Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

MEB, il yöneticiliklerini ilan ediyor

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6059 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #307466 06-07-2008 13:28 GMT-1 saat    
ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün yönetici atamalarıyla ilgili 25 Haziran 2008 tarih ve 2008/50 sayılı genelgesi sonrasında Valilikler eğitim kurumları yöneticiliklerini ilan etmeye başladı. Şu ana kadar 41 valilik, boş kadroları açıkladı.

MEB Eğitim Kurumları Yöneticileri Yönetmeliği'nin uygulanmasına ilişkin çıkarılan 25 Haziran 2008 tarih ve 2008/50 sayılı genelge sonrasında 27 Haziran itibariyle valilikler, eğitim kurumlarında boş bulunan kadroları açıklamaya başladı.

-11 TEMMUZ'DAN ÖNCE BAŞVURU ALINAMAYACAK-

Son olarak 30 Haziran 2006 tarihinde yapılan müdür yardımcılığı sınavında başarılı olan 15 bin eğitimcinin sınav geçerliliği 24 Temmuz'da bitecek. 26 Mart 2005 tarihinde yapılan Müdür Yardımcılığı sınavına katılanlar için ise, sınav sorularından 11 tanesinin yargı kararları gereği iptal edilmesi sonucu 7 Mayıs 2008 tarihinde yeniden değerlendirme yapılmıştı. Bu yönetici adaylarının sınav geçerliliği de 4 Temmuz 2008 tarihinde sona erecek. Valiliklerin atamaları 24 Temmuz'dan önce yapmaması halinde atamalar “sınava katılmayanlar” arasında yapılacak. Söz konusu genelgede ise başvuruların ilan tarihinden 15 gün sonra başlaması gerektiğine dikkat çekildi. Genelgeye göre başvurular en erken 11 Temmuz'da alınmaya başlayacak ve sadece iki ilde 11 Temmuz itibariyle başvurular alınabilecek.

-TÜRK EĞİTİM-SEN VALİLİKLERİ UYARDI-

Türk Eğitim-Sen söz konusu başvurularla ilgili olarak valiliklerin tüm boş kadroları açıklaması gerektiğini bildirdi. Türk Eğitim-Sen, valilikleri Danıştay'ın, “Vekaletten veya benzer şekillerde görevlendirilmiş yöneticisi bulunan eğitim kurumu yöneticiliklerinin tamamının, asaleten atama yapılabilmesi için boş ilan edilmesi zorunlu olup, bu konuda valiliklere değerlendirme yetkisi tanınmasında hukuka uygunluk bulunmamaktadır” kararını dikkate alarak uygulama yapması uyarısında bulundu. Türk Eğitim-Sen, “Danıştay kararını dikkate almamak, hukuku dikkate almamak anlamına gelecektir. Bu durumda Sendikamız her türlü hukuki girişimi başlatacaktır” açıklamasında bulundu.


Mynet.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <