Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Süper Akıllı Evler Geliyor !

> 1 <

crazy-charisma07
By The Hayat...

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1261 ileti
Yer: Sence ?
İş: Avea-iş
Kayıt: 22-03-2008 15:05

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #333243 04-07-2009 00:36 GMT-1 saat    


Çok yakında arabanız caddeki diğer arabalarla ne kadar enerji tükettiklerini konuşacaklar, buzdolabınız ise size sormadan elektrik voltajındaki dalgalanmalara karşı kendini koruyacak.

BBC Focus'ta yer alan habere göre, 2020 yılına kadar Avrupa, yeşil ev gaz emilasyonunu azaltmak, daha az enerji tüketimi sağlamak ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırmak için çalışmalar yapacak. Bu çalışmaların içinde 'süper akıllı' evler yer alıyor. Bu evler enerji ihtiyacını otomatik olarak kendisi sağlıyor ve enerji fazlalığı olduğu takdirde üretilen enerjiyi elektrik şebekesine dağıtıyor ve üstelik tamamen çevreci.
İşte geleceğin süper akıllı evleri...


Mikrojenerasyon: Küçük ölçekli rüzgar türbinleri, güneş enerjisi, ortak ısıtma ve güç sistemleri, evin elektriğini sağlıyor. Elektrik fazlalığı olması durumunda şebekeye geri gönderiliyor ve yerel olarak dağıtılıyor.

Dinamik cevap ve akıllı uygulamalar: Kamu şirketleri, evlerinde dinamik cevap uygulamasını kullanan müşterilerine daha ucuz fatura gönderecek. Dondurucular, döner kazanlı çamaşır kurutucuları ve klima sistemleri şebeke frekansındaki iniş çıkışları hissedebilecek ve enerji kullanımını buna uygun olarak düzenleyecek. Başka bir seçenek olarak, arz ve talebi dengelemek için kamu şirketleri müşterisinin akıllı sayaç bilgisini kullanabilir, sonra müşterilerinin onayı ile uygulamayı uzaktan kısabilir ya da kapatabilir.

Dağıtılan üretim: Nükleer güç istasyonları ya da hidroelektrik fabrikalar gibi merkezileşmiş enerji kaynakları güvenilir toptan elektrik sunarken daha küçük, lokalize olmuş kaynaklar aynı zamanda elektrik bağlantısı ile sağlanacak ve mevcut olanlardan daha fazla yaygınlaşacak. Bu nakil ve dağıtım süresince, elektrik kaybı miktarını azaltıyor. Bu meltem, dalga ve med-cezire ait bir güç gibi daha fazla yenilenebilir enerji kaynağını geçerli hale getirecek.

Enerji depolama: Aralıklı rüzgar gücü gibi enerji kullanımının yoğun olmadığı saatlerde üretilen fazla elektrik enerjisi , öncekinden daha etkili bir şekilde depolanacak. Sodyum sülfür aküler, hidro pompalama hizmeti ve sıkıştırılmış havayla çalışan türbinler gibi rakip teknolojiler yerin altında depolanacak.

Süper enerji şebekesi: İngiltere ve Kıta Avrupası arasında daha fazla ara bağlayıcılar, Danimarka'daki rüzgar çiftlikleri gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına artan erişim imkanı veriyor, güneş enerjisi ise daha yoğun olarak Akdeniz kıyılarında üretiliyor.

Elektrikli araçlar: Portatif elektrikli taşıtlar, evinizin ana güç kaynağından şarj ediliyor. Civardaki akıllı sayacınız eş zamanlı olarak şarjdan kaynaklanabilecek kesintilerden kaçınmak için zaman çizelgesini düzenliyor. Şarj edilen ve kullanılmayan arabalar eve güç sağlamaya yardımcı olabilir ya da geçici depolama aygıtı olarak kullanılabilir.

Akıllı sayaçlar: Her evdeki ekranlar müşterinin ne kadar elektrik kullandığını, ne kadar para harcadığını ve ne kadar karbonu dışarı verdiğini gösterecek. Enerji sayaçları muhtemel kablosuz dokunmatik ekranlı bir cihaz olacak, yüzde 100 yenilenebilir veya en ucuz enerji kaynaklarından elektriği alacağınız yeri seçmenize izin verecek. Bu yeni akıllı sayaçlar tahmini faturalamanın ise pabucunu dama atacak.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken
alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle,
gerçek faziletle süslenip donanmaktır.
Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak,
aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak
şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen
ve buna kesinlikle emin olanlardanım.


‘Ey kahraman Türk kadını!
Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’


Mustafa Kemal Atatürk
> 1 <