Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Göğüs ve Prostat Kanseri Birbirleriyle ilişkili

> 1 <

Mert_Yilmaz
Seek & Destroy

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2411 ileti
Yer: Isparta
İş: Öğrenci
Kayıt: 21-06-2006 14:55

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #324255 25-09-2008 15:08 GMT-1 saat    
kadınların Göğüs Kanseri olduğu ailelerden gelen erkeklerde prostat kanserine yakalanma riskinin daha yüksek olabileceği belirtildi.

Avustralyalı araştırmacılar, göğüs kanserinin etkenlerinden biri olarak görülen mutasyona uğramış bir genin, erkeklerde Prostat Kanseri riskini dört kat artırabileceğini bildirdi.

Avustralya Ulusal Göğüs Kanseri Vakfı tarafından finanse edilen ve kConFab laboratuarı bilim adamları tarafından gerçekleştirilen çalışmada, 10 yıldır göğüs ve Yumurtalık Kanseri incelendiği, bu ailelerde prostat kanseri vakalarının da belirlendiği kaydedildi.

Avustralya, Yeni Zelanda konsorsiyumunun oluşturduğu kConFab Genel Müdürü Heather Thorne, bu ailelerin, bir kuşaktan sonrakine geçen BRCA2 geni taşıdığını ve burada mutasyona uğrayan hatalı genin prostat kanserine yol açmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Thorne, "BRCA2'de genetik bir hatanın bulunduğu bir erkeğin, bulunmayan bir erkeğe göre prostat kanserinin ortaya çıkmasında 4 kat daha yüksek bir riskle karşı karşıya olduğunu tespit ettik. Bu erkeklerde ortaya çıkan BRCA2 prostat kanserleri
çok daha agrasif olabiliyor" dedi.

Thorne, "Ailesinde göğüs kanseri veya Yumurtalık Kanseri bulunan yahut ailesinde mutasyona uğramış BRCA2 geni olduğunu bilen bir erkeğin, prostat kanserine yakalanma riski daha yüksek" diye konuştu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Yeniklasor <3
> 1 <