Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

MP3'ler tarih olacak

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #323126 10-09-2008 14:22 GMT-1 saat    
MP3'e rakip olarak geliştirilen MXP4'ün özellikleri MP3'e göre bir hayli fazla.

Paris merkezli Musinaut, müzik dosyalarına yeni özellikler ekleyen yeni bir format geliştirdi. MXP4 isimli dosyalarda şarkının yanında şarkı sözleri, konser haberleri ve resimler gibi eklentiler bulunuyor.

Yaratıcılarına göre MXP4 sanatçının kaydettiği müziği interaktif ve birden fazla duyuya hitap eden bir deneyim haline getiriyor.

MXP4 formatındaki şarkıları dinlemek için şirketin geliştirdiği kendi bedava oynatıcı yazılımını indirmek gerekiyor. MXP4 dosyalarında ayrıca şarkıların farklı versiyonları bulunabiliyor ve bu versiyonlar arasında aralıksız geçiş yapmak mümkün olabiliyor.

Kendi MXP4 dosyalarını yapmak isteyen yaratıcı kullanıcılar da 279.99 pound karşılığında MXP4 Creator isimli editörü satın alabiliyor.

Future Music dergisinden Daniel Griffiths, bu fikri oldukça akıllıca bulduğunu belirtiyor. Griffith, bu fikrin kullanıcılar için fazla geniş bir konsept olmasından endişe ettiğini de sözlerine ekliyor. Griffith'e göre format o kadar ilginç olmasa da fikir genel olarak oldukça heyecan verici.

Böylesi bir format dinleyicinin şarkının bazı enstrümanlarını açıp kapatabilmesine imkan verirse gerçekten de interaktif bir hale gelebilir. Format hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.veteknoloji

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <