Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Türkiye’de Türkçe Rap yapmak

kendi kendine rap yap

Forumlar / Eğlence / Müzik

 
> 1 <

rapisyan

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 407 ileti
Yer: İstanbul
İş: Hercümerç edici.
Kayıt: 30-01-2006 14:20

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #76 30-01-2006 14:23 GMT-1 saat    
Nerdeyse devlet sorununu çözmek kadar zor bir iş Türkiye’de Türkçe rap yapmak. Olay o kadar karmaşık bir durum içersindeki kendi dilinde müzik yapıyorsun ama kişiler tarafından gereken ilginin yarısını göremiyorsun.

Bunun sebebi Popçular gibi kıçımızı başımızı açmamamız mı ? Arabesk müzik gibi olmayan bir dert ile ilgili parçalara yapmamamız mı? yada farklı müzik dallarından prim beklememiz mi ?

Bu konu ile ilgili bir kaç konuya değinmek gerekirse çekilen kliblerimiz tvlerde bir türlü yayınlanması yazılı basının bir türlü rap müziğinin ne olduğu hakkında bir fikri olmaması bence en büyük etken olarak gözüküyor. Basın denen canavar o kadar sabit konular içersinde yüzüyor ki baktığı zaman insanların bu konuyu fark etmemesi olanaksız gibi gözüküyor.

Tv lere baktığımız zaman yok kim kime laf atmış , hangi manken nerde kiminle düşüp kalkmış hep aynı konular içersinde bir gidip geliyor. Bazı müzik dallarında ki sanatçılar aynı parçaya 2. kayıtlarını yapıp sözüm ona albüm diye yayınlıyor ve basın bunların peşinden koşuyor şimdi insan kendi kendine sorunca acaba basın ne yapmaya çalışıyor ?

Ana haber bültenlerindeki manken kavgaları , yok semra hanım tiyatrocu oldu , ben zayıflamak istiyorum gibi abuk sabuk konular bile devlet sorunlarından daha çok prim yapar hale geldiği bir ülkede yaşayoruz.Gerçi devlet sorunu diyoruz ama devlet büyüklerimize baktığımız zaman onlarda artık iyice magazin malzemesi oldular yok birisi mecliste uyumuş diğeri Pakistandan pijama almış büyük gelmiş vericek adam arıyorlar vs. şimdi gelde bu ülkede kendi dilinde müzik yap ve insalara duyur.İşte bu yüzden Türkiyede Türkçe Rap yapmak devlet sorunundan daha büyük bir sorun oluyor bizler için.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) kırabilir misin?
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <