Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

BAHÇELİ'NİN YENİ BAHÇESİ

> 1 <

FuRKaN216

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7836 ileti
Yer: lere tükürmeyin tükürülcek o kadar surat varken:D
İş: de bu benim profilim:)
Kayıt: 13-12-2006 18:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #169340 21-02-2007 16:22 GMT-1 saat    
İnsan kelimesinin unutmak anlamına gelen nisyan kökünden geldiğini söylüyor lügat âlimleri. İnsana insan denmesinin sebeplerinden birinin de Allah'ın(cc) verdiği nimetleri bile unutabilecek bir yapıya sahip olması olduğu belirtiliyor. Şöyle veya böyle insan unutkan bir varlık. Türk toplumu ise galiba normal insan ortalamasından daha fazla bir unutma hastalığına tutulmuş gibime geliyor. Yani toplumumuzun hafızası zayıf olduğundan geçmişteki hadiseleri çabuk unutuyor. Unutunca da birçok yeni slogana, birçok yeni diye yutturulmaya çalışılan fikre bile kanabiliyor. Siyasi tarihimiz bu türden hadiselerle lebalep doludur. Birkaç örnek verelim isterseniz:

Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde tek başına katıldığı kongrede yeniden MHP'nin Genel Başkanı oldu. “Genel Başkanı” kavramını bilerek kullanıyorum. Zira biraz sonra da açıklayacağım gibi Devlet Bahçeli MHP'ye lider olacak bir donanıma, liderlik vasıflarına, söylediğini yapan, yaptığını söyleyen bir mizaca sahip değildir. İsterseniz bunun sebeplerini beraberce irdeleyelim:

Bahçeli liderliğindeki MHP'nin komünist Ecevit ile işbirliği yaparak iktidar olmasından başlayalım isterseniz. Meydanlarda, “Ürkeğe değil erkeğe oy verin. Biz erkeğiz. Başörtüsünü ancak biz çözeriz” diyen Bahçeli iktidara gelir gelmez gerçekten başörtüsünü çözdü. Hem de kendi milletvekili Nesrin Ünal hanımın başından. MHP'nin "erkekçe politika yapacağız" vaatlerine oy veren yüz binlerce insan, Bahçeli'nin bu erkekçe(!) tavrı karşısında şoke oldu. Gelin isterseniz o günlere gidelim ve Bahçeli'nin seçim meydanlarındaki nutuklarına bir göz atalım:

Tarih: 2 Nisan 1998. Yer: Bilecik'in Söğüt ilçesi. Bahçeli kürsüde asıp kesiyor: "18 Nisan'dan sonra yumrukların atıldığı, çetelerin kol gezdiği Meclis'i temizleyeceğiz. Başörtüsü yüzünden üniversite kapılarında bekleşen kızlarımıza üniversite kapılarını açacağız."

Tarih: 9 Nisan 1999. Yer: Kayseri. Bahçeli yine kürsüde, yine asıp kesiyor, sözler veriyor: "Türk milliyetçileri diğer siyasi partiler ihmal gösteriyor diye başörtüsüne ne kayıtsız kalabilir, ne vurdumduymaz olabilir. Milliyetçiliğin gereği buna müsaade etmez. Onun için milliyetçi olmak zor. Milliyetçi ülkücü kalmak da zor."

Bu sefer farklı bir yer. Neredeyse bütün seçmenlerin ülkücü, milliyetçi ve muhafazakâr olduğu Yozgat ilimiz. Bahçeli 12 Nisan 1999 tarihinde, başörtüsü meselesini Meclis'te çözmeyen diğer partilere yüklenerek şu konuşmayı yapıyor: "Birinin 149 (FP), diğerinin 100'ün (DYP) üzerinde milletvekili vardı. Başörtüsü meselesini niçin Meclis'te çözmediler?"

Tarih: 14 Nisan 1999. Yer: Mersin Bahçeli buradaki konuşmasında da sözü yine başörtüsüne getiriyor ve ürkeklerin çözemediği ve bir inanç meselesi olan bu sorunu kökünden çözeceğine söz veriyor: "Başörtüsü inanç gereği, insan hakları ve vicdan meselesidir. Devletle milleti zıtlaştırmamak, ordu ile milleti karşı karşıya getirmemek için bu sorun halledilmelidir." Evet, bu sözler belgeli olarak Bahçeli'ye ait.

Bahçeli'nin ülkücü olup olmadığını asla tartışmam. Kendisi ülkücüyüm diyorsa öyledir. Ama benim bildiğim Ülkücü asla insanları aldatmaz. Yapamayacağı sözü vermez. Verdiği sözü hayatı pahasına da olsa yerine getirir. Doğru sözlüdür. Erkektir. Sözü namus bilir. Ülkücünün üzerinde söz ve namus borcu yoktur. Eğer varsa bunu kanıyla. Canıyla temizler. Otuz senedir ülkücüleri tanırım. Gerçek ülkücüler hep böyleydi. Sırf arkadaşına söz verdi diye bile bile ölüme giden ülkücüler tanıdım. Rahmetli üstat Necip Fazıl gerçek ülkücülerdeki bu doğruluğu ve aksiyonu görünce hayran kalmıştır. Başkaları ülkücü kavramının içini ne ile doldurur bilmem ama bildiğim bir şey varsa, ülkücüyüm diyen Bahçeli'nin verdiği sözler doğrultusunda hareket etmediği gerçeğidir.

Bahçeli'nin Genel Başkan olduktan sonraki icraatları sadece başörtüsüyle bitmiyor elbette. Bankaların içi Bahçeli'nin Başbakan yardımcılığı yaptığı dönemde boşaltıldı. Yolsuzluklarla ilgili mücadele gensoruları Bahçeli'nin Başbakan yardımcılığı yaptığı dönemde reddedildi. Kanlı terörist Abdullah Öcalan, Bahçeli'nin Başbakan yardımcılığı yaptığı döneminde İmralı beş yıldızlı oteline yerleşti. İmam-Hatip'lere yönelik saldırılar Bahçeli'nin Başbakan yardımcılığı yaptığı döneminde iyice hızlandı, sanki terörist yuvasıymış gibi İHL çatılarına keskin nişancılar bile yerleştirildi. 15 yaşından küçüklerin Kur'an kurslarına gitmelerini engelleyen kanunun altında bizzat Bahçeli'nin imzası vardır. Başbakan yardımcılığı yaptığı hükümet, 22 Haziran 1993'de Kopenhag zirvesinde Avrupa Konseyi'nin idam cezasının kaldırılması kararına imza attı. Bu imzanın sahibi bizzat Devlet Bahçeli'dir.

Devlet Bahçeli binlerce ülkücünün katili olan ve manevi değerlere asla saygısı olmayan Ecevit'le işbirliğine giderek manevi değerlerin ayaklar altına alınmasına sebep oldu. Başbakan yardımcılığı yaptığı dönemde Bahçeli, sadece manevi değerlere değil, milli değerlere de sırtını döndü. Ülkenin onurunu ayaklar altına alan birçok uluslararası anlaşmalarda sesini çıkaramadı. Binlerce Doğu Türkistanlının katili olan Çin Devlet Başkanı Zemin'e devlet nişanı bile verdirdi. Hatta yapılan yürüyüşlerde tekbir getirmekle birlikte Doğu Türkistan bayrağı açılmasını bile yasakladı. Rusya ile yapılan anlaşmada Çeçenistan'da mücadele veren Müslümanların terörist olarak ilan edilmesine ses çıkarmadı.

İktidarı döneminde Yusufiye'lerde olan ülkücülere sahip çıkmadı. Hatta “Birkaç çapulcu için hükümeti mi bozalım” gibi hiçbir ülkücünün ağzına almayacağı/alamayacağı cinsten herzeler savurdu. Yani anlaşılan Başbakan yardımcılığı yaptığı dönemde adeta Ecevit'in koltuk değneği olarak görev yaptı. Zaten erkek zannederek oy verenler de, ne derece ürkek olduğunu anlayınca ilk seçimde gereken dersi vermekten çekinmedi. Böylece ülkücü hareket adına çok zor yakalanan bir trend, Bahçeli sayesinde tam bir fiyaskoyla sonuçlandı.

Bu fiyaskoyu kaldıramadığı ifade eden ve bu yenilgiden kendini sorumlu tutan Bahçeli siyaseti bırakacağını belirten açıklamalar yaptı ve MHP Genel başkanlığını bırakacağı sözünü verdi. Çünkü yanlış politikaları yüzünden yüzde 18 olan oy oranı birden yüzde sekize düştü. Ama tıpkı diğer sözleri gibi (gerekçe ne olursa olsun) bunu da tutmadı ve yeniden MHP'nin Genel başkanlığına geldi. Maateessüf bunun hayırlı olmayacağını bilecek kadar meseleleri biliyorum.

Bahçeli MHP'ye Genel başkan oldu ama o kendini “ebedi şef” zannediyor. Bunun en açık delili geçirdiği üç kongredir. Her kongrede kendi rakiplerini antidemokratik yollarla susturmasını becerdi ve koltuğunu kimseye kaptırmadı.

Bahçeli kendi kaprislerine kapılarak ve verdiği sözleri tutmayarak ülkücü harekete büyük zarar vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Verdiği zararların en büyüğü ise, ülkücüleri birbirine düşürmesi olmuştur. Kısaca Bahçeli, vitrinine sonradan olma bazı sözde ülkücüleri de alarak MHP'yi kendi şahsi “Bahçeli bahçesi” haline getirmiştir.

Evet, başta da değindiğim gibi insan unutkan bir mahlûk. Yapılan bunca aymazlığı ve sözünde durmamayı unutup görmezden gelen ve hâlâ Bahçeli'nin bahçesinde avunan bazı “Yusufiyeli”leri görünce üzülüyorum. Çünkü onlar bu davanın çilesini çekmiş, ızdırabını yaşamış insanlardır. Ama ne hikmetse hiçbir ızdırap çekmemiş, değil Yusufiye, karakol yüzü bile görmemişlerin peşine gitmekten imtina etmiyorlar. Doğrusu bu durumu da hayretle karşılıyorum.

Gazeteci-Yazar Selim Çoraklı

---Alinti---

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


alemci

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1836 ileti
Yer: Ankara
İş: Muhasebe
Kayıt: 11-05-2006 04:54

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#169428 22-02-2007 05:09 GMT-1 saat    
paylasımn için tsk ederim furkan

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Kan kaybedîyør hayatım.Can çekîşîyør hayaLLerîm..Gîdîyørum..yanLış hayat Døğru yaşanmaz asLında..öğreniyorumSEFA NERDESİN

rayki.88

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2060 ileti
Yer: gazayıntap
İş: ((¯¨¤» ØgRèÑ©ï «
Kayıt: 09-11-2006 06:33

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#169448 22-02-2007 10:47 GMT-1 saat    
güzel paylaşıms sagol furkan

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


whitewolf
Teşkilat-ı Mahsusa

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3678 ileti
Yer: cehennem
İş: Selçuk İnşaat
Kayıt: 08-05-2006 04:36

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#169745 23-02-2007 09:41 GMT-1 saat    
biz kendimizi yırtıyoruz bunları gösterelimde genç kardeşlerimiz akıllansın yıllarca ocağın kahrını çekmiş insanları dinlemeyipte bu davanın odak noktalarını hiçe sayıp bahçeli bahçeli diye tutturanlara iyi ders olsun bu yazı
adam sanmıştım adam değilmiş erkek sanmıştım karıdanda betermiş
ülkücü sanmıştım komünüstten farksızmış
türkeşçi sanmıştım leninci imiş

alın bide gelinlik giydirin tam olsun

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Dedem Saltuk Buğra Handan bu yana Türk-İslam ülküsü demişim ona O yüzden ülkücü denilmiş bana Geçen geçsin ben vazgeçmem davamdam

Biz Bu Vatanı Üç kuruşa Peşkeş Çekecek Bir Neslin Evlatları Değiliz Biz Odasında Kuranı Kerim Var Diye Saygısından Uyuyamayan Osman Gazilerin Mısır Seferinde Çölü Atına Binmeyipte Önümde Muhammed Mustafa (A.S.V.) Yürürken Ben Ata Nasıl Binerim Diyen Yavuz Selimlerin Hocasına Saygısından Önünde Ezilip Büzülen Fatihlerin İhanetle Suçalnıp Sürgün Edilen Fakat Yanında Bir Tek Hazine Malı Götürmeyen Ve Öldüğünde Cenazesine Borçlarından Haciz Konulan Sultan Vahdettinin Evlatlarıyız Yakışmaz Bize Vatan Giderken Bayrak İnerken Ezan Susarken Yaşamak Ey İnsan Titre Ve Kendine Gel!!!

Hedefimiz İLA-Yİ KELİMETULLAH

topraktan gelen gölgeme toprak çekilince
günler bu heyulayıda ergeç silecektir
rahmetle anılmak ebediyet budur ama
sessiz yaşadım kim beni nerden bilecektir


Eyvâh! Beş on kâfirin îmanına kandık;

Bir uykuya daldık ki: cehennemde uyandık!

Mehmedim,sevinin ,başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin,eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!
Yarın elbet bizim,elbet bizimdir!
Gün doğmuş ,gün batmış ,ebed bizimdir


Ey Tenperver Nefsim! Sen Kendini Ne Zannediyorsun Ki; Cennet Tabiki Ucuz Değil Cehennem Dahi Lüzumsuz Değil!

---bizki ustasıyız vatan sevmenin---
---yarın elbet elbet bizimdir gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir---
---türklük bedenimiz islamiyet ruhumuzdur ruhsuz beden cesettir---
---Şu istikbal inkılabı içinde en yüksek gür sada ( ses ) islamın sadası olacaktır---
---Allaha Vatana Bayrağa Kurana Ve Silaha yemin olsun Şehitlerim Gazilerim Ve Başbuğum emin olsun---
---İman hem nurdur hem kuvvettir.Evet hakiki imanı elde eden adam kainata meydan okuyabilir ve imanın kuvvetine göre hadisatın tazyikatından kurtulabilir.(bediüzzaman said nursi) ---
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) hackerim diyenler alın size kapak olsunbağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) hackerim diyenlere buda ikinci kapak olsun

adaletinreisi

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2427 ileti
Yer: komuta merkezi
İş: TeşkilatiEsasiye
Kayıt: 25-06-2006 06:09

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#169784 23-02-2007 14:19 GMT-1 saat    
arkadaşlar mhp ye yıllarca hizmet verip daha sonra büyük birlik partisine geçen gerçek ülkücülerden bir büyüğümüz demiştiki
''bu adam(bahçeli) çok karanlık yerlerden emir alıyor'' diye.elbette ki bazı şeyleri burada yazmak doğru olmaz.yazsakta inanılmaz.ama şu genç kardeşlerimiz söylediklerimize lütfen güvensin bizden kimseye zarar gelmez.bizi dinlesinler yoksa ilerde gönül verdikleri dava nın boş olduğunu anlarlarsa çok yazık olur kendilerine

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Devlet-i Ebed Müddet

whitewolf
Teşkilat-ı Mahsusa

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3678 ileti
Yer: cehennem
İş: Selçuk İnşaat
Kayıt: 08-05-2006 04:36

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#170600 27-02-2007 09:33 GMT-1 saat    
çok yazık olacak abi çok ama geç anlayacaklar işte o zaman kafalarını duvarlara vururlar ama geç olacak hemde çok geç

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Dedem Saltuk Buğra Handan bu yana Türk-İslam ülküsü demişim ona O yüzden ülkücü denilmiş bana Geçen geçsin ben vazgeçmem davamdam

Biz Bu Vatanı Üç kuruşa Peşkeş Çekecek Bir Neslin Evlatları Değiliz Biz Odasında Kuranı Kerim Var Diye Saygısından Uyuyamayan Osman Gazilerin Mısır Seferinde Çölü Atına Binmeyipte Önümde Muhammed Mustafa (A.S.V.) Yürürken Ben Ata Nasıl Binerim Diyen Yavuz Selimlerin Hocasına Saygısından Önünde Ezilip Büzülen Fatihlerin İhanetle Suçalnıp Sürgün Edilen Fakat Yanında Bir Tek Hazine Malı Götürmeyen Ve Öldüğünde Cenazesine Borçlarından Haciz Konulan Sultan Vahdettinin Evlatlarıyız Yakışmaz Bize Vatan Giderken Bayrak İnerken Ezan Susarken Yaşamak Ey İnsan Titre Ve Kendine Gel!!!

Hedefimiz İLA-Yİ KELİMETULLAH

topraktan gelen gölgeme toprak çekilince
günler bu heyulayıda ergeç silecektir
rahmetle anılmak ebediyet budur ama
sessiz yaşadım kim beni nerden bilecektir


Eyvâh! Beş on kâfirin îmanına kandık;

Bir uykuya daldık ki: cehennemde uyandık!

Mehmedim,sevinin ,başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin,eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!
Yarın elbet bizim,elbet bizimdir!
Gün doğmuş ,gün batmış ,ebed bizimdir


Ey Tenperver Nefsim! Sen Kendini Ne Zannediyorsun Ki; Cennet Tabiki Ucuz Değil Cehennem Dahi Lüzumsuz Değil!

---bizki ustasıyız vatan sevmenin---
---yarın elbet elbet bizimdir gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir---
---türklük bedenimiz islamiyet ruhumuzdur ruhsuz beden cesettir---
---Şu istikbal inkılabı içinde en yüksek gür sada ( ses ) islamın sadası olacaktır---
---Allaha Vatana Bayrağa Kurana Ve Silaha yemin olsun Şehitlerim Gazilerim Ve Başbuğum emin olsun---
---İman hem nurdur hem kuvvettir.Evet hakiki imanı elde eden adam kainata meydan okuyabilir ve imanın kuvvetine göre hadisatın tazyikatından kurtulabilir.(bediüzzaman said nursi) ---
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) hackerim diyenler alın size kapak olsunbağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) hackerim diyenlere buda ikinci kapak olsun

enerji

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 22 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 07-01-2007 10:13

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#175165 18-03-2007 12:51 GMT-1 saat    
evet arkadaşlar malesef bugün imralı da bulunan şahsın asılmasını engelleyen yazışmada bahçeli ninde imzası var değil mi

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


ŞanlıTürk

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 701 ileti
Yer: ESKİŞEHİR
İş: öğrenci
Kayıt: 17-07-2006 17:55

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#175247 18-03-2007 16:06 GMT-1 saat    
apo asılsın diyen tek parti mhp.fakat çoğu kişi apoyu mhp asmadı diyor.


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


NetsinaN

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2203 ileti
Yer: Istanbul Şubesi
İş: Ceo
Kayıt: 20-12-2005 23:03

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#175257 18-03-2007 16:22 GMT-1 saat    
Türkeşi arıyoruz keşke MHP şuan hedefleri doğrultusunda ilerlese ve yansıdığı gibi olsa ,hepimiz MHP'nin yansıması gibi değilmiyiz aslında Atatürkcüyüz Milliyetciyiz v.s

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) sitede linklere bakın En üstten en alta birde ortadaki haberlere bakın ,sadece Devlet Bahçeli değil aslında bir sürü kişi var MHP'nin hedeflerine ters düşen.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <