Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Hackerlar uslu durmuyor

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #323125 10-09-2008 14:20 GMT-1 saat    
ABD Savunma Bakanlığı'nın belalısı olan bilgisayar korsanı, bu kez gözünü insanların parasına dikti.

19 yaşındayken, 1998'de ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un bilgisayar sistemine sızan Ehud Tenenbaum, bu kez Kanada'nın merkezi elektronik ödeme sistemi Direct Cash Manangement şirketinin hesaplarını boşalttı.

Kanada'nın Calgary kentinde elektronik ödeme merkezi bilgisayarlarına sızan İsrailli bilgisayar korsanı Ehud Tenenbaum ve 3 korsan arkadaşı, müşterilerin mevduat ve kredi kartı hesaplarından 1,8 milyon Kanada Doları para çaldı. Calgary Polisi Mali Suçlar Masası Dedektifi Gordon Bull, 4 kişinin organize hırsızlık suçuyla tutuklandıklarını açıkladı.

Bull, korsanların son derece yavaş ve akıllı hareket ettiklerini, bu yüzden soruşturmanın 9 ay sürdüğünü belirterek, "Montreal, Vancouver ve Calgary hattında, dikkat çekmeyecek miktarlarda para çekiyorlardı. Nasıl yakalandıklarını anlatmayacağım" dedi.

Calgary Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Profesörü Tom Keenan ise, insanların paralarının yönetildiği sistemlerin çökertilmesinin bu denli kolay olmaması gerektiğini söyledi. Keenan, "Bu olay, diğer tüm şirketlere ders olmalı. Korsanlar ne denli suçluysa, insanların kazanımlarını yönlendiren şirketlerin, sistemlerinin çevresine yeterli güvenlik çemberini kurmamaları da o denli suçtur" dedi.

Calgary Polisi, Ehud Tenenbaum ile birlikte Priscilla Mastrangelo, Jean Francois Ralph ve Sypros Xenoulis isimli hacker'ları tutukladı.


veteknoloji

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <