Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Üç Boyutlu Doküman Görüntüleme teknolojisi

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6059 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #323060 09-09-2008 14:37 GMT-1 saat    
Xerox, bir dokümanın basılmadan, bilgisayar ekranında basılmış gibi üç boyutlu görülmesini sağlayan yeni bir yazılım teknolojisi geliştirdiğini açıkladı.

Xerox'un yeni keşfi ile kitap, kitapçık, rapor, broşür, katalog, davetiye, takvim, fotoğraf albümü gibi dokümanları basmadan, baskı sonrası görüntüleri ekran üzerinde sayfa sayfa, üç boyutlu olarak görülebilecek. Xerox'un yeni yazılım teknolojisi; dokümanın istenen tip ve ebatta basılmış hali ile ekranda 360 derece görünmesini ve baskı sonrası oluşabilecek hataların önceden görülerek düzeltilmesini mümkün kılacak. Geliştirilen yazılım, sisteme yüklenen baskıya hazır hale getirilmiş bir içeriğin, istenen tip, ebat, renk, font, katlama, cilt ve kesim biçimlerinde ekranda görünmesini sağlayacak.

Xerox'un “Üç Boyutlu Doküman Görüntüleme (3D Document Visualization)” adını verdiği ve yakın bir zamanda kullanıma sunulacak bu teknoloji, Xerox'un New York ve California'daki Araştırma Merkezlerindeki bilim adamları tarafından geliştirildi. İşin uzmanı olmayan kişilerin bir dokümanın basıldıktan sonra nasıl görüneceğini hayal edememesi ve dokümanlarını hangi tür ve ebatlarda bastırmaları gerektiğini bilememeleri, baskı sonrası görülen küçük hataların büyük maliyetleri ve kaybedilen zaman, Xerox'lu bilim adamlarını bu konuda bir teknoloji geliştirmeye yöneltti.

Xerox'un üç boyutlu doküman görüntüleme teknolojisi ile başta reklam ajansları ve grafikerler olmak üzere baskı işi ile uğraşan herkes, müşterilerine hazırladıkları çalışmaların basıldıktan sonra hallerini sözle veya maketle anlatmak yerine üç boyutlu gösterebilecek.

Sıradan bir kullanıcı ise herhangi bir yardım almadan veya bir baskı merkezine gitmeden web üzerinden, bastırmak istediği çalışmanın, hangi tip ve boyutta güzel görüneceğine, spiral cilt mi, Amerikan cilt mi bastırmak isteyeceğine kendisi karar verecek. Kişiler, katlamalı ve farklı bıçak kesimli baskı işlerinin basılmış hallerini, ekranda 360 derece döndürerek inceleyebilecekler. Ayrıca bir doküman içeriğinin A5 boyutunda bir broşürde nasıl göründüğü ile A4 boyutunda bir kitapçıkta nasıl göründüğünü hazır şablonlar aracılığı ile üç boyutlu görebilecekler.

Xerox'un 3-D doküman görüntüleme yazılımı, dokümanı bir bütün olarak gösterebildiği gibi dokümanın içini de sayfa sayfa gösterebiliyor. Sayfa kesim, cilt yerleri ve resim, şekil ve yazıların sayfalara yerleşimleri de incelenebiliyor. Böylece dokümanlar, baskıya verilmeden önce basılmış gibi sanal bir turla detaylı kontrol edilebiliyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <