Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Gece Saçlarında Topuzun Yeri

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6059 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #314085 31-07-2008 11:38 GMT-1 saat    
Bir kadının iyi ve yüzüne yakışır şekilde yapılmış topuz o kadının asalet simgesidir.

Bir kadının iyi ve yüzüne yakışır şekilde yapılmış topuz o kadının asalet simgesidir.Topuz her kadının farklı bir kişilik kazanması demektir.

3 farklı toplama çeşidi vardır.Tepede, Ensede ve Yanda toplanmış…. Bu 3 çeşit topuz basit fakat bilinçli bir şekilde yapılırsa her zaman asalet simgesi olarak tanımlanır. Tabii ki çok farklı toplanmış topuz çeşitleri de vardır.o topuzlarda günlük kullanılan topuz olarak nitelendirilir.

Topuz ,Abiye ve Günlük olarak 2 ye ayrılır.Yemek, balo, nişan, düğün, dogum günü gibi özel günlerde yapılan topuz abiye olarak geçer. Kabartmadan yani krepe yapmadan amatörce gelişigüzel toplanmış dağınık saçlarada günlük topuz denir.

Profosyonel bir kuaför topuz yaparken bir heykeltıraş , bir ressam edasıyla çalışırken kendinden geçer verdiği uğraşın neticesinden kusursuz bir topuz çıkarttığına inandığında hele bir iki aksesuarla topuzu tamamladığında ondan mutlusu yoktur.

Topuzu profosyonel bir kuaförün ellerinde; tıpkı bir şairin kaleminden dökülen mısralara yada bir ressamın doğaya bakarak tuale aldığı fırça darbelerine , yada bir piyanistin parmaklarından dökülen nağmelerine ve kadife sesli bir şarkıcıdan romantik bir şarkı dinlemeye benzetmek mümkündür..Bu nedenle Kuaförlük Güzel Sanatlar kategorisine girer..

Topuz da tabiki de tek başına yeterli olmaz topuzu tamamlayıcı kusursuz bir makyaj, aksesuar ve mükemmel bir kıyafet topuzu tamamlayan ekipmanlardır.

Tabiki topuz yapılırken her zaman güzel sonuçlar alınmayabilir…örneğin topuzu yapan kişinin ustalık belgesi olamayabilir bunlar olsa dahi sizi çok iyi dinleyemebilir.Ve Hiç yapmadığı bir topuzu sizin başınızda tokaları çıkartıp takarak deneyebilir.Bunlarla karşılaşmamak için lütfen sizi iyice dinleyen ne istediğinizi anlayan işini bildiğiniz kuaförlerle çalışın..

Bizi İlker Yavruturk Kuaför Salonumuzda her hafta topuz eğitimleri yapıyoruz.Ekibim ve Ben İlker Yavruturk sürekli yeni denemeler yapıyoruz.gelebilecek istekleri önceden belirlemeye çalışıyoruz.Eğer sizde Topuz ve Makyaj konusunda Profosyonel danışmanlar arıyorsanız Lütfen bize www.ilkeryavruturk.com dan ve 0216 302 04 37 numaralı telefonlardan ulaşın.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <