Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Soylu kara harekatı istedi

> 1 <

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #325045 04-10-2008 20:09 GMT-1 saat    
DP lideri Süleyman Soylu hain saldırıyı yazılı açıklamayla kınadı. Soylu kapsamlı bir kara harekatı istedi.
DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'ne yönelik saldırının ardından, Irak'a yönelik geniş kapsamlı bir kara harekatının kaçınılmaz hale geldiğinin açıkça belli olduğunu belirtti.

Soylu, yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütünün saldırısının, ''doğrudan doğruya Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı bir meydan okuma ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dış ve iç itibarına ağır bir darbe indirme amacı ile gerçekleştirildiğini'' ifade etti.

Sınır ötesi hava harekatlarıyla birlikte kışın gerçekleştirilen sınır ötesi kara harekatının bölücü terörü önleyemediğinin, önlemek bir tarafa azaltıp makul düzeye indiremediğinin tamamen açığa çıktığını savunan Soylu, ''Bölücü terör konusunda en yetkili ağızların, 'Bölücü terör kırılma noktasına gelmiştir. Bundan sonra dağa çıkmanın önünü kesmek gerekir' istikametindeki sözlerinin de gerçek durumu yansıtmadığı ortaya çıkmış bulunmaktadır. Irak'a yönelik geniş kapsamlı bir kara harekatının kaçınılmaz hale geldiği artık açıkça belli olmuştur'' dedi. Soylu, açıklamasında, şunları kaydetti:

''Maalesef AKP'nin dış politikada ortaya koyduğu basiretsiz yönetimin bedeli vatan evlatlarımızın kanlarıyla ödenmektedir. Irak'ın kuzeyindeki sorunlara gözlerini kapatan iktidar, tüm dikkatini Almanya'daki gurbetçilerimizi soyanların hamiliğini üstlenmeye vermiştir.

Bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyinde ve Türkiye'de serbestçe at koşturmasına imkan veren bir otorite boşluğu, AKP iktidarının ülkeyi getirdiği durumun bir neticesidir. Sınırlarımızdan elini kolunu sallayarak geçen 150 kişilik terörist grubunu fark edemeyen bir yönetim anlayışını reddediyoruz. İnsansız uçakların ve termal kameraların kullanıldığı ABD ile yapılan karşılıklı istihbarat anlaşmasının acilen gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Başta devletin başı olan Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül olmak üzere TBMM, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Genelkurmay Başkanlığı ve devletin bu konuyla ilgili bütün birimlerine acil görev düşmektedir. Demokrat Parti olarak Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'ü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütün kurumlarını hızla bir araya getirerek en üst bir devlet duyarlılığı içerisinde en etkin ve yeni önlemlerin alınmasını sağlamak için gereken bütün girişimlerde bulunmaya davet ediyoruz.

Bu menfur saldırıyı bir kere daha lanetlerken içimiz yanarak aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifa ve şehit yakınlarımıza ecir ve sabır diliyoruz. Bir kere daha milletimizin başı sağ olsun. Ayrıca aziz milletimize de itidal, sabır ve sükunet diliyoruz. Hiç şüphe yoktur ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve 70 milyonluk Türk milleti, bölücü terörü ve birliğimize yönelecek her türlü tehdidi tamamıyla yok etmek için her türlü güç ve imkana sahiptir.''


internethaber

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
mc_karakule

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 84 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 30-09-2007 21:48

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#325082 05-10-2008 08:49 GMT-1 saat    
Ağzı olan konuşuyor

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Mert_Yilmaz
Seek & Destroy

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2411 ileti
Yer: Isparta
İş: Öğrenci
Kayıt: 21-06-2006 14:55

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#325116 05-10-2008 14:30 GMT-1 saat    
Sağol

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Yeniklasor <3
> 1 <