Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

green day

> 1 <

Dreamer

grup tuttuğum takım
Teğmen Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 803 ileti
Yer: im çook darr senden çok var :):)
İş: örenji
Kayıt: 08-12-2006 16:43

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #241902 29-07-2007 13:24 GMT-1 saat    
Beşinci sınıftayken tanışan ve birbirini her anlamda tamamlayan Kaliforniyalı iki genç; Billie Joe ve Mike yanlarına Al Sobrante'yi de alıp Sweet Children ismini verdikleri grubu kurarak müzik hayatına atıldılar ve yerel barlarda çalmaya başladılar.1989 yılına gelindiğinde Sweet Children yerine Green Day'e bıraktı ve ilk EP 1,000 Hours yayınlandı.EP yayınlandıktan kısa zaman sonra Al öğrenimine devam etmek için gruptan ayrıldı ve Frank Edwin Wright III ya da bildiğimiz adıyla Tré Cool gruba dahil oldu.
1,000 Hours'un yayınlandıktan kısa süre sonra 1990 yılında ilk albümleri 1039/Smoothed Out Slappy Hours yayınlandı. Albüm çok beğenilmesine rağmen asıl ses getiren albümleri 1992 yılında yayınladıkları Keplunk! oldu.
1994 yılında grubun kaderi tamamen değişti. Yayınladıkları üçüncü albüm Dookie ülke çapında çok büyük bir yankı uyandırdı.Albümün singleları Longview,Basketcase ve When I Come Around listelerde büyük başarı elde etti ve videoları MTV'nin en gözde videolarına dönüştü. When I Come Around'un en iyi alternatif performans dalında aldığı Grammy aldı ancak bu Dookie için daha başlangıçtı. Basketcase '95 MTV Video Müzik ödüllerine dokuz dalda aday oldu ve hepsini kazandı.Dookie çok az albümün alabildiği "platin albüm sertifikası"nı aldı.
1995 yılında Insomniac albümü piyasa çıktı. Dookie kadar ilgi görmese de iki milyonu aşkın sattı. Brain Stew ve Geek Stink Breath single beğeni kazandı. Çok uzun süren turne grubu fazlasıyla yordu ve bu nedenle Avrupa turnesini iptal edip kendilerine ve ailelerine zaman ayırmaya karar verdiler. Üç dalda Amerika Müzik ödüllerine ve Walking Contradiction videosuyla en iyi video dalında Grammy'ye aday gösterildiler ancak kazanamadılar.
İki yıllık dinlenme sürecinin ardından 14 Ekim 1997 tarihinde Green Day Nimrod ile geri döndü.Nimrod ilk haftada 80,000 sattı ve Redundant, Hitchin' A Ride ve Time of Your Life (Good Riddance) singleları fazlasıyla sevildi.Time of Your Life en iyi alternatif video dalında MTV'den ödül aldı.
2000 yılının sonlarına gelindiğinde Green Day Warning ile karşımızdaydı.Warning diğer albümlerden farklı, daha orijinaldi,grubun artık olgunlaştığını gösteriyordu. Her ne kadar hayranlar eski Green Day'e alışmış olsa da bu farklı Green Day de onların hoşuna gitti. Minority ve Warning singleları listelerde bir numara oldu. Warning aldığı ödüllerle de kendini kanıtladı; Kaliforniya Müzik Ödüllerinden en iyi albüm, en iyi punk rock/ska albümü, en iyi grup, en iyi.erkek vokalist, en iyi basçı, en iyi baterist, en iyi şarkı sözü yazarı, en iyi grup olmak üzere sekiz ödülle döndü.
Dört başarılı albümün ardından 2001 yılında International Superhits adlı 17 hit şarkı ve 2 yeni şarkıdan oluşan bir albüm yayınladılar. Albüm 1,2 milyon sattı ve platin albüm sertifikası aldı. Bu albümden bir yıl sonra singleda olan ama albümlerde bulunmayan şarkılardan oluşan Shenanigans isimli bir albüm daha yayınladılar ancak bu albümden video yayınlanmadı.
Shenanigans'dan sonra uzun bir sessizliğe bürünen grup işleri yavaştan alıp 2004 yılında American Idiot ile döndüler. America Idiot bir punk rock operaydı aynı zamanda politik idi. 11 Eylül saldırıları grubu etkilemiş ve politik şarkılar yazmalarına neden olmuştu. İlk olarak American Idiot single albüm çıkmadan bir ay önce yayınlandı ve büyük bir etki yarattı. Albüm çıkıtığı hafta binlerce sattı. Boulevard of Broken Dreams single ise Green Day'in Time of Your Life'dan sonra en büyük hiti oldu. Albüm çıkalı iki ay olmadan ödüller almaya başladı. Albüm iki Grammy dahil yaklaşık yirmi beş tane ödül aldı. Bu albümle birlikte üçünce kez dünya çapında turneye çıkan grup çok büyük kitlelere ulaştı. American Idiot Green Day için dönüm noktası oldu.
American Idiot turnesinin Londra ayağında verdikleri The Milton Keynes Bowl konserinde 65,000 kişiye şarkılarını söylediler. Bu konser kaydedildi ve American Idiot videolarının yönetmeni Sam Bayer tarafından DVD olarak hazırlandı. Bullet In A Bible adını verdikleri DVD'de sahne arkası görüntüler ve her şarkıyla ilgili grup üyelerinin görüşlerini anlattığı röportajlar da yer alıyor.
Green Day şuan 2008 yılında çıkması muhtemel yeni albümü üzerinde çalışıyor. Albüm için otuzdan fazla parçaları olduğunu ve yine çarpıcı bir albümle geri döneceklerini söylüyorlar. Bu dönem içinde hayır işlerine de katılmayı ihmal etmeyen grup Katrina Kasırgası kurbanları için U2 ile birlikte hazırladıkları Skids coverı The Saint are Coming single'ı 2006 sonbaharında çıkardı ve tüm gelirini kasırga kurbalarını için kurulan vakfa bağışladı. Darfur'daki soykırama dikkat çekme ve yardım için Uluslararası Af Örgütünün önderliğinde hazırlanan ve John Lennon coverlarından oluşan Instant Karma adlı albümde yer aldılar. Bir çok önemli isimin bulunduğu albümde Green Day Lennon'ın Working Class Hero şarkısıyla yer aldı.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


SaDeCe SuS!!!
> 1 <