Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Dünyanın En Zeki Bayanı Konya'da

> 1 <

Mert H.

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 437 ileti
Yer: im seni
İş:
Kayıt: 23-06-2006 07:03

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #232549 28-06-2007 10:45 GMT-1 saat    
Prof. Dr. Naida Camukova, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Okullar Birliği ve Özel İdeal Koleji tarafından Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Eğitimde Başarı ve Özgüven" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Camukova, beyninde herhangi bir rahatsızlık hissetmediğini ve bu yeteneğin doğuştan geldiğini belirterek, "Yaratılıştan verilmiş olan bazı özellikleri hayat boyunca alıp taşıması için, karşısına çıkmış olan şansları kullanmış bir insanım. Kime ne verilmişse muhakkak insanlar yaşıyordur. Yaşamak için de ne kadar çaba sarf ederse o kadar başarıya ulaşacağını düşünüyorum" dedi.
Prof. Dr. Camukova, hiçbir şeyi unutmadığı için tekrar yapmadığını ve unutmama problemi yaşadığını anlatarak, "Bir şeyi tekrarlamanın tek sebebi onları unutmuş olmaktır. Ben unutmama problemi yaşadığım için tekrar etme imkanı bulmuyorum. Kitap okumak için okumuyorum. İhtiyacım olduğunu hissettiğim, lazım olduğunu düşündüğüm, ilgi alanımın içine giren, ilgi çeken kitapları okuyorum. Kitaplar ezberimde kalıyor" diye konuştu.
Üstün potansiyele sahip olarak dünyaya gelmiş insanlara hak ettiği seviyede eğitim verilmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Camukova, üstün zekalıların bu sayede dünyayı bir kademe daha ileriye götürülebileceği sözlerine ekledi.
300 sayfalık kitabı 2 saatte okuyabilen ve hafızasında 3 bin kitabı ezbere tutan, 1 yaşında konuşmaya başlayan 33 yaşındaki Prof. Dr. Naida Camukova, fotoğrafik bir hafızaya sahip. Halen Dağıstan Devlet Üniversitesi Şarkıyat Fakültesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Camukova, 1 yaşında düzgün konuşmaya, 2 yaşında okuyup yazmaya, 3,5 yaşında ilkokula başladı. 4 yaşında Kur'an-ı Kerim'i ezberleyen Camukova'nın ilk kitabı ise 8 yaşındayken basıldı. Camukova, 11 yaşında lise ve kolej eğitimini, 14 yaşında üstün başarıyla üniversiteyi bitirdi, 25 yaşında profesör unvanını kazandı. Rusça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Farsça ve Türkçe olmak üzere 7 dili ana dili gibi konuşan Prof. Dr. Camukova, Picasso ölçüm standartlarına göre 360 üzerinden 357 puan alarak dünyanın ölçülebilmiş en zeki insanı olarak kabul ediliyor.aradım bulamadım..verildiyse özr dielirm :)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <