Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

İlk Blu-ray Disk Oynatıcı Türkiye'de

> 1 <

MeHmEtaLiCe
Geldi geçti..

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5625 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 10-11-2006 18:23

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #235043 07-07-2007 08:51 GMT-1 saat    
Sony'nin ürettiği Avrupa'nın ilk Blu-ray Disk Oynatıcı BDP-S1E, Temmuz 2007'de Türkiye'de satışa sunuluyor. HD ev sinema deneyiminde yeni bir kapı açacak olan BDP-S1E Blu-ray Disk Oyanıtıcı, sahip olduğu ses ve görüntü performansı ve kullanım kolaylığı ile standartları belirliyor.
BDP-S1E Blu-ray Disk Oynatıcının sahip olduğu 24p True Cinema özelliği ile ev sinemasından alınan keyif katlanıyor. Sinema kameraları gerçekte 24fps ile film çekiyor. Ancak televizyonlar daha yüksek bir kare hızında çalıştığı için bir dönüştürücüye (converter) ihtiyaç duyuluyor. Dönüştürme işlemi sonucunda orijinaline kıyasla yüzde 4 oranında bir uyumsuzluk oluşuyor (TV'de izlenen film gerçekte orijinaline göre yüzde 4 daha hızlı oynatılıyor ve seslendirmelerin hızı da aynı oranda artıyor). BDP-S1E, BRAVIA D3000 Serisi gibi 24p oynatabilen bir TV'ye bağlandığında, orijinalinde olduğu gibi 24fps hızında izlemeye olanak tanıyor.
BDP-S1E Blu-ray Disk Oynatıcı, Blu-ray Disc filmler için 1920x1080p (progressive) Full HD görüntü sunuyor. Ayrıca mevcut DVD'lerin görüntüsünü 1080p HD'ye yükseltme özelliği sayesinde HD çözünürlüğe yakın bir görüntü sağlıyor.
Etkileyici görünüm – sezgisel tasarım BDP-S1E Blu-ray Disk Oynatıcı, ince alüminyum ve cam malzeme kullanılan tasarımıyla dikkat çekiyor. BDP-S1E'nin cam ön paneli koyu mavi renkte ışık sunuyor ve ev sineması ortamındaki ışık azaldığında hemen kayboluyor. Böylelikle izleyicinin dikkatini oluşturduğu görüntüye vermesi sağlanıyor. Ayrıca Sony 'BRAVIA' Theatre konseptinin dâhili bir bileşeni olarak geliştirilen BDP-S1E'nin Sony 'BRAVIA' TV'ler, Hi-Fi sistemler ve alıcılar ( receiver) ile senkronizasyonu tek bir tuşla sağlanıyor.
Teknik üstünlükBDP-S1E, HDMI'nin yanı sıra Dolby Digital Plus aracılığıyla da 8 kanala kadar sıkıştırılmamış doğrusal PCM dijital ses çıkışı sunuyor. BDP-S1E'nin yüksek ses performansı, ayrı ses devreleri, ince ayarlanmış yüksek performanslı ses bileşenlerinin kullanılması, sağlam bir kasa yapısı, sürücü destekleri ve merkezde olmayan yalıtım ayakları ile sağlanıyor.
BDP-S1E, sahip olduğu “x.v.Colour” (Sony'nin xvYCC görüntü sinyali standardı uygulaması) teknolojisi sayesinde, AVC-HD kameralarla kaydedilmiş diskleri oynatırken sRGB'ye göre 2 kat fazla renk sunuyor.
BDP-S1E, MPEG2, MPEG4-AVC ve VC1'i de içeren yüksek kaliteli görüntü kodeklerini destekliyor. HDMI arabirimleri cihazlar arası kullanılabilirliği artırırken HDMI'si olmayan HDTV sahiplerine yönelik olarak 1080i (interlace) için bir analog component çıkış sunuyor. BDP-S1E, BD-ROM, AVC-HD, CD ve DVD/DVD±R/±RW formatlarında DVD oynatımının yanı sıra DVD±R/±RW disklere depolanmış MP3 ses dosyalarını ve JPEG resimlerini de destekliyor.bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <