Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Dünyanın En İyi 9 Binası

> 1 <

FuRKaN216

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7836 ileti
Yer: lere tükürmeyin tükürülcek o kadar surat varken:D
İş: de bu benim profilim:)
Kayıt: 13-12-2006 18:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #312967 28-07-2008 14:23 GMT-1 saat    [Başta gelen 9 tekil yapı yakında bitecek... Açıkçası yapı teknolojileri çok hızlı gelişiyor. Bu durumu trilyonerler/tasarımlarıyla bir diğerini geride bırakma yarışında olan cebi büyük kuruluşlarla çarpın, yakın geleceğimiz, 1.5 km yüksekliğinde ve artık bir yapıya benzemeyen gökdelenlerle dolacak.

Aşağıda kurulumu onaylanmış yada onayın son aşamasında 9 alışılmadık ve tekil yapı var. Bir bölümünün yapımı ilerlemiş bile. Geleceğin görüntülerine hoşgeldiniz...
1- Chicago'da 2009'da tamamlanacak bu gökdelen belirli bir uzaklıktan geleneksel gözükecek. Yanına yaklaşıp yukarı bakınca, tepeden tabana değişik boylarda balkonlarının bıraktığı dalga izlenimi olacak.2- Olgusal Chicago sivrisi, 2010'da tamamlandığında, yeryüzünün en yüksek konut yapısı ve batının benzerlerinin her türü içinde en uzun yapısı olacak.
Yerden çıkan bir dev matkap imgesiyle tasarlanan 609 metrelik yapı Chicago göğüne egemen olacak.


3- En azından 234m olan CCTV yapısı uzaktan göze çarpmayacak ancak tasarım ve biçimi görenleri yerine çakacak.
2008 olimpiyatları döneminde Pekin göğüne bir başka olağanüstü ek olacak yapının 'Z çaprazı' diye tanımlanan biçimi, çok yüksek ve görünüşte desteksiz bir köşe ile tamamlanıyor. Dileyelim, orada taban camdan olsun.4- Denizcilikten esinlenen yapımcılar, 10 küçük kulenin yelkenlileri, büyüğün ise deniz fenerini simgelediğini söylemekte.
[FONT=Tahoma]Bu gösterinin bence en can alıcı yeri, olasıdır ki çok uzun süredir görmediğim denli olağanüstü bir yapı olan 'deniz feneri' bölümü.
Yapı, bu görüntülere benzer biçimde bitirilirse çok etkileneceğim.


5- Kentin %65'i gecekondularda yaşarken Antilia konutlarını 'aşırılık' diye niteleyenlerin karşıtlıklarına karşın yapımı başlamış bulunmakta.
Politika bir yana, bir İkea cd sergenini andıran gökdelene bakmanın ilk şaşkınlığını atlattıktan sonra, yapı, mimarinin soluk kesecek, tekil, yeşil bir örneği olmayı başaracak gibi gözüküyor.


6- Rusya Kulesi 2012'de bittiğinde Eyfel'in iki katı ve Avrupa'daki en yüksek yapı olacak, en tepede Moskova'ya bakan bir gözlem güvertesiyle.
[FONT=Tahoma]Yapımı başlamış olan bu sivri köşeli yaratığın tasarımını Foster & Partners yapmış, ayrıca yapımı sürmekte olan Gherkin and Spaceport America'dan da onlar sorumlu.

7- Aylarca süren yorumlar ve dirençli karşıtlıklardan sonra bu devasa tasarı onaylanmanın son aşamalarında ve gözüken o ki yapımı yakında başlayacak.
Ancak, tasarının boyutlarından dolayı yapımı 15 yıl alacak. Bir bilim-kurgu kenti gibi olacak bölge 2 tane 200m'lik kule ile taçlanacak ve Penang adası tümüyle kabuk değiştirecek.8- Bu dev 300m'lik cam alev St. Petersburg'da Gazprom genel merkezinin evi olacak ve görüş alanı içindeki tüm yapılar cüceleşecek.
Anlaşılan o ki, güneşin açısına bağlı olarak günde 10 kez renk değiştirecek. Durumdan hoşnutsuz yöredekiler, yapıya “mısır koçanı” adını takmış.9- İşte, bu büyük. Gelecek yıl bitirildiğinde, yeryüzündeki insan kurulumu en yüksek yapı olacak ve öngörülen 818 m yüksekliği ile olasıdır ki uzun süre de birinci kalacak.
Anımsayınız ki, bugün yeryüzündeki en yüksek yapı anteni dışında 509m ile Tayvan'daki Taipei 101'dir. Yandaki fotoğraf yapının bugünkü durumunu yansıtmakta.
Dubai Kulesinin çevresindeki gökdelenler ise bir dönem yüksek gözüküyordu.

Alinti

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


007mehmet

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2504 ileti
Yer: ANTALYA
İş: öğrenci
Kayıt: 20-04-2007 16:17

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#312968 28-07-2008 14:26 GMT-1 saat    
çok acayip binalar saol paylaşımın için

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


MSN

IV
Assassin

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 5116 ileti
Yer: Kayseri
İş: Öğrenci
Kayıt: 12-08-2007 08:15

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#312970 28-07-2008 14:37 GMT-1 saat    
Harbiden ilginç yapıtlar

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Sadece Yazık...
> 1 <