Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Deniz suyu dişlere iyi geliyor

> 1 <

Mert_Yilmaz
Seek & Destroy

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2411 ileti
Yer: Isparta
İş: Öğrenci
Kayıt: 21-06-2006 14:55

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #324371 26-09-2008 15:37 GMT-1 saat    
Deniz Suyu dişlere iyi geliyor

Temiz deniz Suyunun diş sağlığı açısından son derece faydalı olduğu belirtildi. İşte deniz suyunun diş sağlığına faydaları...
Bolu ağız ve Diş Sağlığı Merkezi diş doktorlarından Ahmet İnceler, temiz deniz suyunun diş sağlığı açısından son derece faydalı olduğunu belirterek, “Tatilciler yüzerlerken ağızlarını deniz suyuyla çalkalarlarsa dişlerinin Sağlıklarını korumuş olurlar' dedi.
Diş tedavisinde bazı vurukların çabuk iyileştirilmesi açısından hastalara Tuzlu Suyla gargara yaptırıldığını belirten Diş Doktoru İnceler, “Tuzlu Su, ağız mukozasında bulunan yara ve vurukların çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Bu nedenle temiz deniz suyu, vücut sağlığının yanı sıra dişlerimiz için de son derece yararlıdır' diye konuştu.
Sağlıklı insanın ağzında 7 bin çeşit mikrop bulunduğuna dikkat çeken İnceler, “Tuzlu su, ağızda bulunan yara ve vurukların iyileşmesini sağladığı gibi, ağız mukozasında bulunan mikropların üremelerine de engel olur. Bu nedenle yazın deniz kenarında tatil yapanlar, yüzerlerken ağızlarını deniz suyuyla çalkalarlarsa, dişlerinin sağlıklarını da korumuş olurlar' dedi.
Diş minesinin yüzde 90'ının cansız dokulardan oluştuğunu söyleyen İnceler, “Özellikle B ve C vitamini içeren sebze ve meyvelerle gıda Maddeleri, diş sağlığı açısından son derece faydalıdırlar. Elma, Armut ve salatalık gibi sert lifli besinlerin ısırılarak yenmesi, diş temizliği açısından önemli' diye konuştu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Yeniklasor <3
> 1 <