Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

nar suyuna dünyada da talep artıyor

> 1 <

Blade IV

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8324 ileti
Yer: İstanbul
İş:
Kayıt: 22-05-2006 06:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #114777 14-08-2006 21:45 GMT-1 saat    
Kalbi koruduğu, şekeri ve kolesterolü düşürerek birçok hastalığa karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiği belirtilen nar suyu, ABD, İngiltere ve Almanya gibi dünyanın birçok ülkesinde büyük talep görüyor.

Ersu Meyve ve Gıda Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mustafa Aslan, elmadan, vişne ve nar suyuna kadar birçok çeşitte meyve suyu üretimlerinin yaklaşık yüzde 65'ini, Almanya, İngiltere ve ABD başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç ettiklerini söyledi.

Dünyada meyve suyu tüketiminin Türkiye'ye oranla daha iyi noktalarda olduğunu ifade eden Aslan, özellikle son dönemlerde nar suyu tüketiminde inanılmaz bir sıçrama olduğunu, bu ürünün sağlıklı olması dolayısıyla adeta şifa niyetine içildiğini kaydetti.

Bu alandaki talebi görerek, 2004 yılında nur suyu üretimine başladıklarını kaydeden Aslan, ''2004 yılında 500 tonla başladığımız nar suyu üretimini, 2005 yılında 3 milyon litreye çıkardık. Bu yıl ise makine yatırımlarıyla yıllık nar suyu kapasitemizi 6 milyon litreye ulaştırdık. 2005 yılında nar suyu üretimimizin tamamını ihraç ettik.

Bu yıl ise iç piyasaya da yöneldiğimiz için üretimimizin yüzde 85'i ihracata gitti. Şu anda yurt dışından inanılmaz talep geliyor. Bugünden Eylül-Ekim dönemine sipariş alıyoruz''dedi.

ABD'de tüketilen meyve sularının başında nar suyunun geldiğini belirten Aslan, ''Örneğin ABD'de 2004 yılında 100 milyon dolar cirosu olan bir firma, geçen yıl sadece nar suyuyla cirosunu 350 milyon dolara çıkardı'' dedi.

Aslan, yaptırdıkları araştırmalara göre nar suyunun, içerdiği C vitamini ve antioksidanlardan dolayı bazı kanser türlerine ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu etkisinin bulunduğunu belirtti.

Potasyum içeriği fazla olan nar suyunun, vücut direncini artırdığını ifade eden Aslan, ''Nar suyu ayrıca, kolesterolü ve şekeri düşürüyor, kalbi koruyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve mikropları öldürüyor. Nar suyu, kırmızı şarap ve yeşil çaya oranla üç kat fazla antioksidan içeriyor. Nar, kan yapıyor, idrar söktürüyor, enerji veriyor ve tansiyonu düşürüyor. Nar suyunun cilt ve prostat kanserlerini önleyici etkisi de bulunuyor'' diye konuştu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <