Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

İlk İnsan Nasıl Oluştu?

ilk insan nasıl oluştu

Forumlar / Dini Bölüm / Soru-Cevap

 
> 1 <

crazy-charisma07
By The Hayat...

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1261 ileti
Yer: Sence ?
İş: Avea-iş
Kayıt: 22-03-2008 15:05

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #329068 14-03-2009 18:02 GMT-1 saat    
İlk insan nasıl oluştu? bu aralar bu konu kafamı çok kurcalıyorDu.
Birisi topraktan birisi kilden bir diğeride maymundan oluştu gibi cevaplarla
karşılaştım.En sonunda cevabını buldum.Ama sizinde fikirlerinizi almak istiyoRum.
Alıntı:

İnsan Maymundan Mı Türedi?
Bazı kimseler maymunların evrimi ile insanın meydana geldiğini ileri sürüyor. Bu hal imkansızdır. Çünkü geçmişteki iki bin sene içinde olup bitenleri(önceki yıllara nazaran)daha iyi biliyoruz. Bu ikibin yıl içerisinde herhangi bir evrim olmamıştır. Daha evvel evrimler varsa bunlarda tahminden ileri gitmemektedir. Bulunan fosiller de bize yüzde yüz doğru bilgi vermez. Mesela bir kafatası bulunmuş bu kafatası insan ile maymun arasında bir şey…
Bu kafatasının bir türe ait olduğunu kabul etmek yanlıştır. Bugün dahi öyle kimseler var ki adamın yüzü gorile benziyor. Yani bu adama bakıp <insanlar da maymunlaşmaya başladılar> diyebilirmiyiz?. Bazı insan çirkin bazı insan güzel olabilir. Güzel olan şükretmeli çirkin olan huylarının güzelliği ile övünmelidir…
Binlerce milyonlarca yıl evveli tarihten öteki çağlara girdiği için o devirler hakkında söylenen sözler tahminden ileri gitmemiştir. Evrime ait gösterilen resimler yani ressam işidir. Fosiller de her şeyi tam olarak açıklığı ile ortaya vuramaz. O devirde böyle bir canlı varmış fikrinden ileri gidemez.

Maymunlar evrim geçirseydi neden bir kısmı geçirip bir kısmı maymun olarak kalmayı seçmiş. Acaba bu seçim maymunların isteğine mi bırakılmıştır?

Diyelim ki maymunlar organ bakımından insana benzedi. Peki nasıl oldu da maymun beyni uçak, telefon , telsiz , bilgisayar ve Internet gibi şeyleri yapacak kadar gelişti ve insan beyni haline geldi. Vicdan ve iman gibi nesneler nasıl teşekkül etti? İnsanlar konuşurken maymunların konuşmamasının sebebi nasıl izah edilebilir?

Değil ki bir veya birkaç maymunun insan olması Darwin gibi bir biyolog isteseydi kendisi maymun olmazdı. Hatta boyu kısa idiyse uzatmak,kollarını uzun gördü ise kısaltmak elinde değildi. Darwin gibi bir ilim adamının gerçekleştiremediği bir şekli nasıl olurda bir maymun gerçekleştirebilir.?

Maymunun başkalaşarak insan olduğunu iddia eden insan , insan derisi içindeki cesetle maymun derisi içindeki ceset arasındaki farkı gömemezlikten geliyor. Acaba maymunun böbreği insana takılsa olur mu?
Elbetteki olmaz çünkü doku farkı vardır.

Basit bir örnek. İçinde birden ona kadar numara bulunan bir torba düşünelim bu torbadan 5 numarasını çekmek istesek ihtimal onda birdir. İki rakam çekmek istesek mesela önce 3 rakamını bulmak istiyoruz. Sonra bunu atıp 7 bulmak istiyoruz. Bu durumda ihtimal on üzeri iki, yani 100 dür.

Bu defa torbadaki rakamları 1 den başlayıp sırasıyla 10 a kadar çekmek istersek bu ihtimal 10 üzeri 10 yani on milyarda bir olur.
Bir maymunun iskeleti bir makine gibi monte edilmiyor. Makine parçaları uygun şekillerde dışarıda yapılır sonra yerlerine konarak meydana getirilir. Maymun ise böyle değil onun başlangıcı bir hücredir..
Kemiklerde yerinde teşekkül etmeye başlar zamanla gelişir.ve son şeklini alarak iskelet meydana gelir.
Halbuki motorun parçaları dışarıda yapılıp yerlerine takılır. Bir motorun yapılması kendine göre zorluk taşırken ve tesadüf olmazken maymunun yapılması daha çok zor ve asla tesadüfi değildir. Yapsa da robottan ileri gitmez. Öyle ise maymunu yaratan tesadüfe yer vermez.. tesadüf diyenlerde Allah ın sıfatlarını bilmiyor demektir.

Bir örnek daha vereyim karşımıza on tane maymunu alalım. Bunların değişik birer kemikleri noksan olsun. Mesela birincinin burnundaki bir kemik ikincinin kafasında üçüncünün bacağında böylece her birinin birer kemiği noksan olsun. On adet noksan ve değişik kemikleri de bir torbaya koyalım.

Maymunlar teker teker gelsinler. Torbadan birer kemik çekip tekrar torbaya bıraksınlar. Ben istiyorum ki her maymun kendi noksan kemiğini bulsun. Maymunların kendi noksan kemiklerini ilk çekişte bulmaları 10 milyarda bir ihtimal dir.. tabi bunu yüz maymunla denersek bu ihtimal yüz üzeri yüzdür.
Aklın idrak edemediği kağıda sığmayan bu rakam değeri 100 olan rakamın arkasına 200 adet sıfır koyarak buluruz. Bütün maymunları nazara alarak böyle bir hesap yapsak maymunların tesadüfen meydana gelmesinin imkansızlığı anlaşılır.
Bütün insanları ve hayvanları düşünürsek matematik ilmi bunların tesadüfen meydana gelmiş olan ihtimallerini kati olarak reddeder.

Çevre Faktörü
Çevre şartlarından dolayı meydana gelen değişiklikler modifikasyon adı altında işlenir
Çevre şartları yüzünden meydana gelen değişikliğin ileri nesillere aktarılması ile yeni bir canlı türü meydana geleceği söylenemez. Mesela Müslümanlar 14 asırdır sünnet olurlar. Sünnet her şahı için değişik bir durumdur. Ama istisnalar dışında sünnetli babaların çocuklarının sünnetli doğduğu görülmemiştir. insanlığın maymundan oluşunun resmi, ilk insan maymun mu yoksa , ilk insanlar maymundan mı gelmiştir yoksa topraktan mı oluşmuştu, ilk insanlar nasıl oluşmuştur %3f, ilk insanlar nasıl türedi, ilk insan nasil oldu ve türedi, insan nasıl meydana geldi, ilk insanlar nasil olustu
Weismaan isimli doktor yirmi yıl nesil boyunca farelerin kuyruğunu kesmiş buna rağmen yirmi birinci nesil olarak doğan farenin kuyruğu öncekiler kadar büyümüştür.. Zürafaların boyun ve ayaklarının senelerce yüksek dallara ve uzanmaktan uzadığını idda edildiği halde aynı şekilde ağaç fidanına yetişmek için uğraşıp duran keçide böyle bir durum söz konusu olmamıştır..
Benzetme canlıların bazı hususlarının benzerliğini aynı menşeden ile izah etmektir.Anoloji de canlıların bazı yönleri ile benzerliklerinin olmasıdır. Kuş kanadı ile kelebek kanadı gibi… fakat onların aynı soydan gelmesi söz konusu değildir.
Mum çıra gaz yağı elektrik ve güneş ışınlarını düşünelim. Bunların hepsi de ışıktır. Ama birbirlerine benziyorlar diye aynı menşeden geldiklerini söyleyemeyiz. Mum hayvani yağ çıra bitki gaz yağı maden kaynağı elektrik kaynağı ise büsbütün değişik, güneş ışığı ise bir gezegenden gelmektedir..

Deniliyor ki maymun önce dört ayak üzerine yürüyordu. İki ayak üzerine durmanın daha faydalı olduğunu anladı. İşte onun devamı olan bugünkü insan da yürümektedir.
Oysaki dört ayak ve veya iki ayak üzerinde olmak iskelet ve sinir sistemindeki daha ileri gelişmeye bağlı bir durumdur.arzu ile ayal üzerine kalkılsaydı çok arzu eden kamburlar kendilerini düzeltirdi…
İnsanın kör bağırsağının işe yaramadığı önceki canlılardan körelerek geldiği ileri sürüldü. Halbuki kör bağırsağın(ikinci mide) faydaları çok sonraları modern tıpın ilerlemesiyle anlaşıldı Daha önceleride bademcik ve apandisitin lüzumsuz olduğu söylenirdi. Bunların bir lenfoit organ bir nevi vücudun askeri karargahı olduğu vücut savunmasında gerekli olan anti kortların burada yapıldığı modern tıpla anlaşılmaya başlandı.

Hz. Adem ve torunları
Hz. Adem in saçı siyahtı. Şimdi sarı saçlı mavi gözlü farklı tipler var. Bu nasıl olur? Denilerek burada insanların Hz.Ademden gelmediği iddiasına dayanak arayanlar var.
Aynı soru maymundan geldiği kabul edilse de söz konusudur. Ata maymun da bir tiptir. İleri nesiller nasıl böyle tipler oldular?
Hz. Adem in tipinden farklı ırkların oluşumunu mendel prensibi ile açıklayabiliriz. Mesela benim saçlarım şu an siyah bende sarı saç kahverengi göz vs. gibi özelliklerde taşıyabilirim şu anda hakim olan siyah saç yeşil gözler.ama torunlarım veya çocuklarım sarışında olabilir.. bu durumu Crossing-Over ilede açıklayabilirim babadan gelen kromozomlar anadan gelen kromozomlarla karşılaşıyor. Birbirine değiyor parça alış verişi yapılıyor. Dolansıyla farklı bir saç,göz renk olabiliyor.
Şunu peşinen söyleyim ki Crossing – Over ile olsun gerekirse mutasyonla(mutasyon kromozomlarda gerek sayı gerek şekil değişikliğine denir) olsun canlılarda bazı değişiklikler yapıyor. Hatta bunu nesillere de aktarabilir. Fakat değişikliğe uğrayan yine insandır. Değişmekle başka bir tür ortaya çıkmaz. Mutasyonda canlılarda değişiklik yapabilir ama tür değişimi mesela ayıdan aslana dönüşüm olmaz

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken
alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle,
gerçek faziletle süslenip donanmaktır.
Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak,
aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak
şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen
ve buna kesinlikle emin olanlardanım.


‘Ey kahraman Türk kadını!
Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’


Mustafa Kemal Atatürk

StevenT26
]->Eskişehirli<-[

grup tuttuğum takım
Teğmen Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 823 ileti
Yer: Mavi Geceler.!
İş: Fotography
Kayıt: 16-01-2009 07:19

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#330549 28-05-2009 19:16 GMT-1 saat    
ilk insanlar Hz.Adem ve Havvadır. eğer Hz. Ademle havvaya ilk insanlar deniyorsa, insan zaten baslı basına bir türdür.sonuç olarak topraktan yaratıldık bu en mantıklısı...Eğer maymunlardan gelmiş bir nesil olmus olsak, hayatta zamanla değişime uğrayan canlıların olabileceğini kabul etmiş oluruz. şahsen zamanla değişime uğrayan bir canlı göremiyorum...

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)
Sadece Şahlar Hamleleri Önceden Sezer!!!

kalemix

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1078 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 27-12-2007 11:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#330572 28-05-2009 22:51 GMT-1 saat    
en doğru delil Kuran-ı Kerimdir. merak ettiklerini oradan bulabilirsin, başkalarının dediklerine itibar etme.. çünkü ondan sonra söylenecek söz olamaz. olsada yanlıştır. senin için bulduğum bazı ayetleri yazıyorum..
Müminun Suresi 12. ayetinde insanın yaratılışıyla ilgili denilir ki:
"And olsun biz insanı, çamurdan yarattık." (23/12)
Rahman Suresi 14 ve 15. ayetinde de:
"Allah insanı, pişmiş bir çamura benzeyen bir balçıktan yarattı." (55/14)
Darvinin saçmalıklarına gelince; onunla ilgili sana bir yazar önerisi yapabilirim. Harun Yahya.. o eserleri Kuran-ı Kerimden delil alarak muhteşem yorumuyla birlikte akılda kalan tüm soruları cevaplayacak cinsten... ayrıca eserleri birçok yabancı dilde çevirisi bulunmaktadır. bana göre buda eserlerinin kalitesini ve doğruluğunu ortaya koymaktadır.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


hedehödö
fe eyne tezhebun!

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1323 ileti
Yer: evet yerim
İş: yalova müftüsü
Kayıt: 19-10-2006 21:35

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#330819 04-06-2009 16:12 GMT-1 saat    
"Hani Rabbin, meleklere 'ben yeryüzünde bir halife yaratacağım' demişti. Melekler 'Ya Rabbi, sen yeryüzünde kargaşa çıkaracak, kan dökecek birini mi yaratacaksın..." (Bakara, 30)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


seaasl

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 12 ileti
Yer: Çanakkale
İş: öğrenci
Kayıt: 14-03-2006 13:13

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#330878 04-06-2009 21:16 GMT-1 saat    
Aslında evrim hayatta sürekli devam ediyor. Örneğin bir tırtılın kelebeğe dönüşmesi gibi... Bazıları "Evrime inananlar Allah'a inanmıyor." gibi yorumlar yapsada evrime inanmak Allah'a inanmamak değildir.Evrime inanmıyor olabilirsiniz tabi o sizin görüşünüz ama ben evrimin olduğunu düşünüyorum...

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


ali hoca

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 32 ileti
Yer:
İş: Öğretmen
Kayıt: 19-05-2007 06:34

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#349659 06-02-2012 01:30 GMT-1 saat    
maymunlar insan olduysa insanlar ne olacak acaba :-)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


ahmet_er76

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 10 ileti
Yer: Sakarya
İş: Tüccar
Kayıt: 16-11-2006 10:19

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#349943 14-03-2012 04:26 GMT-1 saat    
Kim İnsan gibi mahlukatın en şerefli yaratılmış varlığını başka bir temele dayandırıyorsa o kişi gerçekten insan olamamış demektir.Bu tartışmaların esas gayesi Allah u tealanın varlığını kabul etmeyen ve kabul edilmesine tahammül edemeyenlerin uydurdukları bir safsatadır.Bilimi de alet ederek sanki ispat ediyorlarmışcasına bir tezi yayınlayıp duruyorlar.İşte yine ispattır ki medyanın ekseriyesi dinsizlik cereyanının etkisiyle hayat buluyor.Geçmişlerindeki maymuna çevrilişlerinin hazin acısını tatmin duygusundaki yahudi medyası özellikle körpe beyinlere inkar aşısını her fırsat zerketmeyi kendine din edinmiştir.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Hackerking

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 118 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 16-02-2012 01:35

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#350567 16-10-2012 23:24 GMT-1 saat    
Alıntı:
ali hoca :
maymunlar insan olduysa insanlar ne olacak acaba :-)

Galiba maymunlar insansa insanlar da maymundur

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


ßiz Atαtürk'ün evlatlαrıчız.. Ampulle değil Cumhuriчet'le αчdınlαnırız
Bize Mustαfα Kemαl'in Gözlerinde ki Işıltı Yeter. Ampule Gerek Yok !
Her Türk'ün tek bir ortak noktası vardır. Mesela hepimiz 1938'den beri yetimiz. . .
> 1 <