Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Lara Croft Tomb Raider: Legend

> 1 <

007mehmet

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2504 ileti
Yer: ANTALYA
İş: öğrenci
Kayıt: 20-04-2007 16:17

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #250646 30-08-2007 06:01 GMT-1 saat    


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Efsanevi Tomb Raider serisinin son oyunu karşımızda!

Core Design'in 10 yıl önce başlattığı Tomb Raider serisi, son oyunuyla; ama başka bir yapımcıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Core Design'in 6 oyundur başarısızlığı, artık yayıncı Eidos Interactive'in sabrını taşırmıştı. Eidos, bu efsaneyi bitiremezdi; dolayısıyla başka bir yapımcıya verecekti bu önemli görevi... Kim efsaneyi layiğiyle sürdürecekti?

Eidos, geçtiğimiz aylarda efsaneyi sürdürmek ve yeni oyunlar yapmak için yaklaşık 200 kişiyi bir araya getirerek Amerika'daki tek ve en büyük oyun stüdyosu olan Crystal Dynamics'i oluşturdu. Daha önceden Legacy of Kain: Defiance, yeni olarak ise Project: Snowblind gibi başarılı oyunlar geliştiren Crystal Dynamics kadrosuna, Core Design'den de eleman alarak 7. oyun olan Lara Croft Tomb Raider: Legend'ı yapmaya başladı.

Lara Croft Tomb Raider: Legend'da ilk dikkatimi çeken, yenilenen Lara Croft oldu. Oyunun ana karakteri olan Lara Croft, bir hayli değişmiş. Saçları, derin bakışları ve fiziği oldukça güzelleştirilmiş. Yapımcı, sıkça detaya inerek günümüz teknolojisini yakalamaya çalışmış ve bu bağlamda Lara Croft'un görünümünü geliştirmiş.

Lara Croft'un yanı sıra oyunun grafikleri de hayli geliştirilmiş. Oyunda sıkça detaya inilerek, canlı ve keskin tonlar kullanılmış.

Aynı şekilde animasyonlar, hareketler ve etkileşimde de çok fazla detaya inilerek yenilikler yapılmış. Lara Croft, her zamanki gibi atletik ve cesur. Oyunun getirdiği yeni hareketler ve dövüş stilleri, Lara Croft'un farkını bir kez daha ortaya koyuyor.

Görsel ve yapısal açıdan yeniliklerin dışında, birçok yenilik mevcut. Eski oyunlarda da bulunan tabanca (pistol), el bombası, dürbün, fener ve iletişim aracının yanı sıra manyetik tutunma cihazı adı verilen bir araç yeni oyunla karşımıza çıkıyor.

Gerçekçilik adına da önemli bir yenilik yapılmış. Artık eskisi gibi, Lara Croft'un elinde silah olmasına rağmen belindeki silah bölmesinde silah görünmeyecek, elinizde bombanız varsa veya hiç bombanız kalmadıysa Lara Croft'un belinde bomba bulunmayacak. Bu yenilik de gösteriyor ki, yeni yapımcı oyunun gerçekçiliğini de düşünmüş ve eski oyunlardaki hataları gidermiş.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


MSN
> 1 <