Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Lütfen! Bugün bir gülümseyiver

> 1 <

Spr[q]rLL
¢ıqLk ¢ıqLıa yanLnzM

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2722 ileti
Yer: ҸסҜłưҜ
İş:
Kayıt: 01-08-2007 00:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #312157 25-07-2008 13:42 GMT-1 saat    
Çünkü ölmeni istemiyorum' Gülmek insan ömrünü uzatıyor…

Çeşitli nedenlerden dolayı yoğun stres altında yaşayanlara destek olmak amacıyla Konya'da kurulan bir dernek, insanları güldürmek, aralarındaki sevgiyi yaygınlaştırmak için çeşitli faaliyetler yürütüyor.
Konya'da 2 ay önce kurulan Muhabbet Hareket İhsan ve Temizlik Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Kapar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gündelik iş hayatında çeşitli nedenlerden dolayı yoğun stres altında yaşayanların huzur ve mutluluklarını artırmak, aralarındaki muhabbeti geliştirmek amacıyla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saim Açıkgözoğlu ile birlikte derneği kurduklarını söyledi.

Derneğin faaliyet alanlarını, isminde yer alan muhabbet, hareket (üretmek, spor yapmak, çalışmak), ihsan (iyilik etme, iyi olma) ve temizlik kavramlarının oluşturduğunu dile getiren Kapar, ”Biz, derneğimizin isminde geçen kavramlar ve gülümseme, iyilik etme, huzur ve barış gibi yandaş değerleri toplumun gündemine getirmek bu değerlerin gelişmesini sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
Dernek olarak ilk slogan olarak ”Gülümseme”yi seçtiklerini, bu çerçevede de faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Kapar, ”Lütfen! Bugün bir gülümseyiver”, ”Duygular da kirlenir. Gülümseyerek temizleyiniz”, ”Gülümsemek ve gülümsetmek en zahmetsiz ikramdır”, ”İyilik sizin içinizde… Lütfen gülümseyerek çıkarınız” gibi sözcüklerin bulunduğu afiş, el ilanları bastırdıklarını, bunları vatandaşlara dağıttıklarını bildirdi.

-”GÜLME İNSAN ÖMRÜNÜ UZATIYOR”-

Kapar, bugüne kadar gülümsemeyle ilgili 5 bine yakın el ilanı, 500 civarında da afiş bastırdıklarını belirterek, şöyle devam etti:
”Bunun dışında camilerdeki din görevlilerine, bazı kaymakamlık ve belediyelerde çalışan memurlara gülme konusunda 300′den fazla konferans, seminer düzenledik. İnsanlara hep gülümsemelerini, muhabbet etmelerini, ihsanda bulunmalarını, çalışmalarını ve temiz olmalarını öğütlüyoruz. Onlara gülümsemeleri için var olan nedenleri, gülümsemenin faydalarını anlatıyoruz. İnsanlara temiz, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için günde 20 dakika veya haftada 200 dakika 'Gülümseme yürüyüşü' yapmasını öneriyoruz. Yani gülümseyerek, iyilikle, mutlu bir şekilde yürüyüş yapın diyoruz.”
Kapar, gülmenin psikolojik olduğu kadar fiziksel yönden de sağlık açısından büyük faydalarının bulunduğunu belirterek, ”Gülme insan ömrünü uzatıyor” dedi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


No one will love you the way I do;
No one will love you;
Love you like I do;
It will never be the same
> 1 <