Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Güneş kremini ovalayarak sürmeyin

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6059 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #333423 05-07-2009 15:54 GMT-1 saat    
KONYA (İHA) - Uzmanlar, güneş kremini ovalayarak sürmenin faydadan çok zarar getirdiğini belirterek, güneş kreminin vücuda yedirilmeden sürülmesinin daha çok fayda sağladığını ifade ediyor.

İngiltere merkezli The Restoration of Appearance and Function Trust adlı derneğin yaptırdığı bir araştırmanın sonucu göre, güneş kremini ovalayarak vücuda sürmek, kremin deriyi güneşin zararlı etkilerinden korumasını ciddi derecede azaltıyor. Araştırma sonucuna göre, kansere yol açan güneş ışınları ve bu ışınlara maruz bırakılan dokular incelendiğinde, güneş kremini ovalayarak sürmenin yarardan çok zarar getirdiği belirlendi. Uzmanlara göre, bir çok kişinin daha hoş görünmesi nedeniyle güneş kremini vücuda yedirmeyi tercih ettiğini belirterek, ancak bu şekilde sürülmenin kremin koruma özelliğini en aza indirdiği ve derinin güneşin zararlı ışınlarıyla direk temas ettiğini ifade ediyor. Araştırmada, güneş kreminin vücuda yedirilerek sürülmesi halinde kremin vücuttaki kırışıklıklar ya da ter bezlerinde biriktiği ve koruma özelliğinin sıfıra düştüğü belirlenirken, vücudunun yanmadığını gören insanların güneş altında daha fazla zaman geçirdiği ve bunun da cilt kanseri gibi hastalıklara neden olduğu ifade edildi.

DİREK GÜNEŞ IŞINLARINDAN UZAK DURUN

Uzmanlar, güneş kreminin direkt sürülerek deri üzerinde kalmasının koruma etkisini maksimum hale getirdiğini ifade ederken, kremin doğru sürülmesi halinde bile güneşin dik açıyla dünyaya geldiği 11.00 ile 15.00 saatleri arasında güneşe maruz kalınmasının tehlikeli olduğu uyarısında bulunuyor. Bu saatlerde güneş kremi sürülse bile derinin güneşin zararlı ışınlarından fazlasıyla etkilendiğini dile getiren uzmanlar, bu saatler arasında güneşe çıkanların cilt kanserine yakalanma riskinin daha fazla olduğunu dile getirdi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <