Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Işte ümit özat'ın Hastalığı

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #322713 06-09-2008 13:43 GMT-1 saat    
Alman gazeteler Ümit Özat'ın hastalığını yazdılar. Habere göre hastalık hiç de basite alınacak gibi değil. Bakın Ümit ne hastası?

Almanya'da yayınlanan bazı gazeteler, birinci futbol liginde geçen hafta 1. FC Köln'ün Karlsruher SC'ye karşı oynadığı karşılaşma sırasında fenalaşarak hastaneye kaldırılan Ümit Özat'ta kalp kası iltihabı (Myokarditis) olduğunu yazdı.

KALP KASI İLTİHABI NEDİR?
Kalp, aşağı yukarı bütünüyle kastan oluşur. Bu kas, bedenin öteki bölümlerindeki kaslar gibi enfeksiyon sonucu iltihaplanabilir. O zaman kalp atışları hızlanır; çarpıntı, yorgunluk ve soluk darlığı görülebilir.

Kalp kası iltihabı virüs ve bakteri kökenli hastalıkların sonucunda görülebilir ama ancak açık seçik ve ciddi belirtiler verdiği zaman yapılan testlerle saptanır.

Belirtileri ciddiye alınmazsa kalp kasının iltihabı (miyokardit) yaşamı tehlikeye sokabilen bir durumdur


Bild gazetesinin bir haberinde, Köln kulübünün Ümit'i, Köln Üniversite
Kliniği'nde yapılan muayenelerden sonra Hannover kentindeki özel bir hastaneye sevk ettiği belirtildi.

Uzman doktorların, Ümit'e kalp kası iltihabı teşhisi koydukları ifade edilen haberde, Ümit'in bir hafta daha Hannover'de kalacağı ve ilaç tedavisi göreceği savunuldu.

1. FC Köln Teknik Direktörü Christoph Daum, Ümit'in tedavi olmak üzere Köln kenti dışında bulunduğunu doğruladı.

Gazetenin haberinde ayrıca, Ümit'in sahada ölüm tehlikesi atlattığı, acil müdahalenin hayatını kurtarmış olabileceği görüşüne yer verildi.

Kulübün Ümit'in yıl sonuna kadar oynayamayacağını düşündüğü de belirtilen haberde, Ümit'in de daha önce yaptığı bir açıklamada, "Kalbimde bir şey varsa futbolu bırakırım. Ailem ve sağlığımın önceliği var" şeklinde konuştuğu hatırlatıldı.

"Kölner Express" gazetesi de "Ümit kalp kası iltihabı şüphesiyle özel kliniğe nakledildi" başlığıyla verdiği haberde, Ümit ile ilgili tetkiklerin Cuma günü sonlandırılmasının düşünüldüğünü, ancak muayenelerin hala sürdüğünü ve kulübün Ümit'i Hannover'deki Tıp Yüksek Okulu'na gönderdiğini yazdı 1. FC Köln Menajeri Michael Meier de "Evet, Ümit Hannover'de. Takım arkadaşlarıyla da irtibatı var" dedi.

Ümit'in takım arkadaşı Milivoje Novakovic ise Ümit ile salı günü
telefonlaştığını ve Türkiye'de 3 ya da 4 doktor tarafından muayene olacağını söylediğini belirterek, "Onun yerinde olsam futbolu bırakırım. 32 yaşına girecek, evinde 2 çocuğu ve eşi var. Böyle bir risk benim için çok yüksek olurdu" diye konuştu.

guncelhaber

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <