Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Türk teknolojisi Alman müzesinde

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #322588 05-09-2008 17:12 GMT-1 saat    
Kırklareli'nde bulunan NNT Nanotechnology A.Ş.'nin, bor madenini nano boyutta işleyerek geliştirdiği 'BORPower' isimi motor yağı Almanya'da sergiye konuldu.

Dünyanın ilk fiziksel Nanoteknolojik yağlayıcısı BORPower'ı geliştiren şirket, bununla motorların metal yüzeylerinde oluşan sürtünmeyi, aşınmayı ve korozyonu düzenli olarak azaltıyor. Böylece, hammadde fiyatlarının yüksek olduğu günümüz şartlarında maliyet avantajları sağladığı gibi çevre kirlenmesini de azaltan yağ, doğaya katkıda bulunuyor.

17 senedir çalışmalarını ve yatırımlarını bu alanda yoğunlaştırmaya başlayan şirket, bir ilke imza atarak bir Türk teknoloji ürününün müzede sergilenmesine hak kazandırdı.

TÜV TESCİLLİ

Almanya'nın Münih şehrinden bulunan ve dünyanın tanınmış en büyük teknik müzelerinden biri olan Alman Müzesi'nde açılan özel bir sergiye konulan 'BORPower', ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Sergiden sorumlu müdür Dr. Lorenz Kampschulte, bir ilki başaran Türk firmasının ürettiği BORPower ile geleceğin yağlayıcı teknolojisinin şimdiden gerçek olduğunu belirterek, ''BORPower, dünya bilim çevrelerinde kaliteli, etkili ve çevre dostu yağlayıcı olarak yer edinmiş durumdadır.

Etkinliği, İstanbul Teknik Üniversitesi, TÜV, BAM (Almanya Devlet Malzeme Bilimleri Enstitüsü), Ermrich Röntgen Labor-Almanya, Texas-USA ASTM, Bosch, Shell ve birçok akreditasyon merkezlerince test edilip, sertifikalar ile onaylanmıştır'' diye konuştu.veteknoloji

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <