Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

linux hakkında yanlışlar

> 1 <

blackwolf

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 254 ileti
Yer: izmir
İş: bilg. müh.
Kayıt: 06-08-2006 13:33

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #111939 08-08-2006 18:52 GMT-1 saat    
Linux hak arasında bir çok yanlış suçlamaya maruz kalır. Bunlar neler midir? Linux hakkında neler duyduğunuzda bunlar yanlış diyebilirsiniz ? Bunlardan ilki Linux serbest bir yazılım olduğu için güvenli değildir sözü. Bu tamamen yalan. Herhalde Windows serbest bir yazılım olsa bilgisayarın içinde bütün trojan portları açık olurdu. Linux Windowsdan çok daha iyi bir işletim sistemidir. Vede çok güvenlidir.

- Linux 2000 yılı uyumlu değildir ! Yampa yaaa... ? Daha neler. Bu lafı söliyen şahıs Linuxün ne olduğuu bilmiyor demektir. Linux 2000 yılı uyumludur.

- Linux mevcut sistemimin yerine geçmez diyenleride duymuşsunuzdur. Bu kişiden kişiye göre değişir. Eğer Windowsçuysanız Linux ' ü hiç beğenmediyseniz o size kalmış. Ama özellik olarak mevcut işletim sisteminizin yerine geçer.

- Linux'ün ticari olarak desteklenmediğini sadece bir kaç grup tarafından yapılan işletim sistemi olduğunu sakın düşünmeyin. Bu tamamen yanlıştır. Linux büyük firmalar tarafından desteklenen bir işletim sistemidir. Philips bile Linux için küçük bilgisayar yaptı. Daha nasıl desteklenemsin?

- Yazılım üreticileri Linux'a önem vermiyorlar ! Buda yanlış bilinen bir başka konu. windows için kullandığınız programların çoğu değişik isimlerde Linux altındada vardır. Aynı sonucu onlarlada elde edebilirsiniz.

- Sadece bir NT " domain Server " olabilir. Bu sözde çok sık geçer. Unix tabanlı bir " Domain server" Nt tabanlı başka birini çok farklı bir şekilde geçer. Çok daha iyi bir domain server olarak kullanılabilir.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <