Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Sistemlerle ilgili başlangıç kavramları

> 1 <

Blade IV

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8324 ileti
Yer: İstanbul
İş:
Kayıt: 22-05-2006 06:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #89646 13-07-2006 18:20 GMT-1 saat    
Sistemlerle ilgili başlangıç kavramları

Arkadaşlarım burada yazılanlar bu işin en basite indirgenmişidir.Başlangıç olarak zor gelsede biraz uğraştıktan sonra ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Hacking
Bir çok forumda çok defa karşımıza çıkan bir sistemin hacklendiğine yönelik keyler,dosyalar vs.. duyarsınız aslında bunların çoğu kısmen doğrudur kırılmış parçalardır.Intenette buldugumuz dosyalar aslinda bu kirilmis parcalar ile kirilamamis hala gizli parcalari (bypass) gecistirebilmek icin var olan akilli cozumlerdir.

Cogunuzun bilgisayar programlarindan bildigi gibi, kopya korumali programlar DONGLE kullanirlar.Ornegin autocad programida dongle kullanir, bu na ragmen orijinal dongle siz calisan ve piyasada dolasan bir suru kopyasi bulunmaktadir. Korsanlar dongle kopyasini yapmaktansa dongle i islevsiz hale getiren programlar kullanirlar.Kısacası orjinali kopyalamaktır.
Uydu yayinlarini cozmek, kirmak da buna benzer. Sizin de bir yayini kirmak icin yayincinin kartinin birebir kopyasini yapmaniz gerekmez. Bazi akilli programlar ile orijinal karti emule edersiniz.Emule ettiğiniz keyleri uygun programlarla kart dosyası haline getirisiniz ve hazırlarsınız.Fun dosyalari, gold dosyalarinin da yaptigi budur smart karti emule ederler.Verilen keylerde hazırlanan dosyalarda bu şekildedir ama sadece orjinal kartlarla log alınmaz.

Pc nizin seri portlarin dan birine baglayabileceginiz log yapabilecek arayuz. Scsi cikisi olan bir nokia uydu alicisi ile hic baska bir alete gerek kalmadan log yapilabilir.
Smart kartiniz ile biraz log yapabilirsiniz.
Log yapmanin en yaygin sekli bir bir arayuz iledir, ve daha baskalari da olsa, en cok bilinen ve en iyi arayuz se SEASON dir. Ve digerleri de season uyumludur.

İşte bu şekilde log alınan şifreler bahsettiğim gibi programlar sayesinde kart dosyası haline gelir biraz karışık gelebilir ama inanın çok basite indirgedim.

Şifreleme ve kodlama üzerine

Bu iki kavram birbirinden farklıdır şifreleme (scrambling)yayıncı kuruluşun uydu üzerinden cihazlarımıza ulaşan mpeg2 sinyalini değiştirip izlememizi engellemesidir.
Kodlama ise hali hazirda ki sifrelenmis sinyali daha da ileri duzeyde degistiren tekniktir kodlamalar algoritmaya göre yapılmaktadır ve her kodlama için değişik algoritma vardır.Algoritma modül yazılımının bir parçasıdır ve yayıncı sinyalindeki veri akışı ile hareket eder yani siz şifreli kanalın üzerine geldiğinizde dediğim gibi algoritma o kanal için özel veri akışı sağlar.

Blockerlar:

Çok sevdiğim severek yapığım bir aparat hakkında forum kuralları gereği fazla açıklama yapamıyacağım ama sadece şunu bilseniz yeterlidir.
Blocker istenmiyen sinyallari filitreliyor.Kartin "kapatilmasi" engelleniyor.

Auto Update-kendiliginden guncelleme

Auto update (AU) teknigi kart kendi kendini güncellemeye (dogru anahtarlari hesaplamaya) yariyor. Providerler belirli zamamlar keyleri (anahtarlar) degistiriyor ve Auto teknigi yoksa ekraniniz kararir,veya keyleri kendiniz yüklüyceksiniz.
Evet nette buldugunuz dosyalarin bazilarinin auto update kapasitesi vardir. AU yapabilmek icin gereken keyler dosyadadir. Kullandiginiz dosyalar ile ilgili onemli bir seyi bilmelisiniz.
Dosya tipleri ile ilgili tanimlarda belirtilir bir operasonel dosyalar vardir ve bunlar sinyal kodlarini cozerler, ve bir de yonetici anahtarlar vardir ve bunlar sizin operasyonel keylerinizi otomatik olarak update ederler.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <