Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Laikliğin peşine Müslümanlığı ekledi

> 1 <

FuRKaN216

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7836 ileti
Yer: lere tükürmeyin tükürülcek o kadar surat varken:D
İş: de bu benim profilim:)
Kayıt: 13-12-2006 18:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #271610 06-11-2007 14:52 GMT-1 saat    
Göktürk TUNÇTÜRK

Ticaret ve Kültür eski bakanı Dr. Agah Oktay Güner, Türkiye'nin bir uyanışa ihtiyacı olduğuna işaret ederek, Kültür Bakanlığının da Başbakan'dan sonra gelen bakanlık olması gerektiğini vurguladı.

DİN VE LAİKLİK

Aynı zamanda Türkiye Ekonomi ve Sosyal Araştırma Vakfının (TESAV) Genel Başkanlığını yürüten Dr. Agah Oktay Güner, Türk milletinin laiklikten asla uzaklaşmadığına dikkat çekerek,

“ Bir çok vatandaşımız sürekli olarak ' Türkiye laiktir-laik kalacaktır' sloganını atmakta. Elbetteki laik kalacaktır. Ama bu sözlerin arkasına da 'Türkiye Müslüman'dır-Müslüman kalacaktır' sözlerini eklemeleri gerekir. Böylece sorun ortadan kalkar. Dinin uygulamalarına şeriat denir. Adam cenaze törenin de ' Kahrolsun şeriat' diye bağırıyor. Bu tam bir cehalettir. Türk'ün Müslümanlığına gelmek lazımdır. Dini uygulamalara 'irtica' yakıştırmaları yanlıştır. Şimdi türban konusu sürekli tartışılıyor. Bu mesele kavga ile çözülmez. Bırakın genç kızlarımız türbanla üniversitelere gidip okusun. Kamu kuruluşlarına müracaat ettiğin dede, 'kurallar budur' denilsin. Bu tür yanlışlıklara Diyanet İşleri teşkilatı var, niye karşı çıkmıyor? Ülkemizde cirit atan misyonerlere karşı niye çabalar gösterilmiyor? Açıkçası Türkiye bir uyanışa muhtaçtır. ” dedi.

ATATÜRK VE GENÇLİK

Agah Oktay Güner, Atatürk'ten sonra Türkçe'yi güzel kullanan bir cumhurbaşkanının gelmediğine işaret ederek, Nutuk'u okuyup ve anlayan gençliğin mutlaka yetiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Kurumların Atatürk'ü gençliğe çok noksan şekilde tanıtıldığını da vurgulayan Güner, bu konuda sözlerini şöyle sürdürdü,

“ Atatürk, yanından ayırmadığı muhafız komutanını ağaç kesti diye sürgüne göndermiştir. Atatürk, ramazanlarda her gün Çanakkale'de imamlara dualar okutturmuştur. Yine Ramazan boyunca köşke alkol sokulmasını bırakın, alkolün köşkün yakınlarından bile geçirilmesine izin vermezdi. Şimdi bakıyoruz TV'ler de özel hayatlar tümüyle ortalarda. Gençliği yozlaştıracak programlar sergileniyor. Hayvanlarımızı öldüren ve işkence veren gençlerimize rastlıyoruz. Bu tehlikeli gidişata mutlaka dur denilmesi gerekir.

Devletin Kültür Bakanlığı maalesef Orman Bakanlığından önce geliyor. Orman bakanlığını küçümsemiyorum. Ama gelişmiş ülkelerde Başbakanlıktan sonra Kültür Bakanlığı geliyor. Bizde neden gerilerde tutuluyor? Neden gecekondu semtlerimize her türlü faaliyeti sergileyecek kültür merkezleri kurulmuyor? Atatürk'ün Taşa-Tunça ihtiyacı yoktur. Atatürkçü gençlik yetiştirilmek isteniliyorsa , Nutuk'u okuyan ve anlayan nesil yetiştirmek yeterlidir.”

Mesut Yılmaz'ın geçmişlerde uyarılarını dinlemediğini de ifade eden Güner, “Yılmaz, Kültür bakanlığının aktivitesinin genişletilmesi, TTK' nın Kültür bakanlığına bağlanılması, okullarda Türban girişimine çözüm getirilmesi, Mille eğitimde gençlere Atatürk'ün bilinmeyen yönlerinin anlatılması, gecekondu semtlerine geniş kültür merkezleri yaptırılması önerilerimi dinleyip yerine getirmiş olsaydı, Anavatan şu an çok önemli yerlerde olacaktı” dedi.

Siyasi yaşamında ve hizmetlerinde hiçbir yanlış yapmadığını ve şimdi huzur içinde olduğunu da ifade eden Güner, Milli Dış Politika üretilmesi gerektiğini ve muhalefetinde milli dış politika gereği hükümetin yanında yer almalarının devletin dışa karşı milli duruşu açısından çok önem arz edeceğini söyledi.

Haber7

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


bLaCk_jaCkaL

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1397 ileti
Yer: 58 Vatan 16 Mekan
İş: Öğrenci
Kayıt: 30-09-2007 10:40

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#271614 06-11-2007 15:27 GMT-1 saat    
Çok güzel söylemiş aferin

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


RePublic93

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 418 ileti
Yer: Aşkın Doruğu
İş: Öqrençi
Kayıt: 13-09-2007 08:37

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#271621 06-11-2007 15:40 GMT-1 saat    
Vallaha haklısın ...!!!!!!!!

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <