Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Adaçayı / Şifalı Bitkiler

> 1 <

MuHaMMeD

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3201 ileti
Yer: istanbul
İş: öğrenci
Kayıt: 20-06-2006 06:59

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #114595 14-08-2006 18:02 GMT-1 saat    
Latincesi Salvia Officinalis olup yaprakları yumuşak, gri yeşil renkli bir bitkidir. Gargara halinde boğaz ağrılarına karşı ve yara iyi edici olarak kullanılır. Adaçayı aromatik yağı %15 sineol içerir. Bu madde solunum yolları için iyi bir antiseptiktir.

Herbal Terapi

Dolaşım sistemi hastalıklarından, düşük tansiyonda, lenf dolaşım bozukluklarında ve idrar söktürücü olarak, sindirim sistemi rahatsızlıklarından, ishalde, karındaki gazda, hazımsızlıkta ve karaciğer hastalıklarında, larenjitte, ses kısıklığında, farenjitte, diş ağrılarında, bütün romatizmal hastalıklarında, özellikle eklem ağrılarında solunum sistemi rahatsızlıklarında, bronşitte, balgam söktürmede, kadın hastalıklarından hemorejidede, erken adet kesilmelerinde, menopozda, ağrılı adetlerde ve yumurtalık problemlerinde etkilidir.

Aromaterapi

Adaçayı aromatik yağı yeşil, koyu olup aromatik bir kokuya sahiptir. Antiseptik ve cilt gerici tonik ve ısı verici ve gevşeme sağlayıcı etkiye sahiptir. Adet ağrılarında, streste, baş ağrılarında ve yorgunlukta kullanılır.

Kozmetikte Kullanım

Yüzdeki şişliklerde, ciltteki dolaşım bozukluğuna bağlı şişliklerde, cilt iltihaplanmalarında, ciltteki tahrişlerde, ülser ve yaralarda, saç dökülmesinde ve tonik olarak kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli

Aromatik yağ masaj tarzında ve banyoda uygulanmaktadır. Banyoya bir kaç damla konularak sırt ağrılarına, eklem ağrılarına, kramplara, gerilimde, kaşıntılı derilerde ve enerjik olmada kullanılır. Cilt için ve boyun için masaj tarzında uygulanmaktadır. Kullanılmadan önce dilüe edilmelidir. Hamilelikte kullanılmaz.

Uygun Karışımları

Bergamot Limon Lavanta Biberiye.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <