede zararlar karşı destek ve ek güç alarak en iyi korumayı sağlar.Programın bu en son sürümündeki değişen yeni özelliklerinede bir göz atalım;

Yeni sürümdeki Yeni özellikler:
- Kendiliğinden güncelleme özelliği yenilendi.
- Uygulama tanıması veritabanı yenilendi.
- Uygulama faaliyeti kontrolu geliştirdi.
- Yazıya ait kullanıcı arayüzü geliştirdi.
- Kullanıcı arayüzü yenilenerek daha aktif ve işlevsel bir hale getirildi.
- Protokol analizi seçmesi; Yazılım bilinmeyen uygulama bileşenlerini algılayarak bunu bildirmek için hemen en uygun linki sağlamaktadır.
- Sahte paketlerin algılamasına anahtar uygulaması; Kullanıcı tarafından da düzenlenebilmektedir.
- Paketleri toplam kontrol ve doğrulama; Zararlı kodlar bilgisayara ulaşmadan önce değiştirilmiş veri paketlerini kontrol etmektedir. Aynı zamanda her veri paketinin toplam kontrol doğrulamasını karşılaştırmaktadır.
- Değiştirmeye karşı öz koruma artırıldı; Bilgisayar korsanlarının bilgisayarın veri tabanını ve kurulumuna karşı yaptıkları saldırılarda koruma artırılarak kullanıcı bilgisayarı koruma altına alınmıştır.
- Uygulama bileşeni kimlik belirlemesi; Veri paketlerinin internetten bilgisayar erişimine izin vermeden önce bir uygulamanın tüm bileşenlerinin kimlik tespitini yapmaktadır.
- Uygulama davranışı analizi; Her bir uygulama davranışını analiz eder ve internet erişimine izin vermeden önce, herhangi bir şüpheli faaliyeti algılar.
- Truva protokollere karşı savunma.
- Gelişmiş protokol sürücüsü, düzey koruma, akıllı alarmlar; Her alarm, kullanıcılara öneriyle birlikte güvenlik için düşünce ve davranış kısmı sunmaktadır. Bu da kullanıcılara ne yapmaları gerektiği konusunda seçenek sağlamaktadır.
- Windows güvenlik merkezi bütünleştirmesi; Windows XP(SP2), tehlikeli işlem ve veri paketlerine karşı öz korumayı tanımaktadırlar.
- Hataları arayüzle bildirme.
- Kişisel Güvenlik Duvarı kaydetmesi; Olayların ayrıntılı tanımlamalarıyla tüm faaliyetlerini açıklar.
- Güvenlik yönetimi arayüzü geliştirildi.
- Uygulama faaliyeti kontrolu; Yazılım tarafından zararlı veri adresleri, her bir uygulama ve trafik miktarı ayrıntılı olarak kontrol edilmektedir.
- Zararlı kodları tanıma kapasitesi artırıldı; 10.000 uygulamanın üzerinde zararlı kodları tanımaktadır.
- Zeki, akıllı PopUp önleyiciler; Bu özellik sayesinde yazılım PopUp'ları zararlı-zararsız olarak ayırabilme yeteneğine sahip olmuştur.
- PC boyunca PC güvenlik (PC Security During PC start up); Bilgisayar açıldığı andan itibaren güvenlik yazılımlarını ve algılayıcılarını devreye sokmaktadır.

Yeni KlasöR Editörünün Yorumu:

Arkadaşlar gerçekten şuana kadar karşılaştığım en iyi güvenlik duvarı olduğunu sizlere kesin bir hüküm vererek söyleyebilirim, içerisinde herşey var, tam bir savunma, güvenlik cephanesidir. Özelliklede Windows Vista işletim sistemi kullanalar için kesinlikle öneriyorum güvenlik konusunda çok iyi sonuçlar alacaksınız, program tek başına bir çok programın yaptığı özellikleri hiç bir yardım ve desteğe ihtiyaç duymadan üstleniyor, bu programı kullnanınca başka güvenlik yazılımı kullnmanıza gerek kalmadığını sizde anlayacaksınız.

Programı Türkçe Yapmak ve Ücretsiz Kullanmak İçin Yapmanız gerekenler:

Öncelikle programı Türkçe bir şekilde kullanmak için, Comodo Firewall'ı kurdukdan hemen sonra

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) adresten Programın Türkçe kullanmak için gerekli modu indirebilirsiniz.

Ve ücretsiz kullanmak içinse; programı ücretsiz bir şekilde kullanmak için programdan ücretsiz bir e-posta alabilirsiniz.

Bunun hakkında hemen düşüncelerinizi ya da sorunlarınızı yazabilirsiniz...

Hızlı Yorum Sistemi
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

İsim Email Şifre Kuran'daki ilk sure

Yorumlar :

1. MaYK yolladı.   05-07-2008 17:32  

Sağol.