Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Google, özel arama platformunu uluslararası kullanıma açtı

> 1 <

Ek!n

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 61 ileti
Yer: ßéN Kimim ßéN Nérdéyim..
İş:
Kayıt: 03-06-2007 08:41

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #274159 20-11-2007 15:03 GMT-1 saat    


Google Inc, her türden küçük işletme ve kuruluşun sitesine, Google arama işlevini eklemelerine olanak sağlayan Google Custom Search (Google Özel Arama) platformunu, uluslararası kullanıma açtı.

Google Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, işletmelerin, host edilen hizmet için online kayıt olabilecekleri ve 10 dakikadan kısa bir süre içinde Google'ın arama teknolojisiyle, müşterileri ve site ziyaretçilerine web sitelerinde daha ilgili sonuçlar için arama yapma imkanı sunacakları kaydedildi.

İşletmelerin "Google Custom Search Engine" platformunu kurmak için, arama yapılacak siteleri belirlemek, arama kutusunu ekledikten sonra logo ekleyerek sitenin görünüşüne ve tarzına uygun olmasını sağlamak ve sitenin içeriğini yansıtan detaylandırma işlemleri ile (örneğin kategoriler) arama sonuçlarını daha da özelleştirmek işlemlerini yapmaları gerektiği belirtildi.

Google Custom Search platformu arama özelliğinin kullanıcıların kişisel ve sosyal siteleriyle, bloglarına entegre edilmesine izin verdiği, yazılım geliştiricilerin ise Google Custom Search API'larını (yazılım programlama arayüzü) uygulamalarının içinde zengin ve içerik esaslı arama işlevlerini etkinleştirmek için kullanabildikleri ifade edildi.

Google Custom Search Engine'in her iki sürümünün de google.com'un avantajları olan doğru sonuçlar ve hızlı sorgu yanıt süreleri, işletmelerin kendi teknolojisini yüklemesine ve muhafaza etmesine gerek bırakmayan Google tarafından host edilen site araması, Google alt yapısının gücü ve güvenilirliği, kurulum kolaylığı ve sonuçların online yönetimi, kullanıcıların davranışları hakkında fikir sağlayan rapor yönetimi sunduğu kaydedildi.

Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, pek çok organizasyonun web sitesinin, dünyaya açılan pencereleri gibi olduğunu, bu yüzden web sitelerine önemli miktarda yatırım yapıldığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Siteyi ziyaret edenleri orada tutmak önemli bir konu ve arama özelliğinin yokluğu web sitesinde geçirilen zamanın az olmasına sebep olabiliyor. İşletmeler, kullanıcıların aradıklarını bulabilmeleri için sitelerindeki bilgiye kolay erişimi, hızı ve doğruluğu arttırarak, yaptıkları yatırımın karşılığını daha fazla görebilirler."

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <