Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Toksine Karşı Çiğ Besin Diyeti

> 1 <

Mert_Yilmaz
Seek & Destroy

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2411 ileti
Yer: Isparta
İş: Öğrenci
Kayıt: 21-06-2006 14:55

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #324369 26-09-2008 15:36 GMT-1 saat    
Yorgun kalkıyor, uykusuz kalıyor, çabuk yoruluyorsunuz...

Üstelik düzensiz kilo almaya başladınız, enerji kaybı sebebiyle zorlanıyorsunuz, kendinizi cansız hissedip, cansız görünüyorsunuz...

Eğer bu belirtilerden birkaçı kendini göstermişse, vücudunuzun 'toksin alarmı' çalıyor demektir. O halde bedeni, bir iç temizliğinden geçirmenin zamanı gelmiştir.

Uzmanlar, kanda ve ciğerde biriken toksinlerin, bir süre sonra enerji kaybı ve kilo almaktan kaynaklanan sorunların baş göstermesine sebep olduğunu belirterek, 10 günlük bir çiğ besin diyetinin, vücudu arındırmanın ilk adımı olduğunu bildiriyor. Uzmanlar, yılda en az bir veya dört kez Protein destekli bir diyet yapılmasının şart olduğunu kaydediyor.

Çiğ besin (detox) diyetinde Beslenmenin tamamen taze sebze ve meyvelerden, kepekli tahıllardan oluştuğunu ifade eden uzmanlar, bol bol Sıvı tüketilmesini ve bol bol yürüyüş yapılmasını öneriyor.

SAĞLIKLI HAYATA ADIM ADIM
Uzmanlar, toksinlerden arındırma diyetinin başta zor gelebileceğini, ancak kahveden veya kırmızı etten uzak durmayı yavaş yavaş öğrenen bedenin, daha Sağlıklı bir hayata doğru adım adım yürüyeceğini vurguluyor.

Çiğ besin diyetine başlamadan önce Beslenme şekline dikkat edilmesi gereğine dikkat çeken uzmanlar, meyve ve meyve sularının, yüksek oranda toksin atan besin Maddeleri olduğunu hatırlatırken, Suyun ise böbreklerin çalışmasını kolaylaştırarak, deri ve idrar yoluyla toksinleri attığını belirtiyor.

Düşük yağlı protein kaynağı olan kuru baklagil ve tahılların da toksin atıcı role sahip olduğunu bildiren uzmanlar, içerdikleri kompleks karbonhidrat, lif, vitamin ve mineraller sebebiyle pek çok faydası bulunduğunu kaydediyor.

Ayrıca, sofradan zeytinyağının eksik edilmemesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, içerdiği mineraller ve E vitaminiyle, vücutta zararlı maddelerin depolanmasını engellediğini vurguluyor.

Uzmanlar, diyet sırasında, 'Kırmızı et, yağlı ve kızarmış gıdalar, peynir, tereyağı, kaymak, süt, sirke ve turşular, Alkol ve sigara, şekerli ve şekerli gıdalar, gıda endüstrisinin kullandığı tüm suni maddelerden' uzak durulmasının da şart olduğunu belirtiyor.(iha)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Yeniklasor <3
> 1 <