Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

AMD dünya rekoru kırdı

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6058 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #314174 31-07-2008 16:17 GMT-1 saat    


Dört çekirdekli AMD Opteron işlemcileri web performansında dünya rekoru kırdı. İki ve dört işlemcili iki ayrı konfigürasyona sahip bilgisayarlar benchmark testlerinde en iyi sonuçları verdi.

SPECweb 2005 benchmark test yazılımlarıyla gerçekleştirilen testler sonrasında AMD işlemcilerinin kullanıldığı iki farklı konfigürasyona sahip bilgisayar, dinamik web tabanlı uygulamalar üzerinde dünya rekoru kırdı.

AMD'nin Opteron işlemcilerinden dört çekirdekli Model 2356 ve Model 8356 ile gerçekleştirilen denemelerde web tabanlı uygulamalar için aşırı yüklenme, sunucu yönetiminin geliştirilmesi, yeni nesil Web 2.0 uygulamaları ve güç tüketiminin en alt seviyelere çekilmesi konusunda ideal bir platform oluşturulduğunu gösterdi.

Sistemler, sunucularda tutulan hizmetler, web tabanlı uygulamalar, intranetler üzerinde kullanılan CRM ve uygulamaları gibi yüksek seviyede performans isteyen ve ağır kullanıcı trafiğine maruz kalınan ortamlar için fiyat ve performans kaygısı duyulmadan işlem görülebilmesi için olumlu sonuçlar doğurdu.

İki işlemcili sistemde HP ProLiant DL385 G5 sunucusu üzerine yerleştirilen Quad-Core AMD Opteron işlemciler kullanıldı. 2.3 GHz'lik Model 2356 işlemcilerin yer aldığı sistem 30007 skorunu alırken, dört işlemcili sistemde ise 43854 değeri alındı. Bu değerler daha önce rekor olarak belirlenen rakamların yüzde 2.5 oranında daha fazlası anlamına geliyor.


Cnet Türkiye

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <