Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Irak'taki Özel Güvenlik Şirketlerine Tepki 20 Kasım

> 1 <

Ek!n

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 61 ileti
Yer: ßéN Kimim ßéN Nérdéyim..
İş:
Kayıt: 03-06-2007 08:41

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #274156 20-11-2007 14:59 GMT-1 saat    
Irak'ta bulunan Amerikan özel güvenlik şirketlerinin ülke kanunlarına ve halka saygı duymadığını ifade eden Irak güvenlik Planı sözcüsü General Kasım Atta El Musevi, "Bu şekilde devam ederse özel güvenlik şirketlerine fiziksel şiddet uygulamak zorunda kalacağız" dedi.

Güvenlik Planı sözcüsü General El Musevi, Yeşil Bölge'deki Savunma Bakanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Bağdat'ın güvenlik durumunu değerlendirdi. Bağdat'ta güvenlik durumunun iyiye gittiğini ifade eden El Musevi, "Bunun en iyi kanıtı kentte düzenlenen etkinliklerdir. Geçtiğimiz 2 hafta içerisinde şiddet olaylarında gözle görülür bir azalma var. Terör örgütleri huzuru bozmak için ne kadar çalışırsa çalışsın, buna izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.


Bağdat'taki güvenlik noktalarına yetki verdiklerini ifade eden El Musevi, "Yetkileri çerçevesinde artık güvenlik noktaları, özel güvenlik şirketlerine müdahale edebilecek. Çünkü maalesef, özel güvenlik şirketleri Irak'ın kanunlarına saygılı değil. Bu şekilde devam ederlerse güvenlik şirketlerine fiziksel güç kullanacağımızı belirtmek isterim" diye konuştu.

General Kasım Atta El Musevi, "Bağdat'ın Kerrada bölgesindeki Kahraman Meydanı'nda akşam saatlerinde Elemco güvenlik şirketine ait 4 araç ve 1 kamyondan silahlı özel güvenlik elemanlarının etrafa rast gele ateş açması sonucu pek çok sivil ağır yaralandı. Olay mahallinde bulunan Irak güçleri, güvenlik elemanlarını göz altına aldı. Halka kamyonun kasasından ateş açtıkları belirlenen bu 31'i silahlı 43 kişinin, Sirilanka, Nepal ve Hindistan vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Güvenlik şirketi ile ilgili olarak

da gerekli tahkikat başlatıldı" dedi.

Öte yandan, Bağdat'ın çeşitli bölgelerinde 180 terörist ve 116 şüpheliyi gözaltına aldıklarını ifade eden El Musevi, terör örgütlerince kaçırılan 22 sivilin serbest bırakıldığını ve saldırılarda kullanılması muhtemel 20 adet bomba yüklü aracı da imha ettiklerini söyledi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <