Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Neden su içmeliyiz?

> 1 <

NetsinaN

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2203 ileti
Yer: Istanbul Şubesi
İş: Ceo
Kayıt: 20-12-2005 23:03

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #132384 22-10-2006 11:07 GMT-1 saat    
Vücudumuzun yüzde 50 - 60’ını oluşturan su, aynı zamanda su vücut ısımızı dengeler, solunumumuza yardımcı olur, besinleri taşır, atıkları boşaltmak ve kasları çalıştırmaya yardımcı olur. Susuz geçen 3 gün sonunda sorunlar yaşamaya başlanır. Bu DA suyun NE kadar önemli bir konu olduğunu gösterir. Su hepimizin bildiği gibi vücudumuz için vazgeçilmezdir ve aynı zamanda DA çok önemli bir kilo verme faktörüdür. Buna rağmen su diyetlerin en çok ihmal edilen kısmı olur. Çoğumuz bazen bütün günü bir bardak su içmeden geçiririz. Oysa vücudumuzun suya ihtiyacı vardır. Beynimizin yüzde 75’i kanımızın yüzde 82’si ve akciğerlerimizin neredeyse yüzde 90’ı Sudan oluşmuştur. Ne kadar çok su içerseniz metabolizmanız o kadar hızlı çalışır. Susamaya başlamadan dahi dehidre olduğunuz andan itibaren karaciğeriniz, böbreklerinizin çalışmasına yardımcı olmaya başlar ve yağı kısa sürede metabolize edemezsiniz.
Su içmediğimiz takdirde metabolizmanız yavaşlar ve istemeyen yağların kalıcı olmasına sebep olur. Eğer vücudunuz susuzluğa alışmışsa vücuttaki su daha çok ayak bilekleri, kalçalar ve uyluklarda toplanır. Başka bir deyişle vücudunuz size güvenmediğinden mevcut olan bütün suyu susuz kalmış bir kaktüs gibi tutmaya çalışır. Vücudunuz bir kere suyun düzenli olarak sağlanacağını fark ettiğinde depolamış olduğu suyu bırakarak kilo vermenize izin verir. Ayrıca gün içinde aldığınızı kontrol etmede güçlük çekiyorsanız su içmek tokluk hissi için hızlı ve sağlıklı bir yoldur. Atıştırmalarınız için yemekten önce ve sokağa çıkmadan önce bir bardak su içmekte büyük fayda vardır. Kahve ve soda gibi içecekler sizin su kaybetmenize yol açar ve dehidre olmanıza neden olur.

Günlük önerilen su miktarı günde 10-12 bardaktır. Eğer çok miktarda kahve ve soda tüketiyorsanız basit değişikliklerle diyetinizdeki su miktarını artırabilirsiniz. İşte gün içinde daha çok su almanızı sağlayacak bazı öneriler:
Arabanızda bir şişe su bulundurun.
İş yerinde sigara molası yerine su molası verin.
Su bardağınıza bir kural koyun, “boşaldığı anda dolacak”
Biri iş, biri ev için 2 şişe su alın .Birini her gün işten çıkmadan, diğerini de her gece uyumadan önce doldurun.
Restoranda soda yerine su ısmarlayın. İçecek başka bir çeviriniz varsa dahi mutlaka su isteyin.
Hafta sonları dolabınızda daha çok su bulundurun.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <