Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Ericsson ve Intel bilgisayarınızı koruyor

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6059 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #326486 31-12-2008 15:59 GMT-1 saat    
Intel ve Ericsson, Intel'in Anti-Hırsızlık çözümüne ilişkin işbirliği anlaşması imzaladı. Çalınan bilgisayarlar bir mesaj ile etkisiz hale getirilecek
Ericsson ve Intel arasındaki bu işbirliği ile yaratılan çözümde, hırsızlık yönetimi servisi SMS ile dizüstü bilgisayarın içindeki mobil genişbant modülüne bir mesaj gönderiyor. Mesaj güvenli bir şekilde Intel'in Anti-Theft özelliğine ulaşarak bilgisayarı tamamen kilitlemek ya da kullanılmaz hale getirmek gibi uygun bir işlemi gerçekleştiriyor. Bilgisayar sonrasında sahibine ulaşması durumunda veriyi tekrar kullanılabilir hale getiren ikinci bir mesaj da gönderilebiliyor.


Bir kayıp ya da çalıntı hali belirlendiğinde Intel Anti-Theft PC koruma teknolojisi, bilgisayarı kilitleyip kullanılmaz hale getiriyor ve üçüncü parti şifreleme ürünleri kullanıldığında mevcut kodları silerek bilgiye ulaşılmasını engelliyor.

Hırsızlık yönetim servisi aynı zamanda Ericsson mobil genişbant modülünün merkezi bir servera lokasyon verisini gönderebilen entegre GPS teknolojisini kullanabiliyor. Bu özellik, bilgisayarın önceden tanımlanan bir alanın dışına çıkması halinde hırsızlık durumunu tanımlayabiliyor.

Ericsson Mobil Genişbant Modülleri verimli pil ömrü sağlamak için Intel Centrino 2 teknolojisi ile optimize edildi. Çözüm, ticari veri koruma ürünlerinde 2009'un ikinci yarısından itibaren hayata geçecek. Ericsson Mobil Genişbant modülleri dünyanın en yaygın mobil genişbant teknolojisi HSPA'i destekliyor ve kullanıcılara hareket halindeyken kolay kullanımlı ve etkin maliyetli genişbant erişimi sağlıyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <