Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Spam ve virus sorununa çözüm

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #323124 10-09-2008 14:19 GMT-1 saat    
IBM'den spam ve virüs sorununa çözüm olarak yeni yazılımlar yayınladı.

IBM yayınladığı yeni yazılımlar sayesinde veri kaybına neden olabilecek elektronik postaların oranının yüzde 2'ye kadar indirilebiliyor.

İnternet trafiğinde günlük 14,5 milyar spam elektronik postanın yollandığının tahmin edildiği, bunun da toplam elektronik postaların yüzde 45'i anlamına geldiğine işaret edilerek, kullanıcıların almak istemediği elektronik postaların mesaj kutularını doldurduğu, bu mesajların bazen basit bir reklam, bazen de kullanıcı bilgilerinin ya da bilgisayardaki verilerin kaybına neden olabilen mesajlar oluşturuyor.

Yapılan araştırmalarda, firmaların, spam ve virus kaynaklı verimlilik kaybı nedeniyle yıllık 20 milyar dolar kaybettiğinin ortaya çıktığı belirtilen açıklamada, kullanıcı bilgisayarlarının elektronik posta trafiğinde zarar görmesini engellemek için Lotus ürün portföyüne yeni bir ürünün katıldığı aktarıldı.
"Lotus Protector" adını taşıyan bu ürünün birçok özelliğiyle kullanıcıların bilgisayarlarına gelmesi muhtemel saldırıları gerçekleşmeden önlediğine değinilen açıklamada, bu programı kullanan çalışanların, tehlike içeren elektronik postaları hiç görmeden işlerine devam ettiği kaydedildi.

VİRÜS İHTİMALLİ DOSYALARI YÜZDE 93 İHTİMALLE TANIYOR

Tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de kullanıcılara sunulan "Lotus Protector"un, spam ve virüs koruması sayesinde interneti daha güvenli bir hale getirdiği vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

"Elektronik postayı gönderen kişiden, geldiği sunucuya kadar birçok konuda eleme yapan Lotus Protector, içeriğini de kontrol ederek spam olma olasılığına sahip olan postaları doğrudan siliyor. Fakat Lotus Protector, sadece bir anti spam yazılımı değil. Kullanıcı bilgilerinin ele geçirilmeye çalışıldığı ve 'phishing' diye adlandırılan elektronik postaları da yakalayan yazılım, bilgisayara yerleşen 'worm' tipi dosyaları da tanıyabiliyor. Şimdiye kadar tespit edilmiş 120 binin üzerinde 'worm' ve virüsü tanıyarak silen Lotus Protector, virüs olma ihtimaline sahip olan dosyaları da yüzde 93 ihtimalle tanıyor."

IBM Türk Lotus Satış Yöneticisi Murat Tüzüm, yapılan tahminlere göre önümüzdeki 4 yıl içinde günlük spam sayısının 58 milyar adede çıkacağına dikkati çekerek, "İşletmeler için bu artan sayı yıllık 250 milyar dolarlık bir iş kaybı demek. Gittikçe daha da vahim olan bu durum, korunma ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Firmalar çalışan verimliliğini ve bilgilerini korumak için güvenlik yazılımları kullanmak durumundalar" değerlendirmesinde bulundu. Tüzüm, "Phishing" saldırılarının kaynağı olan ülkelere bakıldığında Türkiye'nin, ABD ve Rusya'nın ardından yüzde 7,36'lık oran ile üçüncü sırada yer aldığını bildirdi.


veteknoloji

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <