Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Windows 7 yok sattı

> 1 <

007mehmet

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2504 ileti
Yer: ANTALYA
İş: öğrenci
Kayıt: 20-04-2007 16:17

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #334175 16-07-2009 19:24 GMT-1 saat    
Microsoft'un resmen 22 Ekim'de piyasaya çıkacak yeni işletim sistemi Windows 7 için ön siparişler alınmaya başlandı. 50 Euro'ya yeni sisteme sahip olmak isteyen kullanıcılar online alışveriş sitelerine hücum etti.

Amazon, Windows 7'nin “home Premium” versiyonunun dün saat 09.00 sıralarında satışa sunulduğunu, lisans stoğunun 9 dakika içinde tükendiğini duyurdu. Amazon, 50 Euroluk fiyatı şimdi 120 Euroya yükseltti. Windows 7 22 Ekim'de yaklaşık 200 Euro'dan satılacak.
Microsoft tarafından görevlendirilen IDC piyasa araştırma şirketinin verilerine göre Windows 7, satışta selefi Vista'yı geçecek. Windows 7'nin ilk yıl yaklaşık 100 milyon adet satması bekleniyor. IDC'nin tahminlerine göre Windows 7'nin yol açacağı hareketlilik, 300 bin kişilik yeni istihdam sahası açacak.

Kurumsal kullanıcı ilgisiz

Microsoft'un yeni işletim sistemi özellikle kişisel kullanıcılar tarafından merakla beklenirken kurumsal kullanıcı şeklinde adlandırılan kamu ve özel sektör firmaları Windows 7'ye geçmeyi düşünmüyor. ScriptLogic'in bin firmayla yaptığı araştırmaya göre her 10 kuruluştan 6'sı yeni Windows'a "hayır" diyor. Gerekçeler arasında ekonomik krizin yanı sıra yeni işletim sisteminin mevcut programlarla uyumlu çalışabilmesi konusunda duyulan kaygılar öne çıkıyor.

Windows 7, öncekilere oranla daha az enerji tüketme iddiasında. Birden fazla dokunmalı arayüzleri destekleyen Windows 7, ev ağı kurmada kolaylık sağlıyor. Microsoft'un Başkanı Steve Ballmer, yeni sistemi anlatırken, “Windows 7 şimdiye dek piyasaya çıkarılan Windows işletim sistemlerinin en iyisi” ifadesini kullanıyor.

Ballmer, kullanıcıların Vista'daki sorunlarla bu işletim sisteminde karşılaşmayacakları görüşünde. Ballmer, "Buna tüm doğru içerikleri koyduk. Yalınlık, güvenilirlik ve hız... Doğruyu elde etmek için çok çalıştık ve becerdik" sözleriyle Windows 7'ye olan inancını dile getiriyor.

Microsoft'un yeni işletim sistemi öncekilere oranla daha çabuk açılıp kapanırken, daha az güvenlik alarmı verecek. Yeni sistemle çalışan dizüstü bilgisayarlar daha az enerji tüketecek, böylece batarya ömrü uzayacak.

Her bilgisayarda çalışacak

Windows 7 günümüzün vazgeçilmezleri arasında yer alan cep telefonu, dijital fotoğraf makinesi gibi cihazlarla daha uyumlu çalışacak.

Windows 7, Vista'nın aksine, çok az işlem gücüne sahip bilgisayarlarda da çalışabilecek. 1 GB RAM ve 1 GHz hıza sahip işlemci, Windows 7 için yeterli olacak.

Windows 7'nin güncellenmiş bir görev çubuğu, yeni hareketli masaüstü efektleri, içeriğe duyarlı mönüsü ve gösterişli bir masaüstü arama özelliği olacak.

Microsoft, yazılım stratejisini bir süredir üçlü sisteme yöneldi. Bir başka ifadeyle, işletim sistemi hem kişisel bilgisayarlarda hem TV'lerde hem de cep telefonlarında çalışabiliyor. Windows 7, bu stratejinin bir parçası olarak geliyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


MSN
> 1 <