Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Su kayağı yaparak dakikada 7 saatte 420 kalori harcayın

> 1 <

Gece mavisi

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1568 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-01-2007 23:08

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #252771 02-09-2007 11:17 GMT-1 saat    
Su kayağı yaparak hem eğlenmek hem de kilo vermek mümkün...Bunun için güney sahillerine ya da Ege kıyılarına inmeye gerek yok. İstanbul'a 45 dakika mesafede Sapanca Gölü kıyısında kurulmuş olan Sapanca Su Kayağı Spor Kulübü'ne gidebilirsiniz...


Yaz geldi, gelecek derken, tatil günlerinin sonuna yaklaştık bile. Ancak hala denizin tadını çıkartmak ve çeşitli su sporlarını denemek için vakit var. Üstelik su sporlarını yapmak için ille de denize de gerek yok. Göller de özellikle dalgalı olmadıkları için su sporlarına çok uygun mekanlar. Ve şimdi sıkı durun! Uzmanlar kilo vermek için su sporu yapmanın çok faydalı olduğunu belirtiyorlar. Ve hem kilo vermek, hem de kiloyu korumak için yapılacak en ideal sporlardan biri de su kayağı. Su kayağı yapan bir kişi bu sporu yaparken dakikada 7 kalori harcıyor. Saatte ise 420 kalori harcanabiliyor. Bu hiç azımsanacak bir rakam değil. Üstelik bu sporu yaparken hem fazla kalorileri harcıyor, hem de diğer sporlara göre daha eğlenceli dakikalar geçiriyorsunuz. Üstelik vücudunuzun tüm kasları çalıştığı için sağlıklı bir görünüme kavuşuyorsunuz.

Kadınların yeni gözdesi

Dalgasız göl ve nehir gibi sularda yapılabilen su kayağı sporu son zamanlarda artık kadınların da gözdesi olmaya başladı. Şampiyonalara katılan kadınlar ve çocuklar en az erkekler kadar bu alanda başarılı olabildiklerini gösteriyorlar. Kocaeli Sapanca Su Kayağı Spor Kulübü Başkanı M Sait Yavuz, özellikle çocuklara 6 yaş civarında bu sporu tanıtmanın ve sevdirmenin çok önemli olduğunu belirtiyor.

Yavuz'a göre su kayağı yapmayı öğrenen çocukların sevmemesine olanak yok ve onlar bu sayede tam bir sporcu olarak yetişiyorlar. Tam bir denge sporu olan su kayağının genç yaşlarda öğrenilmesi bir çok açıdan yararlı. Örneğin bu çocuklar ilerinin sağlıklı bireyleri olmaya aday birer sporcu oluyor ve hayata karşı disiplin kazanıyorlar. Fakat çocuk yaşta başlamayanlar için da şans kaçırılmış anlamına gelmiyor. M. Sait Yavuz bu konuda şunları söylüyor: "Buraya her gün İstanbul'dan gelen iş adamları bile var. Rahatlamak ve form tutmak için ideal bir spor. Kadınlar da bu sporun yararlarını keşfettiler. Burada sadece bir spor yapmıyor bunu yaşam biçimi haline getiriyorsunuz. Su kayağı yapan birinin aynı zamanda fitness da yapması gerekiyor. Yani komple spor yapıp ona göre şekilleniyorsunuz. Zinde kalıyorsunuz."

Su kayağı hakkında
Su kayağı hakkında biraz bilgi vermek gerekirse;
" Su kayağı suyun üzerinde yapılan bir su sporu.
" Bu aktivite ilk defa Ralph Samuelson tarafından 1922 yılında Lake City, Minnesota`da gerçekleştirilmiş.
" Su kayağı, göl, nehir gibi durgun sularda yapılırsa başarı şansı daha yüksek olur.
" Eskiden su kayakları ağaçtan yapılırken şimdi artık cam elyafı malzemesi ile yapılıyor.
" Kayakların üzerinde kayakçının ayağını yerleştirebileceği yer bulunur.
" Kayakçı bir sürat teknesinin arkasındaki ipe tutunarak bu kayak üzerinde gider.
" Bir kayakçı eğitime başlarken önce, 18 metrelik iple başlıyor kaymaya. Sonra bu ipin uzunluğu 16 metre, devamında 14-13 ve 12 metreye kadar düşüyor bu uzunluk.
" 12 metre uzunluğundaki bir iple kayabilmek için ayrıca kol-karın ve bel kaslarının güçlendirilmesi gerekiyor.
" 10 ile 15 yaş arasındaki bir sporcu üç senede iyi bir aşamaya gelebilir.
" Teknelerin süratleri öncelikle 40 km ile başlıyor ve eğitim süresince son noktada bu sürat 58 km.ye kadar çıkıyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <