Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Kontakt lens kullananlara öneriler!

kontakt lens önerileri

Forumlar / İnsanlar / Sağlık Güzellik

 
> 1 <

FuRKaN216

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7836 ileti
Yer: lere tükürmeyin tükürülcek o kadar surat varken:D
İş: de bu benim profilim:)
Kayıt: 13-12-2006 18:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #164296 04-02-2007 17:56 GMT-1 saat    
Kontakt lens kullananirken dikkatli olmazsaniz gözlerinizin sagligini kaybedebilirsiniz. Peki kontak lens kullanirken nelere dikkat etmeniz gerekiyor.

iste bazi öneriler:


- Lens gözünüzdeyken kesinlikle doktorunuzun önermediði hiçbir damlayi gözünüze damlatmayiniz. Lens üzerinde birikimlere neden olabilir.

- Lens temizliði ve bakimi için çesme suyu kullanmayin. Bu amaçla üretilmiþ olan solüsyonlari kullanin.

- Lenslerinizi her çikariþta temizleyin, durulayin ve dezenfekte edin. Dezenfeksiyon sirasinda lens kutusunu kapali tutunuz. Ayni solüsyonu bir seferden fazla kullanmayin.

- Farkli lens bakim sistemlerini peþ peþe, bir arada kullanmayin veya gerekmedikçe lens bakim sisteminizi deðiþtirmeyin. Yalnizca göz doktorunuzun önerdiði sistemi uygulayin.

- Lens kullananlarin tirnaklarini temiz tutmalari ve yumuþak lensi yirtabileceði için dikkatli olmalarý gerekmektedir.

- Lenslerinizi asla yüksek isiya maruz birakmayin.

- Aseton, alkol, benzol gibi kimyasal solüsyonlar lensleri bozabilir.

- Sert lenslerin maddesi esnek, ama belli bir ölçünün üzerinde bükülemeyecek þekilde yapilmiþtir. Lensin temizlenmesi sirasinda fazla basinç uygulanmasi lensi kirabilir. Sürekli basinç lensi deforme eder ve optik açdan kullanilamaz hale getirir.

- Yumuþak lensler solüsyonsuz açik havada birakilirsa kuruyabilir ve bozulur. Bu durumdaki lenslerin kullanilmamasi gerekir.

- Sigara dumani, özellikle gece boyunca gözde kalan lens kullananlarda sorunlarin artmasina, gözde kizarma ve kuruluk þikayetine yol açmasina neden olabilir.

- Lensler gözünüzde bir rahatsizlik yapmasa bile kullanim süresini aþmamaya çaliþin. Kullanim tarihi dolan lensleri kullanmayin.

- Takiplerinizin saðlikli olarak yürümesi için lensinizin ambalajini saklayin.

- Yüzerken kontakt lenslerinizi çikarin.

- Sicak ve kuru havalarin lenslerin normalden daha kisa sürede kurumasýna neden olabildiði gözlenmiþtir. Bu durumlarda gözünüzü daha çok kirpmaniz, lensin susuz kalmasini önlemede yardimci olacaktir. Kuruluk þikayetiniz arttiði taktirde yeni jenerasyon lensler hakkinda doktorunuzdan bilgi alin.

- Kontakt lens kullanirken saðlikli bir görüþü korumak için düzenli olarak göz kontrolü yaptirmak gerekir.

- Yumuþak lensler kullanimi en kolay lenslerdir. Daha önce hiç kontakt lens kullanmadiysaniz bile yumuþak lensleri rahatlikla kullanabilirsiniz.

- Yumuþak lensler yüksek oksijen geçirgenliðine sahiptir. Bu nedenle bazi yumuþak kontakt lensler gece bile çikarilmadan kullanilabilmektedir.

- Gözde herhangi bir bozukluk olmadan yumuþak numarasiz lensler ile sadece göz rengi deðiþtirilebilir. Ancak kontakt lens kullanip kullanamayacaðiniza bir göz doktorunun karar vermesi ve kontakt lensi kullaniminiz esnasinda da bir göz doktorunun takibinde olmaniz gerekir.

- Görünümü bozulmuþ gözler için protez kontakt lensler mevcuttur. Bu lensler hasarli gözlere doðal ve estetik bir görünüm saðlar ve hastaya psikolojik rahatlik kazandirir. Yumuþak lenslerdir ve denenerek alinmasi gerekir.

- Lenslerini sürekli kullanmayanlar kullanmadiklarý süre içerisinde on beþ günde bir lenslerini dezenfekte etmelidirler.

---Alinti---

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <