Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Eğitimciler evde tatil yapıyorlar

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6059 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #307468 06-07-2008 13:29 GMT-1 saat    


AA Ankara - Türk Eğitim-Sen'in yaptırdığı araştırmaya göre, eğitimcilerin yüzde 42'si tatilini memleketinde, yüzde 42'si de evinde geçiriyor.Türk Eğitim-Sen'den yapılan yazılı açıklamaya göne, sendika, ''Eğitimcilerin Tatil Eğilimi'' başlıklı eğitim çalışanları üzerinde bir anket yaptırdı.
Ülke genelinde 2 bin 123 kişi ile yüz yüze gerçekleştirilen ankete katılan eğitimcilerin yüzde 42'si tatilini evde, yüzde 42'si memlekette, yüzde 16'sı ise tatil yöresinde geçireceğini belirtti.Tatil ihtiyaçlarını karşılamak için eğitimcilerin yüzde 51'i tatil harcamalarını kredi kartına taksit yaptırdığını, yüzde 35'i daha önceden para biriktirdiğini, yaklaşık yüzde 8'i borç aldığını, yüzde 6'sı da banka kredisi kullandığını bildirdi. Katılımcıların yüzde 81'i ise ''düzenli olarak tatile gitmediğini'' ifade etti.
Ankete katılanların yüzde 34'ü okullar tatil olduğunda ek iş yaptığını, yüzde 66'sı ise ek iş yapmadığını belirtti. Ek iş yaptığını ifade eden eğitimcilerin yüzde 60'ı ''her türle işi yaptığını'', yüzde 13'ü özel ders verdiğini, yüzde 11'i tesisatçılık, boya, badana, tamirat ve bahçe işleri, yüzde 4'ü taksicilik, yüzde 4'ü pazarcılık, yüzde 3'ü işportacılık, yüzde 3'ü nakliyatçılık, yüzde 2'si ise garsonluk yaptığını bildirdi.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı değerlendirmede, ''Ülkemizde her kesim gibi giderek yoksullaşan eğitim çalışanları, sefalet zamlarıyla ayakta durmaya çalışmaktadır. Bu noktada yapılması gereken, hükümetin maaşlara iyileştirme yapmasıdır'' dedi.


Mynet.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <