Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Modifiye Nedir????

> 1 <

Evo

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1096 ileti
Yer: Bilgisayarın Başı
İş: geyiqoloq
Kayıt: 26-06-2006 12:19

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #123397 25-09-2006 12:11 GMT-1 saat    
arkadaslar iyi guzelde modifiye tam olarak nedir...iste okuyunda ogrenin bende yeni ogrendim

Modifiye Nedir????

TUNING YA DA DİĞER ADIYLA MODİFİYE DENİNCE, AKLA İLK gelen motorda güç artırımı oluyor. Neredeyse motorun üretimiyle birlikte gelişmeye başlayan modifiye işlemi, günümüzde bir sektör haline geldi. Tabii boyutları da çok genişledi. Artık standardın dışında otomobilin gücünü, yol tutuş özelliklerin! ve görünümünü değiştirmek amacıyla yapılan işlemler modifiye olarak adlandırılıyor. Teknolojinin gelişmesi, ürünlerin farklı zevklere göre tasarlanmasını sağladı. Bu değişimde motorsporlarının da kalkışı çok büyük. Öyle ki, kabin içindeki "süslemelerden" alüminyum görünümlü depo kapaklarına kadar tüm aksesuarların temelinde motorsporları yatıyor. Dış görünümde jant-lastik, karoser kiti, farlar, far kaşları, son susturucular, aynalar ve hava kanalları otomobili farklı kılan ayrıntılar. Bu aksesuarlardan bir bölümü, otomobilin sadece görünümüne değil, yol tutuşuna da katkı sağlıyor. Kabindeyse direksiyon simidi, vites topuzu, konsol kaplamaları, koltuklar ve renkli gösterge zeminleri yapılan değişiklikler arasında yer alıyor.

Modifikasyonun temel amacı, gücü artırmak. Standarttan daha geniş piston kullanmak ya da egzantrik milinin derecesini değiştirmek, motora güç kazandırmanın en etkin yolları. Bunları destekleyen diğer işlemler, elektronik beyin programının geliştirilmesi ve hava emmeyle egzoz sisteminin modifikasyonu. Turbo takviyeli motorlarda bu işlemlere ek olarak turbo valfinin basınç limitini artırmak, intercooler'ı büyütmek ve pop-off supapı monte ederek güç artırılabiliyor.

Otomobilde teknik olarak vaDilan modifikasyon sadece gücü artırmayı değil, yol tutuşu güçlendirmeyi ve frenaj kabiliyetini artırmayı da kapsıyor. Bu değişimler neredeyse bir zincir gibi birbirini takip ediyor, çünkü gücü artırılan otomobili yolda tutmak için birtakım teknik değişiklikler yapmak ve güvenli durabilmesini sağlamak için fren sistemini güçlendirmek gerekiyor. Biri eksik olduğunda, kötü sonuçlanabilecek kazaların yaşanması her an mümkün. Bu nedenle modifiye işlemini profesyonel kişilere bırakmak en doğrusu. Dünyanın en büyük modifiye firmalarının Türkiye temsilcilikleri bu amaçla hizmet veriyor. Bu arada kullanılan parçaların mutlaka belgeli ve trafikte kullanıma uygun olduğuna dikkat etmek gerekiyor.

Dikkate alınması gereken bir başka nokta da bu işin hobi olarak değerlendirilmesi. Son yıllarda özellikle performans tutkunu gençler arasında yaygınlaşan modifiye, farklı amaçlarla yapıldığında, insanların hayatım tehlikeye atacak sonuçlar doğurabilir. Yarışmak için caddelerin uygun olmadığım unutmamak gerek. Eğer yarışmak ve otomobilinizin performansım görmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, bu yıl şampiyona olarak düzenlenecek drag yarışlarına katılmak. Toplam 7 sınıftan (1600 cc'ye kadar* 1600-2000 cc arası*2000-4000 cc arası*4000-6600 cc arası*Turbo ve / kompresörsüz*6601 cc nitrosuz ve aşırı beslemesiz*aşırı beslemeli) oluşan şampiyona 6 yarıştan oluşuyor.


Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Hrant Öldü Ermeni Oldunuz...
Papa Öldü Hristiyan Oldunuz...
Dua Edin Bülent Ersoy ÖlmesinTOPRAĞI NEREDE OLURSA OLSUN TANRI TÜRK'ü KORUSUN!..

delphi

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1322 ileti
Yer: Her Yer
İş: Özel Harekat
Kayıt: 06-09-2006 06:14

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#123408 25-09-2006 12:54 GMT-1 saat    
saol kardeş

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <