Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Devir 'elektrikli bisiklet' devri

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6059 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #323670 20-09-2008 11:04 GMT-1 saat    


Uluslararası Bisiklet Fuarı (IFMA-2008), Almanya'nın Köln kentinde açıldı. Fuara bu yıl "e-bike" ismi verilen elektrikli bisikletler damgasını vuruyor.

Deutsche Welle'in internet sitesinde yer alan habere göre elektrikli bisikletlere yerleştirilen düzenek, pedalın çevrilmesiyle elektrik üretiyor ve bir müddet sonra devreye girerek motor görevi yapıyor.

E-bike adındaki elektrikli bisikletler artan petrol fiyatları karşısında otomobillere bir alternatif olarak cazibesini yükseltiyor. Elektrikli motoru olan bu bisikletler, saatte 45 km. hız yapabiliyor.

Kadınlar için özel tasarım

Elektrikli bisikletlerin kadınlar için özel olarak tasarlananları ise fuarı gezen kadınların büyük beğenisini topluyor.

Bu bisikletlerde kadınların rahatı düşünülerek kimi özelliklere yer veriliyor. Örneğin zincirin üzerine yerleştirilen koruma maskesi kirlenmeden koruyor, bisiklete yerleştirilen çantalar alışverişi kolaylaştırıyor.

Klasik modellerde en yeni ürünler

Klasik modelleri tercih edenleri ise binlerce çeşit bisiklet bekliyor. Fuarda bisiklet sürme keyfine düşkün olanlar için üretilen vitessiz bisikletlerden, bir otomobil tasarımını andıran amortisörlü üç tekerlekli bisikletlere kadar en yeni modelleri görmek mümkün.

Fuarda, bisiklet parçalarından aksesuarlara, bisiklet kıyafetlerinden sigorta hizmetlerine kadar binlerce ürün sergileniyor. Üreticilerin her geçen gün daha hafif, daha güvenli, daha uygun fiyata ve daha cazip hale getirmek için çalıştığı bisikletler, özellikle orta Avrupa ülkelerinde çok yaygın olarak kullanılıyor. Almanya'da da 150 milyondan fazla bisikletin kullanıldığı sanılıyor.

Fuar 21 Eylül'e kadar gezilebilir

Ev sahibi Almanya'nın fuara 229 firmayla katıldığı dikkati çekerken, ikinci sırada Çin bulunuyor. Fuara toplam 34 ülkeden 487 firma katılıyor. Fuar 21 Eylül Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık kalacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <