Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Ağar: Terörü bitiremezsem siyaseti bırakırım

> 1 <

alemci

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1836 ileti
Yer: Ankara
İş: Muhasebe
Kayıt: 11-05-2006 04:54

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #238949 20-07-2007 04:23 GMT-1 saat    
Gercekdende Törörü Bitirecigine İnansam Oyumu veririm Lanet olsunki onca insan öldü ama hala ölmeye devam ediyor


ISPARTA'da partisinin düzenlediği mitingde konuşan Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, aynı meydanda, tek başına iktidar olamadığı takdirde çekileceğini açıklayan Başbakan Erdoğan'a yüklendi. Sadrazam hikayesini anlatan Ağar, “Çekil de kaç okkasın görelim” dedi.

Hükümet Meydanı'nda 10 bin kişiye seslenen Ağar, “Bu meydanda onursuz, gurursuz hiç kimse yok. Buralarda, ne iman, ne inanç, ne kararlılık, ne azim, bir gün bile eksik olmadı” dedi.

DP Lideri Ağar, Erdoğan'ın çekilmesiyle ilgili şunları söyledi:

“Size küçük bir hikaye anlatayım. Osmanlı döneminde Sadrazam'ın biri 'çekileceğim' deyip duruyormuş. Oradan biri çıkmış da 'Yahu sadrazam efendi, çekil de kaç okkasın bir görelim' demiş. Şimdi bu meydanda tam da Isparta meydanında anlatıyorsun değil mi, 'kazanamazsam çekilirim' diye. Millet sana 4.5 sene iktidar verdi. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle uğraştığın kadar başörtüsüyle de uğraşsaydın bu mesele çözülürdü. Bunları bu milletle beraber ıslah edeceğiz.”

Konuşması sırasında ezan okunması üzerine Emel Ağar, eşini koluyla dokunarak uyardı. Bunun üzerine susan Ağar, “Hanımın kulağı bizden iyi duyuyor vallahi” dedi.

'Rize Tayyip'e mezar olacak' sloganları üzerine Ağar, “Biz biz olalım, bizim ölümle işimiz yok. Bunlar yoldan çıktı” dedi.

OY AVCILIĞI YAPIYORLAR

Başbakan Erdoğan'ın esnafa söyleyecek bir sözü olamayacağını belirten Mehmet Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Söyleyemez. Neden? Bağ-Kur primlerini ödeyemeyen, şiftah yapmakta zorlanan bir esnaf var. 4.5 senede hipermarketler yasasını meclisten çıkaramayan bir AKP hükümeti vardı. Doğru mu arkadaşlar? AKP'nin emekliye de söyleyecek bir şeyi yoktur. 16 ile 19 lira arasında zam veriyor. Bu nasıl bir vicdan, nasıl bir hareket, nasıl bir hükümet? Buradan gidin bütün emekçilere söyleyin. Biz kimseyi namerte muhtaç etmeyiz. Yoksula fukaraya yardımı, parti etiketi üzerinden yapmayız. Ama siz belediye bütçeleri, milletin parasıyla olan bütçeleri, oy avcılığı için kullandınız. Millet size nasıl oy vereceğini gösterecek. 3 gün kaldı 3.”

Başbakan Erdoğan'ın 'Ananı da al git' sözlerine göndermede bulunan DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, “Edison yaşasaydı, pişman olurdu ampulu niye icat ettim diye. Öyle bir pankart asmışlardı. Millet 22 Temmuz sabahı, anasını da, babasını da, dayısını da, teyzesini de, büyük dedesini alacak Kırat'ın göbeğine mührü basacak” diye konuştu.

BEN DAĞDA SEN BALIK AVINDAYDIN

Terör konusunda hükümeti eleştiren Ağar, Başbakan Erdoğan'ın kendisi için, “Mehmet Ağar çalışırken, terörü verilen şehit çoktu” dediğini hatırlattı. Ağar, “Ben dağda, mezrada, ateş hattındaydım. Sen o sırada ayrı bir dünyada, İstanbul'da balık avındaydın” dedi.

Terör konusundaki düşüncelerinin MHP'nin afişlerinde bazı sözlerle eleştirildiğini belirten Ağar, “Terörle mücadaledeki tavrımın zekatı, size 30 sene yeter. Bunlara Başbakanlık da verseler kaçıyorlar, soldan bir yere ikram ediyorlar” diye konuştu.

DP Lideri Ağar, Isparta mitinginde, Başbakan olduğu takdirde terörü bir yılda tamemen bitireceğini ve bitiremediği takdirde de siyaseti bırakıp istifa edeceğini sözünü verdi.

SEÇİMDEN SONRA BERABERİZ

Meydanda 'Vur vur inlesin, Tayyip dinlesin', 'Satılmış AKP', 'Başbakan Mehmet' sloganları atıldı, Erdoğan yuhalandı.

Ağar, konuşmasını boynunda Ispartaspor atkısıyla yaptı. Bir vatandaşın, “Demokrat Parti iktidar, Ispartaspor şampiyon” sözlerini tebessümle karşılayan Ağar, boynundaki atkıyı salladı.

Meydanda bazı vatandaşların elinde Anavatan Partisi'nin yeşil bayraklarını fark eden Ağar, “Bazı Anavatanlı kardeşlerimizin bayraklarını görüyorum. Hoşgeldiniz, şeref verdiniz. Seçimden sonra beraberiz, biriz. Allah'a emanet olun” dedi.

YALVAÇ'IN ADINI SAYMADI

Konuşmasının sonunda Isparta'nın bazı ilçelerinin isimlerini sayan Mehmet Ağar'a bir partili, “Yalvaç'ın adını saymadın” dedi. Bunun üzerine Ağar, “Yalvaçlı adayımız Ertekin Durutürk'ü sizinle tanıştırmak için saymadım” diye konuştu.

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Kan kaybedîyør hayatım.Can çekîşîyør hayaLLerîm..Gîdîyørum..yanLış hayat Døğru yaşanmaz asLında..öğreniyorumSEFA NERDESİN
> 1 <