Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Yolculuk yaparken bunlara dikkat

> 1 <

Stella

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 4183 ileti
Yer: Meksika Sınırı
İş: Kaçak
Kayıt: 12-10-2006 11:36

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #251207 01-09-2007 07:39 GMT-1 saat    
İster özel araba, ister uçak, ister tren olsun; özellikle uzun seyahatlerde uzun süre oturmak, bazı sağlık sorunlarına neden oluyor. Bunları ortadan kaldırmanın basit yöntemleri var.

İster özel araba, ister uçak, ister tren olsun; özellikle uzun seyahatlerde uzun süre oturmak, bazı sağlık sorunlarına yol açıyor. Uzun süre belirli pozisyonda sabit kalmak, bel ve boyun omurları üzerine aşırı yük binmesine neden oluyor. Bunun sonucunda disklerde deformasyon, yırtılma, kayma, bel ve boyun tutulmaları görülebiliyor. Uzmanlar, yolculuk sırasındaki rahatsızlıkları en aza indirmek için şu önerilerde bulunuyor:

SIK SIK MOLA VERİN

* Eğer özel arabanızla seyahat ediyorsanız, 3-4 saatte bir durup arabadan inerek yürüyün ve belinizi arkaya doğru 5-6 kez esnetin.

* Sürücü sizseniz, belinizi mutlaka ortopedik yastıkla destekleyin. Otobüs yolculuğunda da mutlaka belinize ve boynunuza destek amaçlı ortopedik yastık kullanın, molalarda esneme hareketleri yapın. Uzun uçak yolculuklarında da ortopedik yastığınız yanınızda olsun!

* Yolculuk sırasında sık sık ayağa kalkıp belinizi arkaya doğru esnetin, boynunuzu her yöne nazik bir şekilde hareket ettirin.

* Bagajlarınızı kaldırıp indirmeden önce mutlaka belinizi arkaya doğru 5-6 kez esnetin. Bagajı kaldırırken bel ve karın kaslarınızı kasıp, yükünüzü kollarınızı ve dizlerinizi bükerek bacaklarınıza verin.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <