Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

MEB'den "taşınabilir anaokulu" projesi

> 1 <

rockers

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1426 ileti
Yer: Ankara
İş: Öğrenci
Kayıt: 30-12-2007 11:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #291328 15-03-2008 08:35 GMT-1 saat    
ANKARA (AA)- Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), çelik konstrüksiyonla yapılan ''taşınabilir ilköğretim okulları''ndan sonra ''taşınabilir anaokulu'' projesini uygulamaya koyacak.

MEB, özellikle fazla göç alan veya nüfus yoğunluğu az olan yerleşim birimlerine betonarme yerine çelik konstrüksiyonla yapılan ilköğretim okulları projesini anaokullarına da yaygınlaştıracak.

MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı, projenin okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak amacıyla hazırlandığını belirtti. Okul öncesi eğitim hizmetlerinden yararlanamayan 36-72 aylık çocuklar için fırsat eşitliğinin sağlanmasını hedeflediklerini ifade eden İnanlı, proje kapsamında, özellikle ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan okul öncesi eğitim kurumlarına ihtiyaç olan illere öncelik vereceklerini söyledi.

İnanlı, bu ihtiyacı karşılayacak en pratik çözümün ''taşınabilir anaokulu'' olduğunu kaydetti. Çelik konstrüksiyonlu taşınabilir anakokullarının ihtiyaç karşılandıktan sonra ihtiyaç duyulan başka bir yere nakledilebileceğine işaret eden İnanlı, böylece hem daha fazla öğrencinin okul öncesi eğitimden yararlanacağını hem de maliyetin azalacağını söyledi.

Her biri 100 öğrenci kapasiteli olması öngörülen çelik konstrüksiyonlu taşınabilir anaokullarının, kalkınmada öncelikli illerden Muş, Adıyaman, Malatya, Kastamonu, Bingöl, Çorum, Kars, Ordu, Sivas, Diyarbakır, Batman, Kahramanmaraş, Mardin, Şırnak, Hakkari, Erzurum, Şanlıurfa, Van, Ağrı ve göç alan illerden İstanbul, Bursa, Adana, Konya, Gaziantep ve Hatay'a kurulması planlanıyor.

Taşınabilir anaokulları, bu illerdeki mevcut okul öncesi eğitimi hizmetlerine tahsisli arsalar ile ilköğretim okullarından bahçesi uygun bulunanlara yapılacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Gözümün Gördüğü Hiçbirşeyden Korkmam(Hz.Hamza)
> 1 <