Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Harry Potter

> 1 <

tma
Rock Out..!

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 3330 ileti
Yer: Antalya
İş:
Kayıt: 04-05-2007 18:19

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #243423 03-08-2007 12:47 GMT-1 saat    
Harry Potter: Quidditch World Cup

Harry Potter hayranlarının büyük bir çoğunluğunu şüphesiz çocuklar oluşturuyor. Her macerasını merakla bekleyen çocuklar, sinemaları da zamanı geldiğinde dolduruyor. Bunu bilen yapımcılar, çikolata'dan tutun, her ortama Harry Potter'ı sokmayı beceriyorlar. EA, son oyunu Quidditch World Cup'da (QWC), değişik bir olaya el atmış. Filmde gördüğümüz, sadece büyücülere özel bir sporu, evde oynamamıza olanak sağlayan, güzel bir oyuna imza atmışlar.

Oyun, filmde gördüğümüz quidditch sporuna dayanıyor. Okuldaki 4 büyük takımın birbirleriyle kapışması, aynen filmdeki sahnelerle goller atılması, değişik sevinmeler falan, filmleri aratmıyor. Oyuna alışmak için, tutorial bölümleri oynamak lazım. Pas atma, şut çekme, top kontrolü falan gibi konularda eğitim bölümleri mevcut.

Oyuna alışmak fazla zaman almıyor aslında. Ben ilk aldığımda nasıl beceririm diye düşünüyordum ama oyunda sadece sağa ve sola gidilebildiğini gördüm. Yani filmdeki gibi öyle sinek tarzı dolaşmak yok. Sadece sağa ve sola gidebiliyorsunuz. Buz hokeyi gibi yani. Ama takım arkadaşlarınız istedikleri gibi hareket ediyorlar. Sakın aklınıza yanlık birşey gelmesin, bu hareketlerle bile harikalar yaratabiliyorsunuz, asla zorluk çekmiyorsunuz.

Oyunda çok şirin sahneler var. Çocuklara hitap ettiğinden olsa gerek, kontroller kolay tutulmuş, ortam renkli yapılmış. Sadece herkes arkadaşca müsabakalarını gerçekleştiriyorlar. Havada uçmak, topu yakalamak ve gol atmak klavye ile zor. Gamepad kullanılması bence daha mantıklı. Neden derseniz, bu oyunun aslen konsol oyunu olduğunu söylersem, sanırım anlatmış olurum. Klavye ile oyun zor oynanıyor ve problemli oluyor. Gamepad ile ise, çok güzel oynanabiliyor. Zaten fazla tuş olmadığından, klavyeye pek ihtiyaç duymuyorsunuz.

Grafikler oldukça iyi. EA konuşturmuş yine kalitesini. Karakterler filmdekinin aynısı. Hatta bazen asıl HP oyunlarından bile daha iyi olduklarını düşünüyorum grafiklerin. Ayrıca ışık efektleri, parlamalar, kaplamalar falan da oldukça kaliteli. Çocuk oyunu diye salmamışlar işi. Gol attığınızda veya buna benzer durumlarda, sinematik görüntülerle sevinmeler falan gösteriliyor. Bu da oyuna film havası katıyor.

Oyunda, filmin soundtrack'i kullanılmış tabi. Karakterler de orjinal sesleriyle seslendirilmişler. Bu yüzden seslerde bir problem olmuyor. Seyircilerin heyecanlı bağırışları, sporcuların aralarında konuşmaları gerçek bir müsabaka ortamı yaratmış.

Basit bir oyun olan QWC, P3800, 128mb RAM ve 32Mb ekran kartı ile rahatça çalışıyor. Yabancı dil bilmek de gerekmiyor. Sadece oyuna alışın ve oynayın. Ekranı ikiye bölerek, aynı bilgisayar üzerinde arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. Hanginiz gamepad kullanacak, kavga etmeden karar verin :)

Harry Potter'ı sevenlere, çocuklarına alacak oyun bulamayanlara ve değişik tarzda oyuna susayanlara bu oyunu tavsiye ediyorum. Kalitesinden şüpheniz olmasın. Müsabakaların da hararetli geçeceğine eminim. EA, değişik ve kaliteli bir oyunla daha evlerimize konuk olacak. Herkese şimdiden iyi eğlenceler.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Eski nick: 07mert
> 1 <