Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Parapsikolojinin İlgi Alanları ve Açıklamaları

> 1 <

Lahuti

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 21 ileti
Yer: Astral seyahatteyim yerim belli değil
İş: Gizli İlimler
Kayıt: 28-05-2008 19:12

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #303239 28-05-2008 19:52 GMT-1 saat    
Parapsikolojinin İlgi Alanları ve Açıklamaları


İşte derlediğim parapsikolojinin ilgi alanları ve açıklamaları. Merak ettiğiniz veya içlerinden daha iyi açıklamasını istediğiniz varsa yazın beraber araştırıp daha detaylı açıklayalım:

Psikokinezi=Telekinezi: Hepimizin bildiği herhangi bir organ kullanmadan eşyaları hareket ettirme.

Duyular dışı algılama(ESP)=
Telepati;Düşünceleri okuma, düşünce aşılama
Durugörü;Gelecek,şimdi veya geçmişte bir olayı oradaymış gibi görmek. Üçüncü göz diyebiliriz.
Önsezi; Hislerimiz

Rüyada ESP:Rüya sırasında görülen semboller,gelecek,geçmiş vb.

Hipnoz ve hipnoz altında ESP: Yüksek düzeyde telkin aracılığı ile ASC'nin yani ve bilinçli uyku halinin oluşması.

geçmişin bilinmesi: Bu da diğer yetileri kullanarak geçmiş hakkında bilgi elde edilmesi.
Hayvanlarda ESP:Hayvanlardaki duyular dışı algılama. Köpeklerin olacakları hissetmesi,kedilerin auraları görmesi, bazı hayvanların düşünceleri okuması gibi...

Bitkilerde Parapsikoloji:Bitkilerin telepati yapabildiği gibi şeyler....

Duruişiti: Durugörüde semboller,gelecek,geçmiş,şimdi ve bazı varlıkları görürüz. Bunda ise bunları duyarız...

Psikometri:Bir cisme dokunarak o cismin geçmişine gitmek, o cismi kullanan hakkında bilgiler almak vb

Levitasyon:Bir nesneyi veya canlıyı havaya uçurmak, havada asılı tutmak. (Kendinizin uçmasıda levitasyona girer.)

ışınlanma=teleportasyon=apor: Bir yerden bir yere fiziki bedeni ışınlama. Mantığının birkaç üst boyutlara çıkmak olduğunu duymuştum

paranormal şifacılık ve cerrahi: Normal ötesi bir şekilde şifa vermek,ameliyat etmek vb. Reiki vb. enerjilerde bu başlığa girebilir.

paranormal teşhis ve otoskopi,alteraskopi,telemnezi: Bazı insanların o kişiye baktığı anda hastalıklarını görmesi paranormal teşhise girer,otoskopi-astral bedeni görmek veya birinin bedenine bakarak, bedenin dışında farklı bir görüntü görebilmek, alteraskopide ise sujenin (bu psişik güce sahip kişinin) diğer bir kimsenin bedeninde olup biten şeyleri görmesi ve anlamasını ifade eder. Süje bu esnada o kişinin vücutundaki bozuklukları,hasarları tesbit ederek bunları açıklar.

gezici durugörü: Olduğunuz yerden başka yerleri görmek. Atıyorum evinizdesiniz okulunuzdaki sınıfı görmek. Yada yan odayı görmek.

astral seyahat: Ruhun bedenden çıkıp, dolaşıp tekrar bedene girmesi.

beden enerji merkez ve alanları=şakralar ve auralar: Şakralar bedenimizde bulunan taç,alın,boğaz,kalp,dalak,solar plexus, kök şakralar ana olmak üzere (yada çakra) Vücudumuzda bulunan bazı enerji merkezleri, aura ise fizik bedenimizin üzerinde bulunan enerji alanlarıdır. Çakralar ile aura bağlantılıdır.

enerji bedenleri: fizik bedenimiz dışında, astral, mantal, budik, atmik, monad, ilahi bedenlerdir. Bunlar süptil bedenlerdir.

kirlian fotoğrafçılığı: Bazı yöntemlerle auranın veya astral bedenin fotoğrafını çekme.

biyokozmik enerji ve psikotronik bilim: psikotronik insan bedenin mekanik aletlerle incelenmesidir. İnsan psişesinin gösterdiği normal dışı (paranormal) olaylarda ortaya çıkan psişik, biyolojik ve fiziksel bilgilerin aracılığı ile canlı ve cansızlar dünyasını yöneten yasaların bilimin ışığında ortaya çıkartılması.

geller etkisi: anladığım kadarıyla Uri Geller'in yaptıklarını ayrı bir araştırma olarak almışlar.

şuurlu beden kontrolleri: Vücuttaki herhangi bir bölgedeki ısıyı artırma,azaltma, kalp atışlarını kontrol etme vb gibi bedendeki normal de kontrol edilemeyen işlevleri kontrol etme yeteneği.

değişik şuur halleri(ASC): Bilincin uyku sırasında veya uyanıklık sırasındaki normal ortamdaki farklılığını tanımlayan deyim.

tekinsiz ev fenomeni: kendiliğinden pk (psikokinezi=telekinezi) Bu aynı zamanda spiritüalizmede girer. Kimi tekin olmayan evlerde bedensiz varlıkların var olduğuna inanılır. Parapsikoloji bunların bazılarının farkedilmeden yapılan telekinezi patlaması olduğunu göstermiştir.

düşünce fotoğrafçılığı: Fotoğraf filmleri üzerinde, paranormal yetilerin kullanılmasıyla, görüntüler oluşturmak veya zihinsel imaj tekniği. Ama bugüne kadar sadece Ted Serios tarafından başarılabildi.

gözsüz görüş: göz kullanılmadan görme yetisi. Özellikle son yapınlan deneylerde göz dışında diğer organlar aracılığıylada görülebildiği tespit edildi.

radyestezi ve radyonik bilim: Radyeztezi hiçbir mekanik alet kullanılmadan bir su kaynağı bulabilme yetisi. Bunda tek bir sopa veya sarkaç yetmektedir. Radyonik ise yaşayan organizmalardaki rasyasyonun aygıtlarla araştırılması.

telkinbilim: Telkin bir cümle veya sözcüğün çokca tekrarlanmasıdır. Telkinin çok tekrarlanması bilinçaltına etkiler ve hipnoz etkisi gösterir. Bunu inceleyen kısım.

psişik arkeoloji: psikometri, durugörü ve önsezi gibi psişik yetileri kullanarak yapılan arkeolji çalışmaları.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <