Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Sigarayı bırakamadı, ödülü kaybetti

> 1 <

MuHaMMeD

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3201 ileti
Yer: istanbul
İş: öğrenci
Kayıt: 20-06-2006 06:59

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #117102 19-08-2006 16:46 GMT-1 saat    
Sigarayı bırakamadı, ödülü kaybetti
Sağlık Bakanlığının, Türk Toraks Derneği, Dünya Sağlık Örgütü ve Finlandiya Halk Sağlığı Enstitüsü ile ortaklaşa düzenlediği “Bırak-Kazan 2006” kampanyasına katılarak 6 bin YTL’lik ödülü kazanan Hakkı Gün, sigarayı bırakamadığı için bu şansı kaçırdı.
ANKARA - Sağlık Bakanlığı yetkilileri, daha önce soyadı Can olarak açıklanan Hakkı Gün ile irtibata geçerek, kampanya süresince sigara içip içmediğini sordular. Gün’ün bu süre içinde sigara kullandığını söylemesi üzerine yetkililer, bu kez birinci yedek olarak belirlenen Ankara’dan Şaban Güçlü ile irtibat kurdular.


Yetkililer, birinci yedek olan Güçlü’nün de 1 Mayısta başlayan kampanya sonrasında sigara içtiğini beyan etmesi nedeniyle bu kez ikinci yedek olarak belirlenen Erzurum Numune Hastanesinde ambulans şoförü olarak çalışan Cevdet Bingöl ile temas kurduklarını belirttiler.

Kurayı kazanan talihlinin başvuru formunda şahit olarak gösterilen 2 kişi de yetkililere Güçlü’nün kampanya süresince sigara kullanmadığını söylediler. Bingöl’den alınan idrar örneği 26 Mayıs günü Ankara’ya getirilerek, nikotin bulunup bulunmadığının tespiti için “kotinin testi”ne tabi tutulacak. Yapılan testin talihlinin beyanını doğrulaması halinde, Bingöl’ün adı 2 bin 500 dolarlık Avrupa çekilişi ile 10 bin dolarlık dünya çekilişi için Dünya Sağlık Örgütü ve Bırak-Kazan Koordinasyon Merkezine bildirilecek.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <