Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Youtube niçin kapatıldı? işte sorunun yanıtı içeride

> 1 <

barmel

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2584 ileti
Yer: ::Şehitler Ölmez
İş: ::::Vatan Bölünmez
Kayıt: 13-09-2006 12:05

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #172108 07-03-2007 16:58 GMT-1 saat    
Öncelikle bu konun sabitlenmesini rica ediyorum.

YOUTUBE NİCİN KAPATILDI?

Atatürk'e ve Türk halkına küfür yağdırıyorlar !
Video paylaşım sitesi YouTube, büyük bir rezilliğe aracılık ediyor.05 Mart 2007 09:29

Siteye Yunanlı bir fanatiğin ismi olduğu sanılan 'Stavraetos' koduyla eklenen videoda, Atatürk'e ve Türk milletine küfürler ediliyor. Animasyon yoluyla, fotoğrafına ruj ve allık sürülen Atatürk'ün ağzından çok çirkin sözlere yer veriliyor. İngilizce video, 'Merhaba ben Kemal' diye başlıyor, devamında Atatürk'ün animasyon görüntüsüyle ağır sözler yer alıyor. 3 Mart Cumartesi gününün ilk saatlerinde yayına konulan 33 saniyelik görüntü, binlerce tepkiye karşın yayından kaldırılmıyor.

Dünyanın en çok izlenen video paylaşım sitesi YouTube'da, Türkler ile Yunanlılar arasında sanal bir savaş yaşanıyor. İki ülke halkından binlerce kişinin, atalarına, ülkelerine ve birbirlerine ağza alınmayacak küfürler etmesine yol açan gelişmeler, 5 Ocak 2007'de başladı. Siteye Türkiye'den 'Garagargagakdedi' koduyla eklendiği belirtilen 3 dakika 48 saniyelik videoda Yunanistan ve Yunan halkına hakaret içeren görüntüler yer aldı. 'Academic thesis are showing that homo/bisexuality starts with ancient Greek' (Akademik iddialar, homoseksüellik ve biseksüelliğin eski Yunanlılar'la başladığını gösteriyor) başlığıyla verilen video, komşu ülkede büyük tepkiye neden oldu. Eski Yunanlılar'dan kalma homoseksüelliği ve sapık ilişkileri çağrıştıran tarihi eserlerle bazıları ellerinde Yunanistan bayrağı taşıyan onlarca Rum homoseksüelin görüntülerinin yer aldığı video görüntüsüne yüzlerce Yunanlı, Türkler'e yönelik küfür dolu yorum yazdı. İzmir Marşı ile biten ve yaklaşık 15 bin kez ziyaret edilen 'Garagargagakdedi'nin videosuna karşılık başka bir video hazırlandı.

'Stavraetos212007' koduyla 3 Mart Cumartesi günü saat 00.33'te siteye eklenen ve Atatürk'le Türk milletini aşağılayan animasyon görüntüleri yayınlanmaya başlandı. Daha önce ABD Başkanı Bush ile ilgili çok basit ve sıradan bir animasyona sansür uygulayan, ünlü futbolcu Ronaldo'nun eski eşi Daniella Cicarelli'nin görüntülerini de dava üzerine yayından kaldıran YouTube, bir milleti ve onun liderini aşağılayan görüntüleri yayınlamaktan kaçınmadı.

Sitenin arama motoruna 'Atatürk', 'Turkey' ve 'Gay' yazıldığında bilgisayar ekranında görünen video, aynı günün öğle saatlerinde Türkiye'den de ziyaret edildi. Ziyaretçiler, karşısında animasyon yoluyla yüzüne ruj ve allık sürülmüş Atatürk'ü görüp, yapılan seslendirmeye tanık oldu. Ziyaretçiler, 33 saniyelik İngilizce videoyu izlerken 'Merhaba ben Kemal' diye başlalan hakaret dolu sözleri sözleri duydu.

İğrenç manzarayı görenler e-posta yoluyla arkadaşlarını, görüntünün kaldırılması için tepki vermeye çağırdı. Birkaç saat içinde mailler 10 binlerce kişiye ulaştı. Çileden çıkanlar, videonun yorum kısmına Yunan halkı, Yunanistan ve Youtube'a hakaretler içeren binlerce yorum gönderdi. Daha sakin olanlar kendilerine gelen e-postalara uyup YouTube yöneticilerini uyardı. Sitenin iletişim adresi olan 'www.youtube.com/contact'a videonun yayından kaldırılması için İngilizce istekte bulundu. YouTube yöneticileri, bu çağrılara kayıtsız kalıp, videoyu yayından kaldırmadı. Binlerce kişi YouTube'a şu metnin İngilizce'sini gönderdi:

“Yayınlamakta olduğunuz bu videolar Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'e ağır hakaret ve küfürler içermektedir. Ayrıca Türk milleti ciddi bir şekilde aşağılamaktadır. Bu nedenle sizi kınıyor ve videoların bir an evvel yayından kaldırılmasını istiyoruz.''

METNİN İNGİLİZCESİ

“YouTube administrators, The videos you have been still broadcasting contain contemptuous and insulting claims about Mustafa Kemal Ataturk the founder of the Turkish Republic. Also, Turkish nation has been seriously insulted in this still broadcasting video. Because of these reasons, We do condemn you and ask you to stop broadcasting these videos as soon as possible.''
Kaynak:


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

başka forumlardan alıntı değildir sadece haber3 sitesinden kaynaktır...

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu____....::::En Güzel Paylaşımlarım::::....____

*

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Kurçukları(ÇözüM)*

*

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Msn List - www.yeniklasor.com*

*

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Sınırsız Titreşim (Programsız)*bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)
> 1 <