Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Ceviz Depresyona iyi Geliyor

> 1 <

Mert_Yilmaz
Seek & Destroy

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2411 ileti
Yer: Isparta
İş: Öğrenci
Kayıt: 21-06-2006 14:55

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #125552 01-10-2006 05:13 GMT-1 saat    
Dengeli beslenmenin insan vücudu için önemine dikkat çeken uzmanlar, sonbaharda bollaşan cevizin depresyonun ilacı olduğunu belirtti.

Uzmanlar, her mevsimin kendine özgü sebze ve meyveleri olduğunu açıklayarak, "Zira doğa, besinler konusunda da çok özel bir dengeye sahip. Bizim de kışın kilo almamamız için sebze ve meyvelerden en doğru biçimde faydalanmamız gerekiyor. Söz gelişi, sonbaharda bollaşan ceviz depresyona iyi geliyor. Eylül ayı, taze fındık ve ceviz gibi yağlı tohumların çıktığı, bol bulunduğu bir aydır. Bu besinler Omega 3 ve B vitamini yönünden zengindirler ve kışın görülen depresif ruh haline iyi gelirler. Bu tür yağlı tohumların kalori değerlerinin çok yüksek olduğu unutmamalı ve hepsinden düzenli olarak az miktarlarda yenmeli. Mevsiminde çıkan sebze ve meyveleri daha sık tüketirsek ve arada sırada mevsim dışı ürünlere yönelirsek, çok büyük bir sorun Yaşamayız" dedi.

Uzmanlar, insan vücudunun yeni mevsime uyum gösterdiğini ifade ederek, "Bu noktada yeterli ve dengeli beslenmenin devreye girmesi gerekiyor. Her öğünde et, süt, sebze, meyve, tahıl ve yağlardan her birini ihtiyacımız kadar tüketmeliyiz. Kilo vermek, öncelikle bir disiplin işidir. Kısa sürede ve yanlış diyetlerle kilo vermek çözüm değildir. Önemli olan, yeni bir beslenme alışkanlığı kazanmak ve böylece, devamlı kilo alıp vermemek. Kilo sorununuzu çözmek için acele etmeyin, sadece doğru beslenme alışkanlığı kazanmaya çalışın" diye konuştu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Yeniklasor <3
> 1 <