Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Rüya tabiri A'dan Z'ye

> 1 <

the rasmus

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 438 ileti
Yer: Kayseri
İş: Half-Life
Kayıt: 16-06-2007 05:02

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #230960 23-06-2007 06:55 GMT-1 saat    
ABA: Rüyada abadan yapılmış bir elbise giymek, yoksul bir duruma düşülebilecek kederli ve üzüntülü bir dönem yaşanabileceğini belirtir. Renkli aba giyilmesi, hayırlı bir haber alınabileceğini, yırtık bir aba ise, yakın bir gelecekte maddi kazanç belirtir.

ABAJUR: Rüyada her ne şekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir şey görmek, yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını belirtir.

ABONOZ: Rüyada abonoz ağacı veya abonozdan yapılmış eşyalar görülmesi, çok inatçı ve huysuz biri ile evlilik veya iş ortaklığı yapılacağını belirtir.

ABLA: Rüyada kendi ablasını görmek, yakında iyi bir haber alacağını veya bekarsa evlenebileceğini belirtir.

ABDEST: Rüyada abdest alınırken görülmesi, o kişinin o dönem yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılarının ortadan kalkacağını belirtir. Abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşıyacağını belirtir.

ABDESHANE: Rüyada bir abdesthane görülmesi, önemli bir işin veya sorunun yakında çözüleceğini belirtir.

AÇLIK: Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlayacağını belirtir. Bir çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlayacağını belirtir.

ACUZE: Rüyada ihtiyar ve çirkin bir kadın görmek, evlilik hayatında sıkıntıyı belirtir.

ADA: Rüyada ada görmek, bekarlar için güzel bir aşk yaşayacağını, evliler için evlilik içi maddi veya manevi sıkıntıyı belirtir. Orta yaşlılar için, iş değişikliğini de belirtebilir. Ada da gezinti, o sırada çok istediği bir işin gerçekleşmeyeceğini, ada da fırtına, üzüntü ve acı yaşanacağını belirtir. Ada da yanardağ görmek, yakınlarınızdan bir kötülük göreceğinizi, adanın batması ise, bir kız çocuğu doğacağını belirtir.

ADAM: Rüyada tanımadığı bir adam ile konuşma, yeni ve iyi bir arkadaşlığı, kavga etmek, ev içinde bir sıkıntıyı, öldürmek, eski bir düşmanlığın canlanması veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir sağlık bozukluğuna, bir şey almak, ciddi bir hastalığa, iyilik etmek, yakın çevrede bir sıkıntıya işaret eder. Adama para vermek, can sıkıcı bir dedikoduyu, para almak, emeğinin karşılığı çok büyük bir para kazanılacağını belirtir.

ADEM PEYGAMBER: Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görmek, hayatında o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir.

ADLİYE BİNASI: İşlerin bozulacağı ve sıkıntı çekileceğini belirtir. Adliyede hakim görmek iyiye yorumlanır.

AĞAÇ: Rüyada meyve ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Yapraksız ve kuru bir ağaç görmek, isteklerin gerçekleşmeyeceğini belirtir. Çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluk belirtir.

AĞARMAK: Saçların ağarmasını görmek, maddi kaybı belirtir. Bir kadının saçlarının ağardığını görmesi, aldatıldığını belirtir.

AĞRI: Rüyada ağrı çekmek, sağlıklı, huzur ve güven içinde yaşanacağını belirtir. Ağrının dinmesi, umulmadık ve önemli bir yardımın alınacağına işarettir. Ağrı çeken bir insan veya hayvana yardım etmek girişilen işlerde başarıya ulaşılacağını belirtir.

AHCI: Bolluk, refah ve mutluluğa işaret eder. Ayrıca beklenmedik bir yolculuğu da belirtebilir.

AHİRET: Rüyada ahrete gitmek, uzun ve yararlı bir yolculuğu belirtir. Ahrette bulunmak, tüm çabalarının karşılığını alacağını büyük bir iyilik ve mutluluğa kavuşulacağını belirtir. Ahretten kovulmak, mal, mülk bazen de can kaybına işarettir.

AHTAPOT: Rüyada ahtapot görmek, girişilecek birden fazla işte büyük başarılar elde etmeyi belirtir.

AKARSU: Rüyada herhangi bir su akıntısı görmek, maddi kazanca işarettir.

AKİK: Sağlık ve uzun bir yaşantının işaretidir.

AKREP: Rüyada akrep görmek, kötü ve ahlaksız biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep sokması, ağır hastalık veya ölüme işarettir. Akrep öldürmek bir kötülükten kurtulacağını belirtir.

AKTÖR: Rüyada film veya tiyatro aktörü görmek, kendisinin veya yakınının devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanç elde edeceğine işarettir.

AKTRİS: Rüyada aktris görmek, maddi kayba uğrayacağını gösterir.

ALEV: Rüyada harlı bir alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir.

ALABALIK: Rüyada alabalık ile ilgili herhangi bir şey görmek, beklenmedik bir maddi veya manevi kazancı belirtir.

ALIŞVERİŞ: Rüyada alıveriş yapılması, kazançlı bir döneme girildiğini belirtir.

ALTIN: Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.

ANAHTAR: Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine,kadınlar için, aile yaşantısında geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir.

ANNE: Rüyada bir kişinin annesini görmesi, iyi ve kazançlı günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. Annesi ile dargınlık ve kavga ise, başarısızlık ve maddi kaybı işaret eder.

AŞK: Rüyada sevgilisi ile başka birisini görmek, erkek için sevgilisinin kendisine çok sadık olduğuna, kadın içinse, tehlikeli bir rakibi olduğuna işarettir.

AT: Rüyada herhangi bir şekilde at görmek, iyiye işarettir. İş hayatında yükselme, aşk hayatında iyi gelişmeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesine işarettir.

AYAKKABI: Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, sıkıntılı günlerin belirtisidir. Rahat ve uygun bir ayakkabı bulup giymek, sonunda huzura kavuşulacak bir döneme işarettir.

AYNA: Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir. Aynanın kırılması kötü bir haber alınacağını belirtir.

AYVA: Rüyada ayva görmek, kişinin içinde bulunduğu duruma göre, hastalık, hastalıktan kurtuluş, yolculuk, doğum, işte başarı ve kazancı işaret eder.

BABA: Babasını vefat etmiş görmek, kötü bir habere işarettir. Babası tarafından sevilmek, önünde hayırlı bir yol açılacağı, sıkıntılı günlerin sona ereceğine işarettir.

BAHÇE: Bahçe görmek, çok güzel, mutlu, sağlıklı, başarılı bir döneme girildiğini, isteklerin yerine geleceğini belirtir.

BALIK: Canlı balık görmek, aşkta ve işte şansının açıldığına işaret eder. Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına, balık sürüsü görmek yönetici durumuna gelineceğine işarettir.

BALTA: Balta görmek, sıkıntıda olunan konuda yardım geleceğini, hastalık varsa, tekrar sağlığına kavuşacağını belirtir.

BATAKLIK: Bataklıkta olduğunu görmek, sıkıntılı bir dönem geçireceğine işarettir.

BATTANİYE: Temiz battaniye veya yorgan görmek, işlerinizin yoluna gireceğini, sıhhatinizin iyi olacağına işarettir. Kirli yorgan veya battaniye çevrenizde sizi çekemiyenler var demektir. Yırtık battaniye veya yorgan, bilmeden yerine getiremediğiniz bir sözünüzden dolayı bir sevdiğinize çok zarar geleceğine işarettir.

BAVUL: Ne şekilde olursa olsun bir bavul görmek, mutlaka yolculuğa işarettir.

BAYKUŞ: Öten bir baykuş görmek, çevrenizden bazı kişilerin sizi çekemediği ve hakkınızda kötü konuştuğunu belirtir. Eğer baykuş ötmüyorsa veya canlı değilse, işinizde başarıyı belirtir.

BAYRAK: Dalgalanan bayrak görmek, şanslı bir dönemde olduğunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yarıya kadar çekilmiş bir bayrak, sıkıntılı olaylar yaşanacağına işarettir.

BEBEK: Yeni doğmuş bebek görülmüşse, sıkıntı veren bir dönem geçirileceği ama sonra iyi günlerin geleceğine işarettir. Oyuncak bebek, eğlenceli bir yere davet edileceğine, bebeği hediye ediyorsa, pişman olacağı bir iş yapacağına işarettir.

BEKÇİ: Bekçi görmek, kuvvet ve kudrette artışı belirtir.

BEŞİBİRYERDE: Beşibiryerde ile ilgili herhangi bir şey görmek, eline çok mal geçeceği ve maddi kazanç belirtir.

BEYAZ KÜRK: Bunun gibi görülen rüyalar iyi bir şansın ve başarının müjdecisidir.

BIÇAK: Elinde bıçak görmek, güç ve varlığın sürekli olacağına, bıçakla bir şey kesmek, eline maddi kazanç geçeceğine işarettir.

BIYIK: Bıyıklı olarak görülen kişinin, boş ve dağınık bir hayat yaşadığına işarettir. Eğer evli ise gayri meşru bir ilişki yaşadığını da belirtebilir.

BİBER: Biber yemek, yapacağı bir işten dolayı pişman olacağına işarettir.

BİLEZİK: Bilezik takmak, sevdiğinizin size çok sadık olduğuna işarettir.

BİRA: Bira içtiğini görmek, nişanlanacağına ve çok geçmeden evleneceğine işarettir.

BİSİKLET: Bir bisiklet görmek veya binmek, çok karışık bir sorunla karşılaşılacağı birtakım yanlışlar yapılacağı ancak sonuçta sorunun aşılacağına
işarettir.
BOĞA: Kızgın bir boğa görmek, kötü bir olayla karşılaşılacağına işarettir.

BONCUK: Boncuk görmek, yakın çevreden birinin kötü bir olayla karşılaşacağına işarettir.

BORAZAN: Borazan veya diğer nefesli sazları çalmak, sıkıntılı bir meselenin tatlıya bağlanmasına işarettir. Borazan sesini işitmek, mesleğinizde ilerlemeyi belirtir. Bu müzik aletlerini rüyada sadece görmek, bir yakınınızın kısa bir hastalık geçireceğine işarettir.

BOYA: Boya yapmak, çevrenizdeki insanlar üzerinde kuvvetli etkiler sağlayacağınız bir döneme girdiğinizi belirtir.

BOŞANMAK: Boşandığını gören erkekse, maddi kazanca, kadınsa evlilikte tartışmalı bir döneme işarettir.

BUĞDAY: Eve buğday alınması, geçim zorluğuna, alınan buğdayın yenilmesi ise, maddi kazanca işarettir.

BUZ: Buz görmek, gelecek iyi bir haberle sıkıntılarınızın giderileceğine ve sonrasında hayat şartlarınızın lehinize değişeceğine işarettir.

BÜLBÜL: Evlilikte ve aşkta mutluluk işaretidir.

BÜRO: Herhangi bir büro görmek, maddi kazanca işarettir.

CADDE: Cadde görmek hatalı bir iş yapacağına işarettir.

CADI: Cadı görmek kendisi ile ilgili olmayan bir soruna karışıp, sıkıntı çekeceğini belirtir.

CAM: Kırık bir cam görmek ufak tefek sıkıntılara, camı kendisinin kırması ise hayatında bir dönüm noktasına geldiğine
işarettir.

CAMİ: Cami veya mescit görmek işlerinde başarılı olacağına isteklerinin gerçekleşeceğine işarettir.

CANAVAR: İyi haber ve gelişmelere işarettir.

CEHENNEM: Cehennem görmek sıkıntı ve aile içi geçimsizlik belirtir.

CEVİZ: Ceviz yemek maddi kazanç belirtisidir. Ceviz toplamak mutlu bir aile yaşantısına işaret eder.

CEYLAN: Ceylan görmek önemli bir haber alınacağını belirtir.

CİNSEL İLİŞKİ: Rüya gören erkek, kendisini bir kadınla cinsel ilişkide bulunurken görürse onun isteklerine kavuşup, işinde
ilerleyeceğine işarettir. Kadın kendini bir erkekle ilişkide görürse mutsuz bir dönem geçireceği, ancak dikkatli olursa sonuçta tekrar
huzura kavuşacağına işarettir.

CÜCE: Herhangi bir şekilde cüce görmek istediklerinizin gerçekleşeceği, sıkıntılarınızın azalacağı beklenmedik
kazançların olabileceği bir döneme gireceğine işarettir.

CÜZDAN: Cüzdan bulmak büyük bir maddi veya manevi kazanca işarettir.

ÇADIR: Çadır kurmak güzel bir olayın pek yakında meydana geleceğine ve bir işin sonuçlanacağına işaret eder. Çadırdan içeri girmek ummadığınız birinden bir kötülük göreceğinizi belirtir. Çadırda uyumak sevdiğinden haber geleceğini belirtir.

ÇAKMAK: Yanan bir çakmak görülmüşse, istenilen şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer çakmak uğraşıldığı halde yanmıyorsa, hayal kırıklığı olacak demektir.

ÇALIŞMA: Kişinin kendini çalışırken görmesi işinde başarılı olacağına işarettir .

ÇAM: Çam ağacı görülmesi isteklerinin gerçekleşeceği iyi bir döneme girdiği ve sağlık problemi varsa kısa zamanda çözüleceğine ve iyileşeceğine işarettir .

ÇAMUR: Çamur görmek bir ikaz işaretidir ve dikkatli olarak davranılması gereken olayların yaşanacağına ve halihazırda da birtakım hatalı işlerin içinde olabileceğine işarettir .

ÇAĞLAYAN: Çağlayan görmek maddi kazanç belirtir .

ÇAMAŞIR: Çamaşır görmek çok arzulanan bir şeye kavuşulacağına işarettir .

ÇAN: Çan sesi duymak durumunuzda iyiye doğru bir gelişmeyi gösterir. Eğer çan yakınınızda ise işlerinizdeki bu gelişme yakınlarınızın tavsiye ettikleri şekilde hareket ettiğinizde gerçekleşecektir .

ÇANTA: Bir çanta torba veya poşet görmek işlerinizde başarıya işarettir. Eğer bunlar yırtık veya delikse düşünmeden para yatıracağınız bir iş size para kaybettirecektir .

ÇATAL: Evinizde sakinlik ve huzurun yerleşeceğine işarettir .

ÇAY: Çay içmek iş ve aşk hayatınızda başarıya alamettir. Misafirlere çay doldurmak iyi haberler alacağınıza işarettir. Çayı devirip dökmek birtakım planlarınızın gerçekleşmiyeceğini belirtir .

ÇAYIR: İşinizdeki gelişmelerin sizi mutlu edeceği ve bu durumun sizi etrafınız için mutluluk verici bir kişi haline getireceğine işarettir .

ÇEKİÇ: Herhangi bir şekilde çekiç görmek geçici bir sıkıntı veya tasaya işarettir .

ÇEŞME: Çeşme görmek mutluluk işaretidir. Eğer çeşmeden su akıyorsa, akan su berrak ise maddi varlığa, bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir .

ÇIPLAKLIK: Kişi kendisini çıplak olarak görürse her türlü dert ve tasadan kurtulacağına işarettir .

ÇİÇEK: Çiçek görmek iyi ve çok şanslı bir haberdir. Kurumuş bir çiçek geçici bir üzüntüyü gösterir. Çiçekçi dükkanı mutlu bir ilişkiye işarettir. Çiçek sulamak işlerinde başarılı olacağını belirtir .

ÇİLEK: Çilek yemek aşkta mutlu olunacağına işarettir .

ÇİNGENE: Bu rüyayı gören genç bir erkekse, beklenmedik bir seyahate, orta yaşta bir kimse ise para kaybına işarettir . Bekar bir kadın için bu rüya mutlu bir evliliğe, evli bir kadın ise gizli bir şeyler öğreneceğine işarettir .

ÇOCUK: Erkek çocuk görmek iyi bir habere ,kız çocuk görmek sıkıntı verici bir habere işarettir. Süt emen bir çocuk görmek sevinmeye işarettir .

ÇORAP: Çorap satın almak maddi kazanca işarettir. Hediye olarak bir çorabın verilmesi aileye ait eski bir sorunun çözülmesine işarettir. Çorabın kaçması bir çok gönül macerasının yaşanacağını belirtir .

ÇORBA: Çorba içmek maaşınızın artacağına, kendi işiniz varsa onun gelişeceğine işarettir .

ÇÖL: Ne şekilde olursa olsun çöl görmek her konuda çözüm, mutluluk ve gelişme işarettidir .

ÇÖREK: Çörek pişirmek veya yemek aşk ve evlilik hayatında mutluluk demektir .

ÇÖPÇÜ: Çöpçü olmak genç bir erkek için işinde yükselmeye, ortayaş bir erkek için işlerin bir süre kötü gideceğine işarettir. Bekar bir kadın için zengin ama iyi olmayan biri ile evlenebileceğine, evli bir kadın için evlilik dışı kötü bir ilişkiye girebileceğine işarettir .

ÇUKUR: Çukur görmek dikkatli olmanız gerektiğine, işlerinizin kötüye gidebileceğine işarettir .

ÇUVAL: Boş çuval görmek evinizde bereketsizlik ve uğursuzluk olduğunu ve bu yüzden sıkıntı çektiğinizi, doğru ve iyi şeyler yaparak bunun tekrar düzelebileceğini belirtir. Dolu çuval ise bereketi gösterir .

Dağ: dağ görmek kötü şans ve monoton bir iş hayatını simgeler.

Daire: Daire (şekil olarak) görmek, ailenizin gözünde önem kazanacağınız anlamına gelir.

Daktilo: Daktilo görmek, korkunç ve üzücü olayların habercisidir.

Dal: Ağaç dalı görmek kötü haberler anlamına gelir.

Dalak: Dalak görmek sıkı çalışma ve mücadelelerden sonra şansınızın yüzünüze güleceğinin simgesidir.

Dalgalar: Dalgalar görmek ev hayatınızda tutumlu olabileceğinizin işaretidir.

Davul: Davullar görmek ya da duymak düşmanlarınız tarafından başınıza bir iş açılacağı ve amaçlarınızın gerçekleşeceği ama yapmanız gerekenleri yaparsanız gerçekleşeceği anlamına gelir.

Dans: Dans etmek veya dans edenleri görmek, iş konularında ufkunuzun açılacağına ve olayları daha açık göreceğinize bir işarettir.

Dantel: Dantel yoksulluğu simgeler.

Dayı: Dayınızı görmek, tutumlu davranarak maddi konumunuzu koruyacağınızı simgeler.

Dazlak: Dazlak birini görmek, sizin için iyi olacakmış gibi görünen iş konusundaki bir değişikliğin kötü sonuçlar doğuracağının habercisidir.

Dede: Dedenizi görmek, beklediklerinizin gerçekleşeceğini simgelediği gibi, güzel bir bebeğede işaret eder.

Dedikodu: Dedikodu edildiğini görmek, utanç duyabileceğiniz bir duruma düşebileceğinizi bildirir.

Değirmen: Değirmen görmek bir dava yolu ile mücadeleyi simgeler.

Demir: Demir görmek, hayatınızda çabucak çözülmesi gereken önemli bir konuya dikkatinizi çekmek içindir.

Deniz: Deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.

Denizaltı: Denizaltı görmek çok kolay elde edilen ve edilecek başarıların işaretidir.

Deprem: Deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder.

Dere: Bir dere görmek sonunda çabalarınızın semeresini göreceğinizi ve başarıya ulaşacağınızı simgeler.

Dev: Dev görmek, siz ve rakipleriniz arasında büyük bir mücadele olacağının habercisidir.

Develer: Develer görmek farklı prensipler ve davranışlar edinerek diğerlerini etkileyeceğiniz, ama arkadaşlarınıza bunun soğuk geleceği anlamındadır.

Diken: Dikenler görmek, acıların zevklerle karışacağını simgeler.

Dikmek: Dikiş dikmek ya da diken başka birini görmek, üzüntülerin ve ağır sorumlulukların işaretidir.

Dil: Dil görmek, duygusal ilişkilerinizde yaşadığınız sorunların yakın süre içinde çözüleceğinin işaretçisidir.

Dişçi: Dişçi görmek üzerinize aldığınız bir sorumluluğu yerine getirerek başarı elde edeceğiniz anlamına gelir.

Diz: Kendi dizinizi ya da bir başkasınınkini görmek cana yakın bir kişiyle arkadaşlık kuracağınızı ve bu kişinin size pek çok güzel süprizleri olacağını işaret eder.

Doğum: Herhangi bir canlının doğumunu görmek zevk ve kazançların sizinle olacağının işaretidir.

Dolap: Dolap görmek eğlence ve iyi şans işaretidir.

Doktor: Doktor görmek iyi sağlığa ve beklenenler gerçekleşmesine yorulur.

Domino taşları: Domino taşlarıyla oynamak, misafirperverce karşıladığınız birinin artık sizden uzaklaşacağının işaretidir.

Dondurma: Dondurmak görmek ev hayatındaki mutluluğun kaybına ve bu olayların sizi çok üzeceğine yorulur.

Domuzlar: Domuzlar görmek, çevrenizin tasvip etmediği bir evliliğin sizin için söz konusu olabileceğini haber verir.

Döşek: Döşek görmek alışılmadık mutlulukların habercisidir.

Dövme: Dövmeniz olduğunu görmek ya da başka birinin dövmesini görmek belli bir süre için hayırlı olayların içinde bulunacağınızı ve olayların istediğiniz gibi gelişeceğini müjdeler.

Dövüş: Dövüşmek veya dövüşenleri görmek, fiziksel rahatsızlıkların habercisidir.

Dudak: Dudak görmek, sağlığınızın yerinde olacağına ve diğerlerini sevindirmekten zevk alacağınıza işaret eder.

Dul: Dul birisini görmek başınız belaya girdiğinde arkadaşlarınızdan destek bulamayacağınıza işaret eder.

Duman: duman görmek yapacağınız girişimlerin amaçlarına ulaşacağını söyler.

Dut: dut görmek diğerlerinin yerinizde gözü olduğunun işaretidir.

Duvarlar: duvarlar görmek ailenizden birinin uzun ve ciddi bir hastalık dönemine gireceğini söyler.

Düet: Bir düet duymak, iyi haberler alacağınızın işaretidir.

Düğme: Düğme ya da düğmeler görmek, eğer rakipleriniz tarafından tehdit altındaysanız dostlarınızın yardım edeceğini haber verir.

Düğüm: düğüm ya da düğümler görmek, hayal kırıklıklarına ve iş konusundaki değişimlere işaret eder.

Dükkan: bir dükkan görmek ya da dükkanda bulunmak iyi haberler alacağınızın işaretidir.

Dürbün: dürbün kullanırsanız, pek yararınıza olmayan arkadaşlıklar kuracağınız düşünülür.

Düşman: bir düşmanınızı görmek, iş konusundaki bütün güçlüklerin üstesinden gelerek başarıya ulaşacağınıza yorulur.

ECZANE:Bir eczaneye girip, ilaç almak erkekler için yanlış suçlamaya uğrayacak demektir. Genç bir kadın için, yabancı erkeklerle dostluk etmenin zararlı olduğuna, daha yaşlı kadınlar için hafif bir rahatsızlıktan sonra iyi olacağına işarettir.

EDEBİYAT: Edebiyatla uğraşırken kendini görmek, rüyayı görenin ince ruhlu ve hassas yaradılışlı bir kişi olduğuna ve işlerinde başarıya ulaşacağına delalet eder.

EFLATUN: Eflatun rengin görülmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsızlık habercisi sayılır.

EJDERHA: Ejderha veya buna benzer korkunç bir hayvan görmek, düşmanının hakkından gelebileceğine işarettir.

EKMEK: Ekmek görmek hayra yorulur. Çünkü ekmek, mukaddes bir nesnedir. Rüyasında ekmek gören çok yakında arzusuna erişecek, işlerinde başarıya ulaşacak, bolluk ve berekete kavuşacak demektir. Çeşitli ekmeklere göre yorumları şöyledir.

Buğday ekmeği: Sürüncemede kalmış olan bazı önemli işler yoluna girecek demektir.
Çavdar ekmeği: İçinde bulunan ruh sıkıntısından kurtuluş yolunun açılacağına işarettir.
Yufka ekmeği: Büyük bir sevince işarettir.
Arpa ekmeği: Kazançta umulmadık bir miktarda artış olacak demektir.
Darı ekmeği: Bir miktar sıkıntıdan sonra feraha erişileceğine işarettir.
Nohut ekmeği: Gelirde azalma fakat sağlık durumunda düzelmeye işaret sayılır.
Ekmek kesmek: Bir işi sonuçlandırmak anlamına gelir.
Ekmek kabuğu kesmek: Çok güç bir meseleyi halletmek şeklinde yorumlanır.

EKŞİ: Ekşi bir şey yenildiğinin görülmesi acı bir haber alınacağına işaret sayılır.

ELBİSE ASKISI: Elbise askısı görmek, bekar kızlar için "kısmet", delikanlılar için ise sıkıntı şeklinde yorumlanır.

ELBİSE SİLMEK: Elbise silmek, kötü bir haber alınacağına işaret sayılır.

EL: Güzel eller görmek, bir sanat kolunda başarı kazanacağınıza işarettir; kuvvetli ve kudretli eller, o rüyayı görenin siyaset, spor veya endüstri alanında başarı kazanacağına ve büyük mevkilere ulaşacağına işarettir; görülen eller, o rüyayı gören şahsı itham ediyorsa, rüyayı gören bir müddet evvel incitmiş olduğu hakiki bir dostuyla uzlaşmaya, barışmaya bakmalıdır; görülen el takdirkar bir ifadeyle ve rüyayı gören şahsa doğru işaretler yapıyorsa, rüyayı gören şu veya bu şekilde şan ve şerefe ulaşacak veya çalıştığı firma, yahut patronu tarafından takdir ve terfi görecek demektir.

ELBİSE: Eski elbiseler görmek, rüyayı görenin daima bolluk içinde olacağına, gayet şık pahalı elbiseler görmek ise, o rüyayı görenin dış görünüşüne çok fazla değer verdiğine ve bu huyunu tashih etmesi gerektiğine, zira bu huyun kendisine çok ciddi bir hata işlemeğe sürüklüyeceğine alamettir; elbise veya kumaş satın almak, dostlarınıza birçok yeni elbise satmak, son zamanlarda yaptığınız yatırımların, size ufak bir kazanç sağlayacağına işarettir; fakirlere veya hayır cemiyetlerine elbise dağıtmak, o rüyayı gören şahsın, çok zaman evvel işlemiş ve çoktan unutmuş olduğu bir iyiliğin mükafatını çok yakında göreceğine işaret sayılır.

ELDİVEN: Eldiven giydiğini gören şahsın seçkin birtakım şahsiyetlerin çevrelerinde daima mümtaz bir yer işgal edeceğine işarettir; yeni bir eldiveni ilk defa giymek, o şahsın ücreti hayli yüksek yeni bir işin başına getirileceğine alamettir; yırtık veya kirli eldiven görmek, pek hayra alamet sayılmaz ve yine başkasına ait eldivenleri almak, yerde bulmak veya eldiveni yanlış ele giymek de iyiye alamet değildir.

ENKAZ: Herhangi bir çeşit enkaz görmek, hayra alamet değildir. O rüyayı gören şahsın yapacağı yatırımlarda çok daha ihtiyatlı davranması gerektiğine dair bir ikazdır.

ELEK: Elek görenin hakkında en yakın arkadaşları dedikodu yapacaklardır.

ELEKTRİKÇİ: Elektrikçi görmek, kısa süre içinde karlı bir işe gireceğine işaret eder.

ELMA: Elma görmek ne şekilde olursa olsun, talihinizin her işte yaver gideceğini ifade eder. Ağaçta elma görmek, yakında tatlı haber alacağınıza, masa üzerinde elma görmek, sosyal hayattaki nüfus ve itibarınızın gittikçe artacağına, elma yemek hazır planlarınızın başarıya ulaşacağına işaret eder, elmalı pasta veya çörek yemek, bir yarışmada derece alacağınıza, elma almak karlı bir işe para yatıracağınıza işarettir. ağaçtan düşen elmalar görmek talihinizin önünüze bir çok fırsatlar çıkartacağına ve sizin bunlardan istifade etmesini bileceğinize işarettir. Bahar açmış elma ağaçları görmek tatlı ve mutlu rüyalarınıza hiçbir şeyden ve kimseden zarar görmeyeceğinize işarettir. Bir elma ağacının altında dinlendiklerini gören sevgililer ise mutlu bir evlilik yapacaklar ve sürekli mesut yaşayacaklar demektir.

ELMAS: Elmas görenin talihi yolunda gidecek demektir, elmas gören kadın ise zengin ve kültürlü bir erkekle evlenecek, erkek ise anlayışlı, duygulu bir kadınla evlenecek demektir.

ENGEREK YILANI: Bu tür, bir hayra yorulmaz. Düşmanlarınız sizin hakkınızda bir komplo hazırlıyorlar demektir. Dikkatli davranılması gerekir.

ENGEL: Duvar, kapı, set, uçurum veya yüksek bir yer gibi aşılması, oldukça güç olan engelleri görmek; onun en büyük emel ve maksadına erişmesi demektir ki bir çok zorluklara uğrayıp en sonunda başarı kazanacağına işarettir.

ERİK: Erkek görmek, rüyayı görenin hiç ummadığı bir kişinin ihanetine uğrayacağına işarettir.

ERKEK ÇOCUK: Erkek bir çocuk görmek, güvenilir dostlara malik bulunduğunuza ve bütün hareketlerinizin herkes tarafından saygı ile karşılandığına işarettir.

ERKEK KARDEŞ: Erkek kardeş görmek çok sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.

EROİN: Bir insanın eroin kullandığını görmesi, o rüyayı görenin son günlerde büyük bir hayal alemi içinde olduğuna işarettir.

ESANS: Esans gibi güzel kokular sürmek, yakın bir saadeti haber verir. Esans veya güzel koku almak, onu seven birisinin daima onu düşünmekte olduğunu bildirir. Bir esans veya lavanta alınıyorsa, bu da evleneceğini müjdeler. Evliler için esans; saadet ve sükse işarettir.

ESİR: Esir düştüğünü görmek, başkasının malında gözü bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına işarettir.

ESKİCİ: Eskici görmek, bir tanıdık tarafından geniş ölçüde aldatılacağına işaret sayılır.

EŞEK ARISI: Eşek arısı görmek, bir yolculuğa çıkılacağına işarettir.

EŞKİYA: Eşkiya görmek, arkanızda sizi destekleyen kişinin bu destekten yoksun bırakacağına işaret eder.

EŞYA NAKLİ: Eşya nakledildiğinin görülmesi, rüyayı görenin davranışlarını makul ölçülere indirmesi gerektiğine işarettir.

EŞEK: Eşek görmek ve binmek devlet ve izzetin ziyadeliğine, eşek etini yiyen cahil bir adamdan hayır görür. Eşeği kesmek fena bir iş görmeğe, eşekten düşmek ise zenginlikten fakirliğe işarettir.

ET: Et yemek, pek de hayırlı sayılmaz. İnsan eti yemek çok fena bir dedikodu, koyun eti hastalığı veya felaketi, kuş eti yiyenin ise muradının olacağına işarettir.

ETİKET: Etiket görmek, rüyayı görenin gösterişe fazlasıyla düşkün bir kişi olduğuna işaret eder.

ERZAK: Bol erzak görmek; bu bolluğun sonunda sıkıntı ve darlık çekileceğini, sonra da bolluğa kavuşulacağını haber verir.

EVLAT: Kız çocuğunu görmek; işlerinin iyi gideceğine, annenin kız çocuğunu görmesi; darlığa düşecekleri şeklinde yorumlanır.

EVLENMEK: Evlenen zengin olur. Birisi rüyayı göreni öpse muradına ereceğine, bir kadınla buluşması büyük bir zattan faydalanacağına, bir kızla buluşması ise; muradına ereceğini haber verir.

EVLİYA: melek, evliya gibi kutsi varlıklar görmek her zaman için iyi bir işarettir. Büyük saadet ve refahın yaklaştığını müjdeler.

EVRAK: Genç bir erkeğin , senet veya evrak imzalaması; derin bir üzüntüye veya lüzumsuz yere mektup yazmasına, büro şefi veya amir bulunan bir kimsenin bu rüyayı görmesi güvenilmeyen bir memur olduğuna, bir eve taşınmaya ve bu evden memnun olmayacağına; senet veya evrak lekeli ise, bir tuzak hazırlandığına işarettir.

EV YAPMAK: İnsanın ev yapması, vaktinin hoş geçmesine, toprakla uğraşmaya, eline mal geçeceğine; evini camdan yapılmış görmek, düşman tuzağına uğrayacağına işaret eder.

FABRİKA: İnsanın, kendisini bir fabrikada çalışırken görmesi; "genç bir erkek için, başkalarının teşvik ve tahriki ile yapacağı işte pişman olacağını, genç bir kadın için; hediye olarak bir giyim eşyası alacağını ve pek hoşuna gideceğini, yaşlı bir insan için üzerine düştüğü bir işin iyi bir sonuca ulaşacağına işaret eder.

FABRİKATÖR: Bir fabrikatör görülmesi yeni bir iş girişiminde bulunulacağına işaret eder.

FAHİŞE: Bir fahişe görmek, şansınızın büyük ölçüde açılacağına ve sizin herkes tarafından sevilen bir kişi olacağınıza işaret eder.

FAİZ
Faiz vermek: İstemeyerek günaha girileceğine,

Faizle para almak: Birisi tarafından kandırılacağınıza işaret eder.

FAKİR: Dilenen bir fakir görmek, asil davranışlarınızla herkesin gönlünü kazanacağınıza işaret eder.

FALCI: Falcı görmek, ufak tefek sıkıntılarınızı kısa süre içinde atlatarak feraha ulaşacağınıza işaret eder.

FANİLA: Fanila görmek karlı bir ticari girişimde bulunacağınıza, ancak bir kalp acısının da sizi beklediğine işaret sayılır.

FARE: Fare gizli bir düşmana işaret eder. Ölü fare, rüya sahibinin çok haşin ve hain bir düşmanı olduğuna bütün hareketlerini takip ederek ilk fırsatta onu yere vurmaya çalışacağına işarettir.

FALA BAKMAK: Falcı görmek herhangi bir şeye inanılmaya, şüphelerden çekilmeye veya bilim için kendisine uymaya hakim bir kimseye işaret eder. Falcı batıl, hoş şeylerle aldanan ve aldatan, nefsine hakim olamayan, yalan söyleyen kimsedir. Rüyada kendisinin falcı olduğunu görmek; bu rüya bütün halk için hayırlıdır. Kahinlerin kendi tabirleriyle konuştuğunu görmesi, bu rüyayı gören kimsenin, dünyada boş şeylerle uğraşmasına, gurura ve aldanmasına işarettir.

FASULYE: Fasulyeler görmek kötü şans ve kader anlamına gelir. Riskli işlere atılmadan önce iyi düşünün.

FERİBOT: Feribot görmek bulunduğunuz sosyal ortam içinde bazı hatalar yapacağınızı, ve eğer bu hatalarınız dolayısıyla özür dilemez ve gönül almazsanız arkadaşlarınızı kaybedebileceğinizi söyler.

FIÇI: Fıçı görmek size çok yakın birileri hakkında çok önemli bir karar almaya zorlacağınız anlamına gelir.

FINDIK: Fındıklar görmek, sosyal ve finansal konumunuza zarar verecek bazı tartışmalara girebileceğinizin habercisidir.

FIRTINA: Bir fırtınanın ortasında kaldıysanız, daha iyi bir gelecek sizi bekliyor demektir.

FİL: Fil görmek hayra yorulur ve keyfinizin yerine geleceğini simgeler.

FOTOĞRAF: Fotoğraflar görmek, hiç beklenmedik bir yerden gelecek bir yardımı alacağınız şeklinde tabir edilir.

FÜZE: Füze ya da roket görmek hayra yorulur, ve büyük servetleri simgeler.

GAM: Kendisini gamlı bir durumda gören kimse ertesi gün eğlenceli ve uzun dakikalar geçirecek demektir.

GARAJ: Garaj görmek, yakında gelecek olan serveti ve itibarı bildirir. Garajda çalışıyorsa, gelirini çoğaltmak için kendisine iyi bir fırsatın çıkacağını müjdeler.

GALİBİYET: Kendisini herhangi bir spor karşılaşmasında galip görmüş olan kimse ertesi gün bir iş teşebbüsünde mağlup olacak demektir.

GARSON: Bir garsonun dostlarınızdan biri olarak karşınıza çıkması; ailenizden zor duruma düşen birisinin yardımına çağrılacağınıza işarettir.

GAZETE: Gazete okuyan, yakında umulmadık ve çok ilgileneceği bir olayla karşılaşacak demektir.

GAMZE: Gamzeli birisini gören kişinin ertesi gün işleri iyi gidecek, memursa terfi edecek, işçi ise zam alacak, öğrenci ise derslerinden iyi puanlar alacak demektir.

GANGSTER: Gangster gören bir kimsenin hayatının ve geleceğinin güven altında olduğuna işarettir.

GANİMET: Kendisini bir savaş sonunda ganimet almış olarak gören kimsenin başından talihsiz bir aşk macerası geçecek ve bu nedenle uzun yıllar üzüntü çekecek demektir.

GAR: Gar gören kimse, çok yakında uzun zamandan beri arzulamakta olduğu seyahate çıkacak demektir.

GARDİYAN: Bir gardiyan görmek, rüyayı gören kişinin elinden bir kaza çıkacağına işarettir.

GARDIROP: Bir gardırop gören kişinin yıllardır kurduğu hayaller bir anda gerçekleşecek demektir.

GAZİNO: Bir gazinoda oturarak eğlendiğini görmek, tüm çabalara rağmen ruh sağlığının bir türlü sağlanamayacağı şeklinde yorumlanır.

GAZOZ: Gazoz şişesi görmek, çok kısa bir zaman içinde beklenmedik, umulmadık bir haberle karşılaşmaya işarettir. Gazoz içmekse para kaybı biçiminde yorumlanır.

GEBE: Kadınlar için kendi veya başkasını hamile görmek günah ve suç işleyeceğine; kızlar için kendi hakkında yapılacak dedikodulara işarettir.

GECE: Bu rüya sıkıntı ve tasayla yorumlanır.

GEMİ: Gemi görmek, tasa, hastalık ve mali sıkıntıdan kurtuluşa işarettir. Geminin karaya oturması, o kimsenin arsız ve namussuz olmasına, dininde ayrılık göstereceğine işarettir. Gemi içinde birşey görmesi, onun servet sahibi olmasına; bekarsa evlenmeye işarettir. geminin batması görmek iyi ve karlı bir işe başlanacağı şeklinde yorumlanır. Gemi batarken düdük sesi işitilmişse kar çok fazla olacak demektir.

GENERAL: General görmek hayra yorumlanır. general şan, şeref ve itibar demektir.

GEOMETRİK ŞEKİLLER: Üçgen, beşgen gibi geometrik şekiller gören kişinin çok yakında başına üzücü bir olay gelecek ve bu olayın nedeni rüyayı görenin bizzat kendisi olacak demektir.

GERGEDAN: Gergedan görmek, sosyal çevrenizde son derece nüfuslu bir insan olacağınızı gösterir.

GERDEK: Gerdeğe girildiğinin görülmesi, sonu gözyaşı ile bitecek bir olayın başlangıcı demektir.

GEYİK: Geyik görmek, çok güzel bir rüya olarak yorumlanır. Genç bir erkek görmüşse, kendisini mutlu edecek bir maceraya atılacağını; memur ise terfi edeceğini; genç bir kız için arzularının gerçekleşeceğine işarettir. geyik avlamak hayırlı bir işaret sayılmaz.

GİRDAP: Girdap görmek, pek yakında bir tehlikeye maruz kalınacak demektir.

GİŞE: Bir sinema veya tiyatro gişesinde kendisini gören kimse hayalperest bir kimsedir. Bu hayallerini kısıtlaması gerekmektedir.

GİTAR: Gitar çalmak, artistik kabiliyetlerinizin bulunduğuna işarettir. gitar sesi duymak, postadan çoktandır beklediğiniz bir haberin geleceğine işarettir.

GÖÇ: Göç etmek dinin yasak saydığı şeylerden kaçınmakla yorumlanır.

GÖK GÜRLEMESİ: Gök gürültüsünün sesini duymak, bir felaketin yaklaştığına ve önceden tedbirli hareket edilirse bu tehlikenin önlenebileceğine işarettir.

GÖL: Göle girmek onun hile ile aldatılacağına işarettir.

GÖMLEK: Gömlek her ne şekilde görülürse görülsün, onun çok yakında refaha kavuşacağını haber verir. Gömlek yırtıksa onun çok yakında büyük bir servete kavuşacağını gösterir.

GÖZYAŞI: Görülen gözyaşı kaygı ve kederle yorumlanır.

GÜL: Gül görmek, çok iyi bir şekilde yorumlanır. Birisinin gül toplaması, vaktinin hoş geçeceğine, muradına ereceğine, çok hayırlı haberler alıp sevineceğine işarettir. Gül herkese para ve saadeti müjdeler. Aşık bir kadın gül görmüşse sevdiğiyle birleşir.

GÜLMEK: Uykudan sabahleyin gülerek uyanmak bol para ve saadetin geleceğini müjdeler. Bir şakaya gülmek sevince, mala ve zenginliğe kavuşacaktır.

GÜMÜŞ: Paraya çevrilmiş gümüş görmek, güzel bir kadınla beraberliğe işarettir.

GÜNDÜZ: Gündüz olduğunu görmek onun her türlü kaygı ve tasadan kurtuluşuna; güzel bir eşe, sevimli bir evlada işarettir.

GÜNEŞ: Güneş görmek, erkek çocuğunun doğmasına; bir kadının güneşi taşıması onun evlenmesine işarettir.

GÜRÜLTÜ: Uykuda bir takım kişilerin gürültüsünü duymak, fakat neler söylediklerini anlamamak genç bir erkek için iyice anlamadan kabul etmemesi gereken bir teklif alacağına; orta yaşta ise imzalaması için verilen her raporu çok iyi incelemesi gerektiğine, aksi takdirde hareketinin tehlikeli olacağına işarettir.

HABER: Güzel haberlerin, mutluluğun ve şansın habercisidir. Kötü haber ise uğursuzluğa işaret sayılır.

HALI: Zenginliğin ve bolluğun simgesidir. Zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. Eğer bir halı üzerinde yürüdüğünüzü gördüyseniz, çok zengin ve mutlu olacaksınız.

HAMİLELİK: Hamile olduğunu görmek, mutsuz bir evlilik hayatı demektir. Rüyayı gören gerçek hayatta da hamileyse; bu, sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirecek, sağlıklı bir çocuk dünyaya getireceksiniz anlamındadır.

HANÇER: Düşmanlarınız olduğu anlamına gelir.

HAMAM: Bir hamam gördüyseniz, bu, sağlık için bulunduğunuz ortam ve kişilerden bir süreliğine uzaklaşacağınız anlamına gelir. Yeni arkadaşlıklar olarak da yorumlanabilir.

HAP: Pek çok sorumluluk üstlenecek, fakat gerektiği kadar ödüllendirilmeyeceğinizin işaretidir.

HAPİS: Bazı sorunlardan kurtulup sonunda mutlu olacağınız anlamına gelir.

HAPİSHANE: Uğursuzluk ve mutsuzluk demektir. Layık olmadığını düşündüğünüz bir kişiye bazı haklar vermeniz istenecek. Mantıklı düşünün ve bu konuda daha doğru kararlar vermeye çalışın. Hapishaneden birinin çıktığını görmek ise mutluluğun işaretidir.

HARABE: Harabe görmek pek iyi yorumlanmaz. Sevgililer arasında tartışmalara, hatta ayrılığa bile yorumlanır.

HAREM: Eğer rüyanızda bir harem kurduğunuzu görürseniz, boş işler için zaman harcayacaksınız demektir. Bir kadın kendini cariye olarak görürse, yasa dışı zevkler almaya ve evli erkeklerle birlikte olmaya yatkın olacak demektir.

HAŞERELER: Hastalık ve sıkıntılı bir durumu yansıtır. Bu durumdan kurtulmanız başarı getirecektir. Eğer kurtulmayı başaramazsanız bir hastalık haberi alabilirsiniz.

HAVA: Hava açık ve güneşliyse, şansınız artacak demektir. Hava parçalı bulutluysa duygusal hayatınızda başarılı olacaksınız. Eğer hava kapalı ve iç karartıcıysa, şanssızlık ve hastalık peşinizdedir.

HAVUÇ: Zengin ve sağlıklı bir yaşamın simgesidir. Havuç yemek, iyi kalpli bir insanla erken yaşta evlilik yapacağınızı haber verir.

HAYVANLAR: Bir sürü hayvan görmek, aşıklar için çok güzel bir anlam taşır çünkü bu rüya yakında gerçekleşecek olan bir düğünün habercisidir.

HAYVAN SESLERİ DUYMAK: Tavuk gıdaklaması ani bir ölüme ve hastalıklara yorulur. Eşek anırması, bir haber ya da bir armağan alacağınızı haber verir. Koyun, kuzu melemesi ise, işinizle ilgili yeni bir atama ya da sorumluluk alacağınız anlamı taşır.

HAYVAN UZUVLARI GÖRMEK: Görülen hayvan burnu, yeni ve tehlikeli bir devrenin başladığına işarettir. Kuş kanatları görmek, seyahatte olan bir sevdiğiniz için endişe duyduğunuza işarettir. Tavuk, horoz, kaz, ördek vb. kümes hayvanlarının kanatlarını görmek ise, tüm sıkıntıları aşacağınızın müjdecisidir. Hayvan kuyruğu kesmek ya da koparmak, talihsiz bir durumla karşılaşmak şeklinde yorumlanır. Yüzülmüş bir hayvan postu ya da hayvan postundan bir şey görmek, karlı bir iş alacağınıza işarettir.

HEDİYE: Birinden hediye almak; hayatınızda çok şanslı ve mutlu olacağınız anlamındadır.

HEMŞİRE: Büyük bir sorununuzu çözebilmeniz için, başkalarının yardımına ve tavsiyelerine ihtiyacınız olacagına isarettir.

HIRS: Hırslı olmak, sağlık, para ve şansın habercisidir.

HIRSIZ: Bazı düşmanlarınız var. Eviniz soyulursa, bazı problemler yaşadıktan sonra amacınıza ulaşacaksınız. Bir hırsız olduğunuzu görürseniz, işleriniz alt üst olacak. Eğer hırsızı kovalıyor ve sonunda onu yakalıyorsanız, düşmanlarınıza karşı galip geleceksiniz.

HİNDİ: Rüyada hindi görmek, iş yaşamındaki büyük kazançlara işarettir. Bir hindiyi yiyorsanız, bu, güzel olayların müjdesini verir. Bir av hayvanı gibi hindiyi avladığınızı görmek ise, haksız yoldan elde edilen bir servet demektir.

HİZMETÇİ: Sıkıntılı günlerden sonra,maddi olarak rahata kavuşmak anlamına gelir.

HOROZ: Öten bir horoz görmek, yakında evleneceğinizi haber verir. Horoz dövüşü görmek ise, aile içinde bazı huzursuzluklardan dolayı taşınacağınız anlamına gelir. Ayrıca rakiplerinizle de tartışacaksınız. Horoz aynı zamanda şöhret ve başarıya da işaret eder. Sabah vakti horoz sesi duymak, güzellikle olarak yorumlanır.

HUBUBAT: Hububat görmek çok hayırlıdır. Hububat; bolluk,şans ve zenginliğin simgesidir.

HURMA: Hurma görmek veya yemek bolluk ve bereketin işaretidir.

HÜCRE: Önemli bir karar almanız gerekecek.

JAGUAR: Güney Amerika'da yaşayan pars cinsinden bu hayvanı görmek, bir uğur, bir müjde işaretidir.

JALUZİ: Perdelik jaluzi görmek, çok yakında hayırlı bir haberin alınacağına ya da bir hastalıktan kurtuluş yolunun bulunacağına işaret olarak kabul edilir.

JAMBON: Jambon görmek ya da jambon yenildiğini görmek zenginlik işareti olarak kabul edilse de bu tesfir batılı rüya yorumcularına aittir. Doğulu müslüman rüya tabircileri, böylesine rüyaları genellikle pek hayra yorumlamaz, uğursuzluk olarak kabul ederler.

JANDARMA: Jandarma gören kişiyi, çok yakın zamanda büyük bazı uğraşlar bekliyor demektir. Ancak, böylesine bir rüyayı gören kişi uğraşlarının sonunda kesin bir başarıya ulaşacaktır.

JANT: Otomobil jantı gören kişi, arzuladığı geziye çıkamayacak demektir.

JAPON: Japon gören bir kimse, eğer bekar ise, hayatını sadık birisi ile birleştirecek demektir. Rüyayı gören evli ise, bu da hayra yorulur.

JAPON GÜLÜ: Japon gülü görmek, büyük bir seyahatin habercisi olarak yorumlanır.

JELATİN: Jelatin görmek, hiç umulmadık bir kişiden ihanet görüleceğine işarettir.

JENERATÖR: Bir kişinin rüyasında jeneratör görmesi, o rüyayı gören kişinin mesleğinde umulmadık bir anda ve umulmadık bir olay nedeniyle yükseleceğine işaret eder. Rüyayı gören kadınsa erkek evlat sahibi olacak demektir.

JARTİYER: Rüyada jartiyerini düşürmek veya kaybetmek, günlük hayatınızda ufak tefek dertleriniz olacağına ve hafif çapta bazı hayal kırgınlıklarına uğrayacağınıza işarettir.

JET: Jet uçağı gören kimse, çok kısa zamanda bir işte kıskanılacak bir başarıya ulaşacak demektir.

JETON: Jeton görmek, iyi para kazanılacağına işarettir.

JİLET: Jilet görmek, uzun zamandan beri sürüncemede olan bir işin iyi sonla biteceğine işaret eder.

JÜPİTER: Jüpiter gören, çalışma gücünü kaybedecek ve bir hastalığa yakalanacak demektir.

JÜRİ: Jüri görmek, çok yakında kalabalık bir törenin olacağına ve bu törende kendisinin ön mevkide bulunacağına işarettir.

KABA-SABA: Kaba-saba bir nesne görmek geleceğinin çok parlak olduğuna, girişilen işlerin çok iyi bir şekilde sonuçlanacağına, kârın artacağına ve iyi haberler alınacağına işarettir.

KABADAYI: Rüyasında bir kabadayı gören kişi çevresinin sevgisini ve itibarını kazanacak, çok zor bir uğraşta kıvançlı bir zafer elde edecek, aşkta karşılık görecek ve sağlığı düzelecek demektir.

KABAKULAK: Kabakulak hastalığına tutulduğunu gören kişi, sıkıntı içine düşecek ve bu sıkıntıdan büyük uğraşlar sonunda kurtulabilecek demektir.

KABAHAT: Kabahat işlediginin görülmesi hayra yorulmaz, kötü bir haberin işaretidir.

KABAK: Bu rüyayı gören kimse, kadri şanı yüksek ve halka hizmet eden ve bilgin bir kişiye işarettir.

KABARE: Birisinin rüyasında kabareye gitmesi çok yakın bir dostu ile arasının olur olmaz bir mesele yüzünden onarılmayacak derecede açılacağına işarettir.

KABUL GÜNÜ: Kendisini bir kabul gününe gitmiş gören kişinin bu rüyası onun müthiş bir dedikodu ile karşı karşıya bulunduğuna işaret sayılır.

KABİR: Bir insanın kabir yapması, bir evi tamir ve imar etmesi demektir. Kendisinin kabir kazdığını görmesi, bekar ise hile ve yalanla bir kadınla evlenir. Kabir üzerinde ayakta durması onun büyük bir günah işleyeceğine işarettir. Dam üstünde kabir kazması, ömrünün uzunluğuna; kabirleri gezmesi, hapishanede bulunan mahkumları ziyaret etmesine işarettir.

KABRİSTAN: Kabristan görmek, vaiz ve Kuran dinlemeye ve ağlamaya, maneviyat alemine dalmaya işarettir.

KABUS: Rüyada kabus görülmesi her insanın gizli düşmanının meydana çıkmasına ve onu mağlup edeceğine işarettir.

KAÇMAK: Çok önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

KADAYIF: Kadayıf tatlısı görmek, tatlı bir haberin alınacağına düğün-dernek kurulacağına işaret eder.

KADINBUDU: Kadınbudu köfte gören kişinin başı durup dururken belaya girecek ve bu beladan çok güç koşullar altında kurtulacak demektir.

KADINGÖBEĞİ: Kadıngöbeği tatlısının yenildiğinin görülmesi bir dedikodunun mevcut olduğuna işarettir.

KADİR GECESİ: Kadir Gecesini görmek, rüyayı görenin işlerinde, uğraşlarında, isteklerinde büyük bir başarıya ulaşacağına ve onun Allah'ın sevgili bir kulu olduğuna işarettir.

KADEH: Su veya şerbet içtiğimiz kadehleri rüyada görmek daha ziyade evin hanımına işarettir. Altın ve gümüş kadehler, sağlamlığa işarettir. Kadehten su dökülmüş ise, kadının doğumunun olmayacağına; kırıldı ise vefatına işarettir. Elinde dolu bir kadeh görmesi, fakat bardak elinden düştüğü halde su elinde kalmış ise karısının bir oğlan doğurup vefatına işarettir.

KADIN: Rüyada bir kadının, kendisine bir şey verdiğini görmek, onun dünya işleriyle meşgul olduğuna işarettir. Ziynetli ve güzel kadın gören zengin olur. Çirkin kadın, fakir düşeceğine işarettir.

KADİFE: Rüyada ipek kadife alan, satan, giyen herkesin, halk arasında şöhret olacağına işarettir.

KAFES: Rüyada kafes gören, hiç beklemediği bir sırada büyük sıkıntıya düşecektir.

KAFKASYA: Rüyasında kendisini Kafkasya'ya gitmiş gören kişinin, başı durup dururken derde girebilir, bu nedenle çok dikkatli olması gerekir.

KAHİN: Rüyada kahin görmek, eskiden ilişkiniz olan birisi ile yeniden karşılaşıp, ilişki kuracağınıza ve tatlı aşk günleri yaşayacağınıza işarettir.

LALE: Renklerle bezenmiş lale tarlasını görmek, bulunduğu topluluk içinde faydalı olabileceği bir göreve tayin edilecekse de bu vazifede kendi huzur ve rahatını bozacağına; rüyada lale toplamak, tehlikeli bir arkadaşlıktan sonra tam zamanında işin farkına vararak bu tehlikenin önleneceği şeklinde yorumlanır.

LAMBA: Rüyada lamba yakmak, genç bir erkek için, çok zor duruma düşeceğini; orta yaşta ise, hayatta başarıya ulaşmak için, henüz tecrübe sahibi olmadığına; genç bir kız ise hoş ve eğlenceli bir ziyafete gideceğine; yaşlılar için, iyi bir işte beklenmedik derecede talihin açılacağına işarettir.

LACİVERT: Rüyada lacivert renk görmek, resmi bir toplantıya çağırılacağınıza işarettir.

LADES KEMİĞİ: Rüyasında lades kemiği ile ladese tutuşan, son günlerde iş hayatında büyük bir hata içine düşmüş demektir.

LASTİK: Rüyanızda lastik görmeniz, iki yüzlü birisiyle tanışacağınıza, onunla bir işe girecek olursanız büyük ölçüde zarara ugrayacağınıza, paranız ve itibarınızdan olacağınıza işarettir.

LAV: Rüyasında yanardağdan akan lav gören kişi, büyük bir aşk macerası yaşayacak demektir. Ancak çok dikkatli olması gerekir.

LAVANTA: Rüyasında lavanta çiçeği görmek, anormal bazı durumlarla karşı karşıya kalınabileceğinin belirtisi olarak kabul edilir.

LEBLEBİ: Rüyada leblebi yenmesi, karaciğer ve siroz hastalığı kabul edilir.

LEĞEN: Rüyasında leğen gören bir kimse, izdivaç eder.

LEOPAR: Rüyada leopar görmek, çok önemli sırlarınızın bazı rakipleriniz tarafından keşfedilerek işlerinizin altüst olacağına işarettir.

LEYLEK: Rüyada leylek görmek, yolculukla yorumlanır. Aynı zamanda leyleği gören için, evlenmeye veya çok dost kazanacağı şeklinde yorumlanır.

LİMAN: Rüyada liman görülmesi, gelecekte çok mesut haberlere şahit olunacak demektir.

LOĞUSA: Bu rüya, erkekler için, iyi bir iş müjdecisi olarak yorumlanır. Kadının kendisini loğusa olarak görmesi geçici bir hastalık; yatağından kalkmış görmesi ise iyiliğe ve sağlığa işarettir.

LİMONATA: Rüyada limonata içmek, bir yerden hayırlı bir haber alınacağı şeklinde yorumlanır.

LOKMA: Rüyada lokma görülmesi, hayra yorulmaz, genellikle ölüm haberi olarak tabir edilir.

MAAŞ: Maaş alındığının görülmesi, elden büyük miktarda para çıkacağına fakat bu çıkan paranın iki mislinin elde edileceğine işaret sayılır.

MADALYA: Madalya ile ödüllendirilmek, kabiliyetlerinizin nihayet mükafatlandırılacağına ve kendi meslek sahanızda en yüksek mevkiye gelmeniz için size teklif yapılacağına işarettir. kendinizi bazı kişilere veya kurumlara madalyalar dağıtıyor görmek, tanımadığınız birinin size hizmette bulunacağına işarettir.

MACUN: Macun görmek hastalıktan şifa bulmaya işarettir.

MADEN: Maden ocağında çalışmak, başka cinslerde maden görmek çok isabetli bir rüya olarak, refaha ve mutluluğa işarettir.

MADENCİ: Başka madencilerle beraber maden ocakları ile maden kuyularını dolaşmak, erkek için bir arkadaşıyla anlaşma; tecrübeli bir adam için, işini genişleteceğine; bekar bir kadın için zengin birisiyle evleneceğine; evli bir kadın için de şansının çok açık olduğuna işarettir.

MADEN OCAĞI: Derin ve uzun bir maden ocağına girmek, onun bir düşmanı olduğuna, bundan ötürü dikkat etmesi gerektiğine işarettir.

MAĞARA: İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca dayanabileceği ve esirgemesine sığınacağı büyüklere ve üstatlara, anneye ve sanat bakımından da ustasına işarettir. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasına işarettir.

MAĞAZA: Genç bir erkek için faydalı bir işe; tecrübeli yaştakiler için kârlı ve kazançlı bir rızka; kadın için ev hayatında mutlu ve iyi bir ömür süreceğine işarettir.

MAÇ: Özellikle futbol maçı seyretmek, vaktinizi boşa harcamakta olduğunuzun işareti sayılır.

MADEN SUYU: Maden suyu veya sodası görmek, midenizin bozuk olduğunun belirtisidir.

MAĞLUBİYET: Her hangi bir konuda mağlup olunduğunun görülmesi aynı konuda galip gelinebileceğinin işareti olarak kabul edilir.

MAHALLE: Bir mahalle görmek neşeli bir haber müjdesi olarak kabul edilir.

MUHALLEBİCİ: Muhallebici görmek, tatlı bir sonla bitecek aşk serüveni anlamına gelir.

MAHKEME: Hukuk işlerine bakan mahkeme görmek çok hayırlıdır. Ceza mahkemelerini görmek ise, sıkıntı ve şiddetle tabir edilir. Mahkemede dinleyici veya şahit olarak bulunmak heyecan ve olaylarla karşı karşıya olduğunu gösterir.

MAHZEN: Yer altında mahzen görmek, kefil olmaya ve ödemeye işarettir. Bir mahzeni yıkılmış veya tamamıyla kapanmış görmesi, o kimsenin, hasta bir annesi varsa vefatına işarettir.

MAKARA: İplik sarılı makara görmek, işlerinin kolaylaşacağına ve düzgünlüğüne; kuyu ve halat makaraları ise çok zahmetli işlere işarettir.

MAKBUZ: Bir makbuzun veya faturanın karşılığını ödemek, hayra alamettir. , sağa sola fatura veya makbuz vermek, işinizin açılacağına ve gelişeceğine işarettir. bir makbuzu veya faturayı olmayacak bir yere koyup kaybetmek kara haber beklerken çok tatlı haberler alacağınıza işarettir. bir faturayı ödemeyi unutmak bir mesuliyetten kurtulmaya çalıştığınızı ifade eder.

MAKAM: Her hangi bir makama yükseldiğinizi görmek, işinizde başarısızlığa uğrayacağınıza işarettir.

MAKARNA: Makarna görmek, o rüyayı görenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir.

MAKET: Bir maket görmek, uğursuzluk haberi olarak yorumlanır.

MAKİNE: Bir makine görmek, kârlı bir iş teşebbüsünde bulunacağınıza işarettir.

MAKYAJ: Makyaj yapıldığını görmek, kısa süreli fakat tatlı bir aşk hayatının yaşanacağına işarettir.

MANDALİNA: Mandalina yemek, güney bölgelerine neşeli bir geziye katılacağınızın işareti olarak kabul edilir.

MANDOLİN: Mandolin gören kimse yakın dostlarıyla çok neşeli günler geçirecek demektir.

MAKAS: Elinde makas gören adamın erkek ve kız kardeşleri çoğalır; bekar ise izdivaç eder. Üzerine makas indiğini gören kimsenin ömrü tükenir. Makasla bir şey veya saç kesiyor görmesi iş hayatında iyi bir fırsatın çıkacağına işarettir.

MATKAP: Matkap görmek, hileli ve çok şiddetli bir adama işarettir.

MANAV: Manav görmek, iyiliğe ve güzelliğe işarettir.

MASA: Masanın üzerinde yemekleri hazır görmek zenginliğe, refaha, üstü boş masa görmek, fakirliğe işarettir.

MAŞA: Maşa, sevdiği bir kimseye kavuşacağına, iyi haberlere işarettir.

MANTAR: Rüyasında mantar gören kişi, yanlış bir takım girişimlerde bulunmuş demektir.

MANTI: Mantı yediğini gören kimse en yakın dostlarından birinin ihanetine uğrayacak ve üzüntü içinde kalacak demektir.

MANTO: Manto görmek, rüyayı gören kişinin, çok yakında büyük bir sıkıntı içine düşeceğine işarettir.

MARANGOZ: Rüyasında bir marangoz gören kimsenin çok kazançlı bir işe girişeceğine işarettir.

MARGARİN: Margarin yenilmesi, mide hastalığının belirtisi olarak kabul edilir.

MARMELAT: Marmelat yenildiğinin görülmesi, başta kötü koşullarla başlayan bir işin, sonunda başarıyla sona ereceğine işarettir.

MARUL: Marul görmek, çok ihtiraslı ve doymak bilmeyen birisi ile tanışacağınızın işaretidir.

MASAJ: Rüyanızda kendinize masaj yaptırdığınızı görmek, sporun size yaradığını gösterir.

MASAL: Masal dinlemek, bazı hayallerin gerçekleşebileceğine işarettir.

MASKE: Maske görmek, bazı sırlarınızın yakınlarınız tarafından öğrenileceğine işarettir. maskeli baloya gitmek neşeli bir haber alınacagina işarettir.

MATBAA: Rüyanızda bir matbaa görmek, hükümet dairelerindeki bir işinizin yoluna gireceği demektir.

MATEM: Matem ile ilgili rüyalar, genellikle aydınlık günlerin habercisi olarak tabir edilir.

MAYA: Maya görmek, ruh sıkıntısına işarettir.

MAYDANOZ: Maydanoz görmek, uzun süreden beri çekmekte olduğunuz mide hastalığından kurtulacağınızın işaretidir.

MAYMUNCUK: Maymuncuk görmek çok yakında merak ettiğiniz bir konuyu öğreneceğinize ve bu konudaki merakınızı tatmin edeceğinizin işarettir.

MAYO: Mayo görmek, deniz kenarında bir ev alma ihtimalinin olabileceğini gösterir.

MAYTAP: Maytap görmek, şenlikli ve neşeli günlerin başlangıcına işarettir.

MAZOT: Mazot görmek, Arap memleketlerine bir gezi yapmanız ihtimali olduğuna işarettir.

MAVİ: Mavi renk görüldüğü takdirde, aileniz içinde muhabbetin işaretidir. mavi gök görmek, aşkta sadakâti ifade eder.

MAYMUN: İnsanın rüyasında maymun görmesi; çok ahlaksız, yani ayıbın her türlüsü kendisinde mevcut bir kimseye işarettir. Maymun görmek, büyük günahlar işlemeye; maymunun yanından kaçıp gittiğini görmesi düşmanına üstün gelmesine işarettir. Maymun yavrusu görmesi, sihirbazlıktan gelir temin edeceğine; maymunu omzuna alması, onun bir evden mal çalarak çıkmasına işarettir.

MEHTER: Mehter takımı görmek ya da bir mehter marşı dinlemek, çevrenizde büyük bir mutluluk havasının eseceğine ve düğün-dernek olacağına işarettir.

MEHTAP: Rüyasında mehtap gören kişi, tatlı bir aşk serüveni yaşayacak demektir. Ancak sağlığına dikkat etmezse, bu rüyayı gören verem de olabilir.

MEKTUP: Rüyasında evine postacının mektup vermesi veya postacıdan mektup alması, birisine mektup yazacağına; erkekler için makamında yükselmeye; ticaret erbabı için kazancının artmasına işarettir. Çalışan kadınlar için de bu rüya aynı şekilde yorumlanır. Ev kadının ise çok iyi vakit geçireceğine veya bir toplantıya, davete; genç kızlar için enteresan bir aşka işarettir.

MELEK: Meleklerle konuşmak veya onlardan bir şey almak, o kimsenin, şahadet mertebesine yükseleceğine; meleklerin bir yere indiğini görmesi eğer şiddet ve sıkıntı içinde iseler, kurtuluşlarına işarettir. Kabire gelen melekleri görmek, darda kalan kimsenin darlıktan kurtularak, rızk sahibi olacağına, fakirin zenginliğine veya şehit olmaya işarettir.

MEME: Bir kadın memesi görmek, bir kız evladınızın olacağına, eğer bekarsanız çok yakında dünya evine gireceğinize işarettir.

MEMUR: Memur görmek, çok kötü yorumlara tabi tutulur. memur sıkıntı, bekleme, yorgunluk, işlerin aynı düzeyde kalması demektir.

MENTEŞE: Menteşe görmek, çok yakında sıkışık bir durum içine düşeceğinize işarettir.

MENGENE: Mengene görmek, bir sıkıntıdan çok yakında kurtulacağınıza ve elinize yüklü bir miktarda para geçeceğine, uzun zamandan beri beklediğiniz bir mektubun elinize geçeceğine, yakınlarınızdan birinin evleneceğini görmenize işarettir.

MERCİMEK: Mercimek görmek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınız ile ilgili olarak kötü düzenler kurmak için uğraştığına işarettir.

MERDANE: Merdane görmek, sıkıntılı günlerin başlangıcına işarettir.

MERHEM: Merhem görmek, bir hastalık başlangıcı işaretidir.

MENDİL: Mendil almak veya vermek ayrılığa işarettir.

MENEKŞE: Rüya sahibinin, bilgili ve uzun ömürlü olacağına işarettir.

MERCAN: Mercan görmek, zenginlik alameti olup, çok güzel bir kızla beraber olacağını da gösterir.

MERDİVEN: Merdiven çıkmak, güzel bir iş yapıp, şöhrete ve yüksek mertebeye erişmeye; merdiven inmek çok iyi bir fırsatı kaçırmaya; merdivenin kırıldığını görmesi düşmanına mağlup olacağına işarettir.

MERMER: Mermer görmek, güçlü bir uğraştan sonra başarıya ulaşacağınıza ve de bu başarınızın devamlı olacağına işarettir.

MERMER OCAĞI: Mermer ocağı görmek, yeni bir iş yeri açacağınıza işarettir.

MEŞALE: Meşale görmek, eğitim konusunda büyük başarılar kazanacağınıza işarettir.

MEŞE AĞACI: Meşe ağacı görmek veya gölgesinde oturup dinlenmek, genç bir erkeğin başarabilmesi için bütün kuvvetiyle çalışacağını; daha yaşlı ise yakın bir arkadaşının yardım isteğini; dul bir kadın için kendisinden çok yaşlı birisiyle evlenmesine; evli ise güç bir işte başarı elde edeceğini bildirir.

MEYVE: meyve ağacı görmek, herkes için iyi bir iş yapacağını, bu sayede servet ve itibarının yükseleceğini gösterir. Meyve yemek özellikle elma yemek pek de iyi bir rüya olarak yorumlanmaz.

MEYVE BAHÇESİ: Meyve bahçesinde dolaşmak, çok hayırlı bir rüya olup, mutluluk ve refahla dolu bir gelecek; meyve toplamaksa iyi, güzel bir iş yapıp, büyük bir servet sahibi olacağını gösterir.

METRES: Metres tuttuğunuz ya da birisine metres olduğunuzu görürseniz, böylesine bir rüya başınızda büyük bir felaket dolaşmakta olduğuna işarettir.

MEYDAN: Meydan ile ilgili rüyalar, iyi haber alınacağına işarettir.

MEYHANE: Meyhane görmek, rüyaların en hayırlısıdır. Rüyayı gören işinde, aşk hayatında, sağlık durumunda hep iyiye gidecek, iyi dostlar edinecek, eline bol para geçecek demektir.

MEYVE SUYU: Ummadığınız birisinin size kötü bir şaka yapacağına işarettir.

MIKNATIS: Mıknatıs görmek, başarılı bir aşk hayatının habercisi olarak yoruma tabi tutulur.

MIZIKA: Mızıka görmek ,neşeli günlerin arifesinde olduğunuzun işaretidir.

MEZAR TAŞI: Mezarlıkta gezerken, mezar taşlarının yazılarını okumak ve onlara bakmak, yalnızsa uzun ve manasız bir hayata; evli ise uzun bir ömre işarettir.

MEZARLIK: Rüyasında mezarlık görenin, günahlarına tövbe edeceğine; kendisini ölmüş görenin, ömrünün uzun olacağına; bir ölüyü ağlarken görmesi iyi ve hayırlı haberlere; ölüyü kaçarken görmesi uzun ömre; mezar kazdığını görmek, vefat edeceğine işarettir. Ölüye bir şey vermek veya almak evinde ve işlerinde bereket olacağına; ölülerle beraber gitmek vefatının yaklaştığına; kendi evinde ölü gören, istek ve muradına ereceği şeklinde yorumlanır.

MISIR: Rüyasında mısır yemek, mısır tarlası görmek genç bir erkek için yapı işlerindeki başarısına; daha tecrübeli bir yaşta ise zor olmasına rağmen yaptığı işin sonunda kazanca; genç bekar kadın için çok dedikodulu bir evliliğe; iş kadını için beklenmedik bir yerden gelecek paraya işarettir.

MIZRAK: Eğer görülen mızrak, silahla beraber görülür ve demirden yapılmış ise; kuvvete ve galibiyete, eğer silahsız veya demirden değilse kazançlı bir ticarete işaret eder. Bu rüyayı gören bir fakir ise zengin olacağına işarettir.

MIZRAP: Mızrap görmek, çok yakında müzikli ve oyunlu bir toplantıya, eğlenceye gideceğinize işarettir.

MİĞFER: Miğfer görmek, kavga işareti olarak yoruma tabi tutulur.

MİKROFON: Mikrofon görmek, siyasi hayata atılacağınıza işarettir.

MİDYE VE İSTİRİDYE: Denize girip midye toplamak, sıkıntı ve üzüntülü geçecek anların, akla gelmeyen bir tehlikenin yaklaşmakta olduğunu bildirir.

MİSAFİR: İnsanın hiç tanımadığı veya hoşlanmadığı kimselerle misafirliğe gitmesi, aynen hoşlanmadığı veya sevmediği bir şahıs tarafından rahatsız edileceğine işarettir.

MİKROSKOP: Mikroskop görmek, çocuğunuzun bilimsel işlere karşı geniş bir eğiliminin olduğuna işaret eder. Çocuğunuz yoksa bu vasıfta bir evlat sahibi olacaksınız demektir.

MİLLETVEKİLİ: Milletvekili görmek, işlerinizin altüst olacağına işarettir.

MİNDER: Minder görmek, rahata erişileceğine işarettir.

MİNTAN: Rüyanızda bir mintan giymek, sıkıntı içinde bulunduğunuza işarettir. Bu sıkıntıdan kurtulmak için giyilen mintanın yırtılmış olması gerekir.

MOBİLYA: Genç bir erkek için ev eşyası satın alması veya satması ya da bu eşyalara bakarken görmesi iyi bir iş için tartışmaya; orta yaştakiler için işlerini düzene koymasına; bekar

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <