Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Google, Kore pazarına da el attı!

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #323579 19-09-2008 12:32 GMT-1 saat    
Google sınır tanımıyor; Kore pazarında bile söz sahibi olmak için yeni ataklar yapıyor...

Google, büyümeye hızla devam ediyor. Her defasında söylediğimiz gibi artık Google'ın attığı adımlara gerçekten yetişemez olduk. Her geçen gün yeni bir alımla ya da birleşmeyle karşımıza gelen ve yeni servisleriyle internet kullanıcılarını çepeçevre saran Google, en son Chrome ile tarayıcı pazarına el atmıştı.

Hızını kesmeyen ve kullanıcılarına farklı servisleri tek bir çatıda sunmaya niyetli olan Google, bu kez de Koreli bir blog yazılım geliştiricisi olan Tatter and Company şirketini satın aldı.

Cuma günü gerçekleşen alımla ilgili iki şirket tarafından net bir açıklama yapılmazken, Google'ın bu şirket için ne kadar para ödediği ise kamuoyuna duyurulmadı.

Tatter'in eş başkanı olan Chang-Won Kim, bu alımın gerçekleşmesinin ardından kişisel blog sayfasında bu haberi 'We've been Googled!' yani 'Google'landık' şeklinde kullanıcılarına duyurdu. Kim'e göre Google'ın Tatter'i almasıyla birlikte Güney Kore'deki pazar hisseleri de kısa sürede yükselebilir.

Google'ın şu an için Kore genelinde pek tercih edilmediğini de belirten Kim, Yahoo'nun Koreli kullanıcılar için bir numaralı portal olduğunu da sözlerine ekledi.

Bunun yanında Google'ın neden Kore'yi tercih ettiğini anlamak için Kore'nin internetteki durumuna bakmak gerekiyor. Internet World Stats'a göre Kore, internet kullanıcısı oranı bakımından dünya genelinde 9. sırada yer alıyor ve bu derece de Google'ın neden Kore pazarına el attığını gözler önüne seriyor.


veteknoloji

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <